Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

stvw, nie zakładałem, mało tego, opony leżą koło felg jeszcze. też miałem podobny dylemat, podczas zamawiania czy na zimę 17 czy 18. 19 wykluczyłem definitywnie. pierwotnie samochód przyszedł na letnich 18 (sławne pirelli), ale zmieniłem na 19 po przejechaniu się innymi egzemplarzami na 18 i 19cali. poczułem różnicę, i zapadła decyzja: 19 na lato (najlepsza decyzja w tym roku) oraz 18 na zimę, z tym że ja mam 4x4 i wiem że można założyć łańcuchy przynajmniej w teorii, ale obserwując inne samochody, liczę że dam radę bez nich, w końcu 17 lat jeździłem na ośce bez łańcuchów i jakoś dawałem radę. wszystko zależy gdzie jeździsz.

dlaczego 18 na zimę? bo biorąc pod uwagę moje doświadczenie, przez tyle lat zaliczyłem jedną dziurę w jezdni, uszkadzając felgę stalową na oponie 205/55r16, oraz delikatnie oponę (malutki guzek, który ujawnił się w następnym sezonie). czyli 17 też bym uszkodził, 18 też. a w 18 są ładniejsze wzory. dodatkowo - jeżdżę głównie krajówkami, które są raczej odśnieżone, i biorąc pod uwagę moc, masę samochodu i prędkości z jakimi jeżdżę, wolę mieć szersza gumę niż węższą. każdemu wg uznania.

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, E_kontakt napisał:

Czy to że opony są samouszczelniające się - ma jakieś tutaj znaczenie?

nie ma to znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 17" stalówki od tiguana i lepiej to wygląda niż te balony na 16" . Do tego fajny kołpak i jest git.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie odbieram auto w grudniu, a że to już będzie zimowo to zastanawiałem się nad zakupem opon z alusami w serwisie. Dziś dostałem ofertę i nie jest kolorowo¬¬

Corvara 215/55 R17 98V XL Continental WinterContact TS 850 P  - 1 490zł

Monterey szara (galvano) Pirelli Sottozero 235/45 R18 94V 3 SEAL INSIDE 1 950zł

1. opcja odpada bo felga mi się nie podoba

2. opcja odpada bo cena mi się nie podoba   :mur

 

Czy ktoś z Was odbierał samochód w zimie, bądź w sezonie zimowym i pojechał po auto ze swoimi kołami?

Można tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że przebiegi znaczne a i pod ciężkim butem Conti SC5 nie mają lekko, a jeszcze 2 miesiące w deszczu trzeba bezpiecznie przejeździć to zamówiłem nowe letnie Dunlopu SportMaxxx RT2 ;) Cena dobra bo 600 za sztukę r18, w poniedziałek przyjdą wrzucam i testuję :) Na deszczu Continentale niestety przy końcu bierznika nie za dobrze już sobie radzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kemmot napisał:

Witam.

Panowie odbieram auto w grudniu, a że to już będzie zimowo to zastanawiałem się nad zakupem opon z alusami w serwisie. Dziś dostałem ofertę i nie jest kolorowo¬¬

Corvara 215/55 R17 98V XL Continental WinterContact TS 850 P  - 1 490zł

Monterey szara (galvano) Pirelli Sottozero 235/45 R18 94V 3 SEAL INSIDE 1 950zł

1. opcja odpada bo felga mi się nie podoba

2. opcja odpada bo cena mi się nie podoba   :mur

 

Czy ktoś z Was odbierał samochód w zimie, bądź w sezonie zimowym i pojechał po auto ze swoimi kołami?

Można tak?

Można,  Twoje pieniądze, Twój samochod. Mnie zimowki continental ts850 235/45r18 98w (z2017r) i felgi aluminiowe 18x8" fabryczne (kupione u dealera) kosztowaly równo 6000. Na niefabrycznych bym min 1000 zaoszczędził. Ale czailem promocje, na samych felgach oszczedzilem ponad 1000.

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was jeździł w zimę używając opon Dunlop Winter Sport 5 ?

Prosilbym o opinie bo przymierzam się do ich zakupu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Robertsas napisał:

Witam

Czy ktoś z Was jeździł w zimę używając opon Dunlop Winter Sport 5 ?

Prosilbym o opinie bo przymierzam się do ich zakupu.

Pozdrawiam

Ja też myśle o zakupie tych opon i chętnie posłucham opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, brono napisał:

Ja też myśle o zakupie tych opon i chętnie posłucham opinii. 

Przeglądałem cały wątek dotyczący opon ( trochę mi to zajęło).

Zauwazylem bardzo pochlebne opinie dotyczące Dunlop Winter Sport 5. 

Chyba je zamówię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też się zdecyduje na Dunlop Winter sport 5.

215/55/R17 kosztuje na Oponeo i na opony.com 617zl za szt. One mają chyba też rant ochronny na felge. 

A co powiecie o Continental WinterContact TS 850 P? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, biokd napisał:

Chyba też się zdecyduje na Dunlop Winter sport 5.

215/55/R17 kosztuje na Oponeo i na opony.com 617zl za szt. One mają chyba też rant ochronny na felge. 

A co powiecie o Continental WinterContact TS 850 P? 

Dunlopy w innych sklepach są nawet w okolicach 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, brono napisał:

Dunlopy w innych sklepach są nawet w okolicach 570.

A w jakich? Możesz podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, biokd napisał:

A w jakich? Możesz podać?

Np: oponyturbo.pl

sklepopon.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja zamówiłem Nokiany wr a4 215/55r17.

Co do Dunlopów - na aucie firmowym mam Dunlop Sport Maxx RT - chyba najlepsze gumy na jakich jeździłem :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy mam w Tiguanie i po 30 tyś/3 sezonach zeszło raptem 1,5 mm. Pirelli w Passacie po jednym sezonie(12 tyś) nie ma już 1 mm

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napewno zamówię Dunlop. W accordzie miałem dunlopy później civica z nokianami. Różnica była spora na mokrej nawierzchni na plus Dunlopa. Na zaśnieżonych drogach większej różnicy nie widziałem (nie czułem się pewnie na Nokian'ach tylko dlatego, że zawiodły mnie na mokrej nawierzchni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2017 o 11:43, Jumpman napisał:

A jesteś pewien, że 18" stalowe w ogóle są? Jeśli tak czy owak schodzisz z rozmiaru "letniego" to 17" jest zdecydowanie lepszym wyborem, bo cena felg i opon lepsza, a dodatkowo opona węższa i wyższa, więc na zimę lepsza...

Racja. Sprawdziłem. Już stalowe 17-stki raczej są nie do kupienia, zatem chyba zostanę przy aluminiowych 17-stkach, jak piszesz, głównie ze względu na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżdżę na oponach Michelin Crossclimate ( https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate--215-55-r17-98-w-xl#147105403 ). Są to opony letnie z homologacją zimową (tzw. wielosezonówki). Rewelacyjne latem, zimą po prostu dobre także na śniegu, na pośniegowej breji super tak jak latem na mokrym, na lodzie wiadomo nawet najlepsza zimówka nie da rady Brak kosztów wymian sezonowych, kupić trzeba tylko jeden zestaw opon. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie zamówiłem. A jaka masz datę produkcji tych opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, brono napisał:

Ja jeszcze nie zamówiłem. A jaka masz datę produkcji tych opon?

Francja 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności