Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

o samej marcie niewiele wiem, trzeba by sprawdzić jaki te felgi mają opinie jakościowe i wytrzymałościowe. Sam wzór całkiem całkiem mi się podoba, no i ET 35 będzie ładnie wyrzucać felgę na zewnątrz, więc jak dla mnie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spełniają TUV, więc chyba ok. W poprzednim aucie miałem Borbety, i złego słowa nie mogę powiedzieć :). Co do felg, też są na et 45.

Edytowane przez lluk842

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUV bardziej odpowiada za parametry techniczne o ile wiem. Chodzi zatem o wielkość, szerokość i ET, ale nie wiem czy oceniają podatność na skrzywienia, jakość wykonania itp... Tak jak wspominałem, nie znam produktów tej firmy, więc nie ocenia ani źle ani dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/kola-zimowe-vw-passat-b8-od-2015-helsinki-nowe-i7237140388.html

Zastanawia mnie ta niska cena. Felgi alusy 17 cali niby nowe, fabrycznie bez uszkodzeń. Opony tak samo, z 2017 roku. Doczytałem się w Necie, że te opony są chyba jednak wielosezonowe, a nie zimowe. No, ale jeśli nawet, to jedna nowa i tak kosztuje ~600zl.

Komuś opłaca się sprzedawać 4 całe nowe koła za cenę niewiele wyższą od ceny samych opon? Albo to dziwne albo podejrzane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Rivam napisał:

A co sądzicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/kola-zimowe-vw-passat-b8-od-2015-helsinki-nowe-i7237140388.html

Zastanawia mnie ta niska cena. Felgi alusy 17 cali niby nowe, fabrycznie bez uszkodzeń. Opony tak samo, z 2017 roku. Doczytałem się w Necie, że te opony są chyba jednak wielosezonowe, a nie zimowe. No, ale jeśli nawet, to jedna nowa i tak kosztuje ~600zl.

Komuś opłaca się sprzedawać 4 całe nowe koła za cenę niewiele wyższą od ceny samych opon? Albo to dziwne albo podejrzane...

Na moje oko, tyle to kosztuje. Taki zestaw kupisz do 4k z Vat-em.

Poczytałem trochę o firmie MAM, i większość opinie jest pozytywnych. dużo osób też wspomina, że felgi są za miękkie, biorąc pod uwagę stan naszych dróg, raczej to nie będzie dobry wybór :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że sam zrobiłeś kontrol, bo często ludzie zapatrzą się w fajny wzór, ale płaczą po wjechaniu w pierwszą dziurę. Jak kupować na lata, to tylko jakies konkretne marki felg, bo to się opłaca na dłuższą metę bardzo. Raz, że Ty sam nie tracisz czasu i kasy na prostowania i inne naprawy, a dodatkowo taka felga inaczej trzyma wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w piątek odbieram swojego b8 i na szybko będę musiał zamówić jakieś opony zimowe na 16". Z dostępnych dla mnie w tym momencie:

-Hankook icept evo 2

-Toyo snowprox s943 

-Firestone Winterhawk 3

-Debica Frigo Hp2 

Jazda głównie miejska, wiadomo jakie są zimy, więcej deszczu niż śniegu więc nie musi to być opona typowo śniegowa. Nie dołożę też do klasy "premium" ponieważ po różnych doświadczeniach z oponami uważam, że nie warto. Już nie raz opony typu Fulda lepiej sobie poradziły niż Dunlop czy Michelin, które też miałem. Z tych podanych 4 ktoś miał coś do czynienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dębicą całkiem ok opona jak na nasze warunki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam debice  w b5fl teraz w skodzie octavi juz drugi sezon na sniegu mega trzymaj na mokrym super  ale troszke chucza  powyzej 90kmh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też czytałem, że jest trochę niedoceniana ze względu na nazwę ale to już grupa GY a sama opona jest bardzo dobra ? no i cena jest bardzo konkurencyjna względem innych opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ziomek1988 napisał:

Właśnie też czytałem, że jest trochę niedoceniana ze względu na nazwę ale to już grupa GY a sama opona jest bardzo dobra ? no i cena jest bardzo konkurencyjna względem innych opon

ja juz 2 sezon ich uzywam i uwazam ze jak na zestaw za 1k to warto, do miasta spoko do szybkiej jazdy troche słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, 1.4tsi 125KM którego będę miał to nie bolid :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można jeździć jak szatan nawet z tym silnikiem:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, ziomek1988 napisał:

Panowie, w piątek odbieram swojego b8 i na szybko będę musiał zamówić jakieś opony zimowe na 16". Z dostępnych dla mnie w tym momencie:

-Hankook icept evo 2

-Toyo snowprox s943 

-Firestone Winterhawk 3 

-Debica Frigo Hp2 

Jazda głównie miejska, wiadomo jakie są zimy, więcej deszczu niż śniegu więc nie musi to być opona typowo śniegowa. Nie dołożę też do klasy "premium" ponieważ po różnych doświadczeniach z oponami uważam, że nie warto. Już nie raz opony typu Fulda lepiej sobie poradziły niż Dunlop czy Michelin, które też miałem. Z tych podanych 4 ktoś miał coś do czynienia? 

Jak jazda głównie miejska to czemu nie wielosezonówki? W polo mam Quatrac 5, w pasku BFGoodrich all season 2, w mondeo miałem budżetowe Dębice Navigator 2. Quatrac i BF dodatkowo są bardzo ciche. Ja się już wyleczyłem ze zmiany opon. Nie czekam na wymianę, nie płace za nią a poza tym przy moich małych przebiegach (20 kkm rocznie) wole co 3-4 lata kupić nową oponę niż 8 czy 10 na dwóch kompletach jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham takiego pierdzielenia w mediach i Ty tu też? Że tak na poważnie? Tatko miał te super wielosezonowe cuda, jak się przejechał raz w przymrozki po moście kręcąc bączki zaraz zakładał jak zawsze lato/zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak on jeździł 30 lat temu jak nie było zimowek ;) Czasy się zmieniają, technika idzie do przodu. Jeździmy passatami a nie polonezami wiec nie ma co wszystkiego do jednego worka wrzucać. Teraz mamy prawie 20 stopni i ciekawe czy lepszy taki wielosezon czy zimowka? W sumie to nie forum o oponach wiec chyba nie ma co drążyć tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie pytałem bardziej uważam, że jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego, teraz przy 20 stopniach to chyba się jeździ na letnich?:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem wielosezonowe i po kilku akcjach z wodą w koleinach latem... Nie. Poza tym jeżdżąc na 2 kompletach zużywają się dwa razy wolniej więc tylko kwestia oszczędności na przekładce... A mając dwa komplety na felgach tak naprawdę to 15min roboty w garażu :) aczkolwiek jestem zdania żeby mimo wszystko przy każdej zmianie sprawdzić i ewentualne wyważyć koła.

To oczywiście tylko moje zdanie, znam kilka osób które mają wielosezonowe i sobie chwalą, ja niestety nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, czy 17" felga o szerokości 7" i et42 będzie git? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 komplety opon zuzywaja sie wolniej ale kosztuja 2x tyle co jeden komplet wiec nie ma oszczednosci zadne(pomijam skladowanie i wymiane we wlasnym zakresie)j i do tego dochodzi problem czasu - bo opony wieczne tez nie beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności