Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięku Mariusz,

Takiej opinie potrzebowałem. Kupię standardowe opony, moze uda sie jakies typu SEAL inside.

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkch:) Jestem spod Poznania. 

Jestem nowy w temacie Passatów,  od 2 miesięcy kulam się B8 variant. Kupiłem auto na letnich (oryginalnych) kołach 18, z kompletem zimowych, na felgach 17. Ściślej - 7,50x17 ET47 (MAK Wolf). Na to naciągnięte są opony 215/55/17. Wybieram się niedługo w góry (polskie) z rodziną, a tymczasem w górach zima jakiej dawno nie było i obawiam się, że bez łańcuchów nie powinienem. 

Niestety, badając temat łańcuchów doszedłem do problemów z wyborem rozmiaru - sprzedawcy twierdzą, że dla felg szerszych niż 6.5 VW nie przewiduje stosowania łańcuchów, tak samo w katalogach producentów nic nie znalazłem - jedyna opcja, to Thule K-summit, ale to się z tego robi czterocyfrowa kwota. 

Ćwiczyliście może temat łańcuchów na takiej konfiguracji kół? Szukać takich cienkich, 7mm, czy w ogóle dać sobie spokój i kupić tekstylne skarpety na koła, albo te takie 'trytki'?

 

Dzięki z góry!

y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś porządne opony zimowe, to musisz się trochę postarać by zakopać auto. Ja akurat ma 4motion, wiec marne porównanie, ale brak w zeszły weekend był Superb-em 2.0 TDI 190KM, w górach, posyłał fotki z dróg totalnie białych i parkowania w dziwnych miejscach. NOKIANY dały rade podczas gdy inni stali i patrzeli. Bo chyba, że jakieś totalne stromizny przewidujesz, to zadzwoń do tej firmy. Znają sióę tam na takich sprawach ->https://www.taurus.info.pl/

 

Ze strony wynika, że to np podejdzie...

https://www.taurus.info.pl/pl/p/Koenig CB-7 gr.100/15233?utm_source=lancuchypl&utm_medium=www&utm_campaign=produkt

Edytowane przez Jumpman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jumpman napisał:

Jak kupiłeś porządne opony zimowe, to musisz się trochę postarać by zakopać auto

Ale tu nie chodzi tylko o zakopanie spróbuj podjechać pod stromą górkę przy której stoi twój wynajmowany domek i zatrzymaj się gdzieś w połowie bo ludzie idą i? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przecież dodałem, że jak przewiduje stromizny (więc sytuacja, która opisałeś się zalicza wg mnie) to... link. Nie zmienia to jednak faktu, że opony uznaję za podstawowy czynnik tak czy owak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dreyfus napisał:

Ale tu nie chodzi tylko o zakopanie spróbuj podjechać pod stromą górkę przy której stoi twój wynajmowany domek i zatrzymaj się gdzieś w połowie bo ludzie idą i? 

Nooo, zakopania się nie boję. Opony wporzo, Conti TS850, mięsa opór. Idzie mi raczej właśnie o podjechanie do hotelu, tudzież kwestie codziennego dojazdu pod wyciąg (będę z dzieciakami, więc skibus niekoniecznie będzie opcją). Ale auto FWD, gdybym miał czterołapa to pewno w ogóle bym sobie tym głowy nie zaprzątał :)

 

Jak kupiłeś porządne opony zimowe, to musisz się trochę postarać by zakopać auto. Ja akurat ma 4motion, wiec marne porównanie, ale brak w zeszły weekend był Superb-em 2.0 TDI 190KM, w górach, posyłał fotki z dróg totalnie białych i parkowania w dziwnych miejscach. NOKIANY dały rade podczas gdy inni stali i patrzeli. Bo chyba, że jakieś totalne stromizny przewidujesz, to zadzwoń do tej firmy. Znają sióę tam na takich sprawach ->https://www.taurus.info.pl/

 

Ze strony wynika, że to np podejdzie...

https://www.taurus.info.pl/pl/p/Koenig CB-7 gr.100/15233?utm_source=lancuchypl&utm_medium=www&utm_campaign=produkt

W Taurusie w Poznaniu przeglądali katalogi i powiedzieli, że do szerokości większej niż 6,5 nie dadzą gwarancji na cokolwiek. Bo w instrukcji jest tylko o 6.5".  Chyba, że kupię te K-summity. A jak nie chcę tyle wydawać, to mogę albo zaryzykować 500 pln - i uszkodzenie auta - albo zaryzykować, że gdzieś nie podjadę. Dlatego przyszedłem pytać tu, bo może ktoś już temat przerabiał. Też patrzyłem na te CB-7, i jeszcze na KSLIM, 

Edytowane przez yahoo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakich speców mają w Taurusie w Poznaniu, wiec nie skomentuje. Dziwne jednak, że na stronie mają taką opcje, a odradzają...inna sprawa to ciekawe co ma się niby wydarzyć? Może warto kontrolnie spytać inna osobę z tej firmy w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2019 o 15:45, Jumpman napisał:

Nie wiem jakich speców mają w Taurusie w Poznaniu, wiec nie skomentuje. Dziwne jednak, że na stronie mają taką opcje, a odradzają...inna sprawa to ciekawe co ma się niby wydarzyć? Może warto kontrolnie spytać inna osobę z tej firmy w tym temacie...

Obdzwoniłem dziś dwa oddziały Taurusa, do tego jeszcze Inter-Pack i jeszcze jedną firmę w Poznaniu - w każdej powiedzieli, że przy tej szerokości felgi **** zimna i żodyn mi nie zagwarantuje, że to się uda. Wkurzyłem się, kupiłem "skarpetki" od Autosock i niech się dzieje co chce :)

 

pozdro

y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

W grudniu 2018 zakupiłem B8 Variant 2.0 tdi 150KM, na 16" alu org VW i teraz szukam alufelg na lato, najlepiej 17" ciemnych lub ciemno-srebrnych.

CZy alusy z poniższych linków będą pasować bezproblemowo? Mam na myśli głownie osadzenie i otwór centralny.

https://allegro.pl/oferta/ats-antares-17-5x112-45-audi-a4-b8-vw-golf-octavia-7523176401

https://allegro.pl/oferta/rial-kodiak-17x7-5-5x112-45-audi-a4-b8-a6-c7-6884192807

Budżet jak widać ograniczony do 2 tys. PLN.

pzdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, zolti napisał:

Hej wszystkim,

W grudniu 2018 zakupiłem B8 Variant 2.0 tdi 150KM, na 16" alu org VW i teraz szukam alufelg na lato, najlepiej 17" ciemnych lub ciemno-srebrnych.

CZy alusy z poniższych linków będą pasować bezproblemowo? Mam na myśli głownie osadzenie i otwór centralny.

https://allegro.pl/oferta/ats-antares-17-5x112-45-audi-a4-b8-vw-golf-octavia-7523176401

https://allegro.pl/oferta/rial-kodiak-17x7-5-5x112-45-audi-a4-b8-a6-c7-6884192807

Budżet jak widać ograniczony do 2 tys. PLN.

pzdr

 

Nie kupuj 17". Weź 18"!

Nie ma znaczącej różnicy na komforcie (oczywiście to moje subiektywne wrażenie - lato 18", zima 16"), a auto wygląda dużo zacniej i lepiej trzyma się na autostradzie i zakrętach. Przejście z 16" na 17" nie wiele daje (215/60/16 na 215/55/17). Dopiero 18 zbliża do profilu, który kiedyś był standardem przy 17" czyli 225/45/17 lub 205/50/17. Pamiętaj tylko o wyborze opony z dobrym rantem ochronnym. Ten w Conti Sportcontact 5 nie jest byt dobry i już jedną felę trochę przyhaczyłem.

IMG_2298.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Hala napisał:

Nie kupuj 17". Weź 18"!

Nie ma znaczącej różnicy na komforcie (oczywiście to moje subiektywne wrażenie - lato 18", zima 16"), a auto wygląda dużo zacniej i lepiej trzyma się na autostradzie i zakrętach. Przejście z 16" na 17" nie wiele daje (215/60/16 na 215/55/17). Dopiero 18 zbliża do profilu, który kiedyś był standardem przy 17" czyli 225/45/17 lub 205/50/17. Pamiętaj tylko o wyborze opony z dobrym rantem ochronnym. Ten w Conti Sportcontact 5 nie jest byt dobry i już jedną felę trochę przyhaczyłem.

 

Właśnie cały czas czytam tutaj na forum, że lepsze będą 18' w górę :)

Rozejrzę się po necie jak to wygląda cenowo ?

Edytowane przez zolti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo bym napisał - pomyśl o 18", ba nawet mam coś co Cie może zainteresować, ale to nie tutaj. Co do felg z linków, to oczywiście podejdą bez problemu, ba przy 7,5" szerokości możesz spokojnie szukać felg o niższym ET, co ładniej będzie wyglądać i minimalnie poprawi stabilność samochodu.Wyposażenie dodatkowe.

Edytowane przez Jumpman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2019 o 19:22, Jumpman napisał:

To samo bym napisał - pomyśl o 18", ba nawet mam coś co Cie może zainteresować, ale to nie tutaj. Co do felg z linków, to oczywiście podejdą bez problemu, ba przy 7,5" szerokości możesz spokojnie szukać felg o niższym ET, co ładniej będzie wyglądać i minimalnie poprawi stabilność samochodu.Wyposażenie dodatkowe.

Dziękuję za info ale jak mam ryzykować zniszczenie opony przy 18" to jednak zaczynam się zastanawiać :)

Pozostanę chyba jednak przy wyborze na lato 16" lub 17", głownie ze względu na okrojony budżet.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie jestem zasadniczo daleki od nakłaniania do zbyt dużych felg, ale w przypadku Passata B8 18" to serio nie jest coś przesadzonego. Jeśli się bardzo zastanawiasz, to zwyczajnie polecam sobie zobaczyć koło, całe koło 235/45 R18 i wtedy przekonasz się ile wysokości ma ścianka boczna opony w tym rozmiarze. To nie jest opona niskoprofilowa jak kiedyś było w wielu autach przy założeniu felgi 18". W Passacie nawet 19" nie wychodzi źle... Ja mam 17" na zimie i widzę sporą różnicę w wyglądzie. Tytle, że zimą oczywiście wole więcej "ścianki", więc nie załuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja wzuce swoje 5 groszy ,  zima jezdze na 17 calowych , a latem mam 18 calowe i opony Goodyear  ktore maja fajny kant i jak parkuje blisko kraweznika to felga nie dotyka i jak narazie wszystkie kanty felg sa cale ;) 

nie mam lepszego zdjecia , ale cos widac . 

 

20181021_132914.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cały rok 19-ki i było spoko, a wygląd super. Teraz mam Arteona na 18-kach (z placu) i ubolewam trochę nad tym, a kupić kolejny zestaw nowych 19 to wydatek 7-10 tys. 

 

IMG_20180825_141746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni na forum , więc jestem "nowy".

Ja również mam pytanko w sprawie rozmiaru felg.

Chciałbym założyć do swojego "wiaterka" felgi w rozmiarze 13 cali.

Czy muszę zmieniać całe piasty czy tylko tarcze hamulcowe ?

Będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jesteś w dziale dla Passków B8, a tam 13ka to kosmos totalny. Zakradając, że masz B5 z opisu, to tam też 13" będzie mega nietypowe, choć nieco bliższe realizacji, ale podejrzewam, że lista przeróbek spora. To ma być na niskim profilu i naciągu czy balon? Bo na niskim, to chyba będzie ledwo się unosić nad nawierzchnią, o ile w ogóle :P Inna spraw, że jak pomniejszych tarcze, to strach się tym poruszać, bo jednak to auto nieco waży, no chyba, że pod noami dziry na hamowanie Flinstone-owe :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baloniki , baloniki h - 75 mm

Dzięki.

Zjeżdżam do B5.

Pzdr.

Edytowane przez wiatr
Nie odpowiedziałem na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, [email protected] napisał:

Ja miałem cały rok 19-ki i było spoko, a wygląd super. Teraz mam Arteona na 18-kach (z placu) i ubolewam trochę nad tym, a kupić kolejny zestaw nowych 19 to wydatek 7-10 tys. 

 

IMG_20180825_141746.jpg

jedne z najladnieszych felg do paska , bardzo mi sie podobaja , ale szkoda ze to chyba jeden z najdrozszych :( kolega ma takie na swoim i pomalowal na czarno ;)

20180511_103211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności