Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powoli zaczym myśleć o zimówkach do Helmuta. Stwierdziłęm, że nie bede inwestował w dodatkowy zestaw Alu+17. Zaryzykuje przekładke na moje 18. Zdecydowałem sie na Conti TS850P. Ma któryś z kolegów doświadczenie jak te opony zachowują się na 18?

Opony beda sie zachowywac jak najbardziej ok, tylko na blocie posniegowym i na duzej ilosci wody beda sie gorzej prowadzic niz 215/55 r17 , 235 to na zime juz dosyc duza szerokosc ale tragedii nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opony beda sie zachowywac jak najbardziej ok, tylko na blocie posniegowym i na duzej ilosci wody beda sie gorzej prowadzic niz 215/55 r17 , 235 to na zime juz dosyc duza szerokosc ale tragedii nie ma

Dokładnie, jednak w naszym kraju w miastach jest całkiem dobrze z odśnieżaniem, więc imho nie ma to tak dużego znaczenia, jedyne co pozostawia wiele do życzenia to stan dróg i dlatego imho lepiej zejść z rozmiarem felgi i wejść w wyższy profil opony. Tym bardziej, że wolniej i ostrożniej się jeździ, więc większa wysokość gumy nie przeszkadza tak mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat.... ale mimo wszystko obawiam się tych 18' na zimę...

 

widzę, że pojawiają się oryginalne 17' alu (London) na które można by było nałożyć 215/55 r17 - to jest chyba najbardziej racjonalne zestawienie...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na szybko kalkulacja (bez specjalnego szukania OPONEO):

 

- Continental TS850P 17' 215/45 - (399 ('12)-580('13)-613PLN('14)) + stalówka ~200 PLN (nowa) = najtaniej 2396/najdrożej 3252 PLN

- Continental TS850P 18' 225/45 - 703 PLN - 2812 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że pojawiają się oryginalne 17' alu (London) na które można by było nałożyć 215/55 r17 - to jest chyba najbardziej racjonalne zestawienie...

 

 

 

a gdzie się pojawiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem mojego na veronach 19', na zimę chce zejść na 18.

Celuję w takie (tylko orygnały):

http://alucenter.eu/environment/cache/images/0_0_productGfx_28b879ef1340753776b7def381d51d0b.jpg

 

:)))

 

Co sądzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga fajna ale do oryginalu to jej daleko...sadze ze zimy moze nie przezyc w dobrej kondycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toteż napisałem, że chce oryginalne kupić :) To jest tylko poglądowe zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U dealera znalazłem ulotkę niemieckiej firmy RONAL. Robi na prawdę ładne felgi. Okazuję się ponad to, że ta firma produkuje felgi dla VW. To tak dla osób, które są zainteresowane org. felgami VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U dealera znalazłem ulotkę niemieckiej firmy RONAL. Robi na prawdę ładne felgi. Okazuję się ponad to, że ta firma produkuje felgi dla VW. To tak dla osób, które są zainteresowane org. felgami VW.

 

Dodatkowo są produkowane również w Polsce w nowej fabryce w Wałbrzychu, solidna firma moim zdaniem i bardzo ciekawa oferta

 

walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/ronal-otworzyl-druga-fabryke-w-walbrzychu,2125304,artgal,t,id,tm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Na moich felgach letnich i zimowych org. VW jest wybite: Made in Poland :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko raczej prywatnie nie sprzedają felg VW tylko trzeba kupić przez dealera jak mniemam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej rozmowy z facetem z ASO: Ronal ma wielu przedstawicieli w kraju i punktów gdzie można felgi kupić. Jakościowo są jak te, z którymi kupujemy samochód. Do tych felg pasują dekielki VW z org. felg. Czyli jeśli auto mamy na letnich felgach z dekielkiem VW, a chcemy kupić felgi na zimę, to dekielki przerzucamy. Tak, ASO jest też jednym z dystrybutorów, ale znając życie to mają odmienna marżę... chociaż nie wiem, nie sprawdzałem. Felgi już mam. Wam podrzucam alternatywę i myślę, że dość dobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciągle waham między 17 a 18 na zimę (na lato mam 18 Dartford). Niby ostatnio zim u nas nie ma, a ja jeżdżę głównie po głównych trasach i miastach, ale sam nie wiem... Weźcie coś doradźcie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dylemat. Ory mam 19, więc na zimę chce zejsc na 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi Ronal pasują do Passata, ale konieczne jest zastosowanie pierścienia centrującego z 76 na 57,1. Dobrze rozumiem?

 

http://b2c-pl.ronal-wheels.com/article/rims/car_selection/rim_selection/detail/IDCode/0R0538801735F5112396000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Felgi Ronal pasują do Passata, ale konieczne jest zastosowanie pierścienia centrującego z 76 na 57,1. Dobrze rozumiem?

 

http://b2c-pl.ronal-wheels.com/article/rims/car_selection/rim_selection/detail/IDCode/0R0538801735F5112396000

 

Tak, potrzebny jest zestaw pierścieni centrujących, dostarczanych w komplecie razem z felgami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Chyba lepiej szukać fabrycznych felg, lub szukać felg z otworem 57,1. Np felgi MAK które Kriss555 polecał mają homologację do B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności