Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.09.2017 o 19:38, biokd napisał:

A w jakich? Możesz podać?

polecam sklepopon.com , zamawiasz z wysylka do punktu na Legnicką i wtedy masz taniej montaz ( sklep i serwis są wlasnoscia tych samych ludzi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, M77 napisał:

polecam sklepopon.com , zamawiasz z wysylka do punktu na Legnicką i wtedy masz taniej montaz ( sklep i serwis są wlasnoscia tych samych ludzi )

Już zamówiłem właśnie na sklepopon z dostawą do Centrum Handlowego Bonarka w Krakowie bo tam jest jakiś serwis (chyba w garażu pod centrum) więc od razu wymienię jak dojdą w tygodniu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOledzy moi dordzy podpowiedzcie coś bo w temacie felg jestem totalnie zielony. 

czy ta marka, rozmiar będą ok do paska 2.0 220km? Chodzi mi o to żeby felgi były poprostu dobre, żadna chińszczyzna. Z oponkami sobie poradze bez problemu ale felgi to pierwszy raz zamawiam. Te mają być na zimę tylko. 

BORBET 7X17 5X112 V(BL) ET47 BLACK

Niestety linka brak. 

Proszę dajcie jakieś podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podejdą bez problemu, choć ja szukałbym nieco niższe ET...35-40. Jak znajdziesz szerokość 7,5" zamiast 7,to też Ci wyjdzie na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Et 47 będzie robic dużą różnicę? dlaczego mówisz że 7,5 będzie lepiej? a sama marka felgi ok?

 

Znalazłem jeszcze ET 40 ale ta sama felga, będzie ok?

Edytowane przez drozdzuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was używał łańcuchów w B8 z kołami 235x45xR18? Według instrukcji obsługi nie jest zalecane stosowanie łańcuchów z takimi kołami.

Konfigurator PEWAG proponuje łańcuchy Servo Sport RSS 76 z 7mm ogniwami. Na infolinii firmy PEWAG jednak odradzają stosowanie tych łańcuchów w B8 na 18” felgach … ?

Ma ktoś jakieś praktyczne doświadczenia?

Pozdraiwam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letnie koła mam 17", fabryczne.

Chciałem kupić opony 16" na zimę. W instrukcji Passata B8 mam do wyboru:

6 1/2 J x 16 ET 41

6 1/2 J x 16 ET 42

A mam komplet felg stalowych:

7 J x 16 ET 42

Jeździłem na nich passatem B6 i się nigdy nie zastanawiałem, ale teraz mam 3 pytania:

1. czy to będzie pasować?

2. czy to będzie powód do utraty gwarancji?

3. czy to będzie normalnie wyglądać?

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej możesz zakładać, dla pewności po założeniu i przykręceniu koła przekręć czy nic nie haczy, ale mocno wątpię by tak było. To 7" koło będzie wchodzić ok 6mm głębiej wgłąb nadkola, ale również wystawać ok 6mm na zewnątrz. O ile nic nie będzie haczyć, to wizualnie będzie nawet lepiej, bo seryjne koła bardzo się  chowają w nadkolu.

Jeśli to byłaby 17", to mam 100% pewności, że będzie git, jako, że to 16, którego nie testowałem, to sprawdź dla pewności, ale wątpię by był problem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto było kupione z lekkim defektem zawieszenia (luzy), poprzedni właściciel przejeździł tylko sezon na oponach. Problem w tym, że zdążyło ściąć opony przednie i  poprzecznych rowków od środka prawie już nie ma.  Wulkanizator kazał wrzucić na tył i można sezon przejeździć. Środek opony prawie jak nowy tylko ten bok...Co myślicie? (foto przykładowe nowej opony, żeby pokazać, o które chodzi)

 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakręcie to właśnie ta boczna część trzyma. Wiec brak bieżnika to raczej nic dobrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey.. może banalne pytanie ... ale na tabliczce znamionowej mam info tylko dla ciśnienia, bez rozmiaru. 



Czy ktoś mi może powiedzieć jakie ciśnienie w oponach powinno być dla 215/60 r16 .. zakładam zimówki na dniach i hmm nie wiem jakie ciśnienie ... w instrukcji obsługi brak, na nalepce brak :crazy:

Edytowane przez dirve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pioters napisał:

auto było kupione z lekkim defektem zawieszenia (luzy), poprzedni właściciel przejeździł tylko sezon na oponach. Problem w tym, że zdążyło ściąć opony przednie i  poprzecznych rowków od środka prawie już nie ma.  Wulkanizator kazał wrzucić na tył i można sezon przejeździć. Środek opony prawie jak nowy tylko ten bok...Co myślicie? (foto przykładowe nowej opony, żeby pokazać, o które chodzi)

 

Przechwytywanie.JPG

A możesz wrzucić jakieś real foto tej opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj real foto. Na foto z neta zaznaczona byłą zła strona jeśli to ma znaczenie. Starte jest po stronie wewnętrznej. 

20171113_150811_resized.jpg

20171113_145812_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa z tymi oponami. Jak dla mnie to ktoś miał fatalnie zbieżność ustawioną. Można jeszcze myślec że opona była słabo napompowana ale wtedy imię krawędzie byłyby starte. 

Sama opona faktycznie w pozostałej części nie jest jeszcze zmęczona, ja nad latem bym się jeszcze zastanowił. Na zimę bym chyba nie ryzykował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pod koniec tygodnia odbieram Passata B8 i zastanawiam się nad oponami zimowymi na felgę 16.

Myślę o oponach pomiędzy :

1. MICHELIN ALPIN 5 215/60 R16 99H  cena ok 470 zł / szt

2. Nokian WR D4 cena ok 385-400 zł / szt

Do tej pory jeździłem na Michelin Alpin starszej generacji na felgach 15 calowych i mam je już 6 lat i nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Wg mnie nie są głośne a przynajmniej cichsze niż bridgestone które miałem na moim Fiacie Bravo jako letnie fabryczne. Z tego co widzę Nokiany WR D4 są podobno jeszcze cichsze ale czy wytrzymałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jezdzisz? miasto czy wiecej trasa ?

ja kupiłem Debice Frigo HP 2 i uwazam ze stosunek ceny do jakosci jest bardzo zadowalajacy ( 1000 zł / 4 szt )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże tak 60% miasto , 40% trasa do 150 km/h raczej, z tego co piszesz ta opona jest na prawdę w dobrej cenie i też nie jest głośna... Nawet ten Michelin jest głośniejszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podawana wartosc to halas dla przechodnia a nie doznania akustyczne w aucie :)

kilka osob tez kupiło tą opone i chwala sobie, w cenie jednego kompletu premium masz prawie 2 kpl Debicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, M77 napisał:

podawana wartosc to halas dla przechodnia a nie doznania akustyczne w aucie :)

kilka osob tez kupiło tą opone i chwala sobie, w cenie jednego kompletu premium masz prawie 2 kpl Debicy ;)

Dzięki że mnie oświeciłeś :) cena jest bardzo atrakcyjna. Jeżeli opona porównywalnie zachowuje się na drodze hamowania czy lekko oblodzonych powierzchniach to myślę że nie warto przepłacać za Nokiany czy Michelina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzor tej opony to https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/goodyear-ultragrip-performance-g1-215-60-r16-99-h-xl-82185 

Goodyear jest włascicielem Dębicy......

ja kupowałem w tym sklepie i maja dosc dobre ceny, maja tez konto na Allegro gdzie czasem cena jest lepsza plus bonusy od Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności