Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Produkty z gazetki też się kupuje w ASO, powinni ci powiedzieć czy będą dobre. Poza tym - po co je kupować? Nie dostałeś ich z autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni ale nie wiedzą.

Nie myślisz chyba że mam zamiar zamontować po 2 szt. na kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem swoje Nokiany WR A4 made in finland i wyglądają obiecująco.

 

20161102_115744.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dostałem swoje Nokiany WR A4 made in finland i wyglądają obiecująco.

 

Fajne, tylko trochę tych db za dużo ;)

A propo, gdzie we Wrocławiu polecacie zrobić przekładkę opon?

Czy ma sens robić to w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A ja mam pytanie odnośnie 18'. W Aso w ich katalogu na sezon zimowy w zasadzie jednyna opcja to felgi 16' (alu lub stalowe). Sprzedawca powiedział, że tak zaleca producent. No okey. Inny profil opony i weilkosciowo koło będzie takie samo. Ale czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia, jak to się sprawdza w praktyce? Pomijam cenę i model opony, który ASO proponuje - bo proponuja bardzo słabo ocenianą oponę. W końcu zawsze jest Oponeo. Ale chciałem zapytać o wrażenia z jazdy na 16 tkach zimowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie sprawa wyglada tak ze samochod pasior 1.8t ma zalozone w tej chwili buciki 17 cali na oponkach 205 50 przymierzam sie do zakupu zimowek poprzedni wlasciciel oznajmil mi ze sa zalozone wieksze tarcze i ze najmniejszy rozmiar to 16 cali i ze wystarczy przelozyc tarcze na mniejsza i zmienic jarzma dostalem wszystko od niego...ale pojechalem ostanio do wulkanizatora i ten twierdzi ze nie ma szans na wsadzenie 15stek nawet po zmianie tarcz i ze trzeba by zmienic cale kopyto moj mechanik twierdzi to samo.mam pytanie czy rzeczywiscie tak jest czy poprzedni wlasciciel mial racje. I czy jest sens dalej drazyc temat bo mam okazje kupic stalowki 16 et 42 a rzekomy wulkanizator twierdzi ze musi byc et 33.jjuz sam nie wiem moze wrzuce zimowki na te fele 17 i po klopocie tylko troche ich mi szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten dział - tu b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, że wulkanizator ma racje. Dzis wsadziłem 16' stalowe i odległośc od fabrycznych tarcz do wewnętrzenj krawędzi felgi jest taka, że juz mniejsza felga by nie weszła. Btw. B8 na 16' felgach i oponach 16 o wysokim profilu - fizycznie różnica w średnicy koło fabryczne 18' vs ten zimowy pomysł wv - jest rzędu 2 mm, czyli mozńa napisac to samo, ale optycznie wygląda to dziwnie. Dzis widziałem na ulicy B8 tez juz na zimowych 16' i z oponami o wysyokim profilu i mega to optycznie osłabia i tak średni wygląd samochodu. Więc tym razem WV nie popisał się w opcji zimowej. A cena opony 18' zimowej - zabija. Wiec cenowo 16' jak najbardziej, ale wyglad nie powala. Paramtry jezdne - spoko. Wziąłem GoodYeary i mam wrażenie że są cichsze w wersji zimowej od fabrycznych letnich Continentali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima.jpg

 

zima1.jpg

 

U mnie taki zestaw zimowy. Myślę, że będzie wyglądał równie dobrze co letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj 16 > 15 :lol

 

poprzedni wlasciciel oznajmil mi ze sa zalozone wieksze tarcze i ze najmniejszy rozmiar to 16 cali i ze wystarczy przelozyc tarcze na mniejsza i zmienic jarzma

 

 

ale pojechalem ostanio do wulkanizatora i ten twierdzi ze nie ma szans na wsadzenie 15stek nawet po zmianie tarcz

 

No , dokładnie jak napisałem na początku :lol

 

mam pytanie czy rzeczywiscie tak jest czy poprzedni wlasciciel mial racje.

 

Tak, miał rację :lol

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy moge zalozyc zimowki do mojego passata cc o rozmiarze 225/50/17, obecnie mam 235/45/17. dzieki za pomoc

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam, czy moge zalozyc zimowki do mojego passata cc o rozmiarze 225/50/17, obecnie mam 235/45/17. dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też sprawdzałem w sklepach z oponami. Mam zimowe po starym aucie. Boję się tylko że mogą być za wysokie i będą obierac więc do końca niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też sprawdzałem w sklepach z oponami. Mam zimowe po starym aucie. Boję się tylko że mogą być za wysokie i będą obierac więc do końca niewiem.

 

 

Czy ktos mial podobna sytuacje, prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos mial podobna sytuacje, prosze o pomoc.

 

Załóż te stare i sam sprawdź. Raczej będzie ok, a jakby nie, to poniesiesz koszt niepotrzebnego założenia opon na felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załóż te stare i sam sprawdź. Raczej będzie ok, a jakby nie, to poniesiesz koszt niepotrzebnego założenia opon na felgi.

 

Dzieki. Chodzi o to że koszt wymiany opon jest dość sporym kosztem. Więc może ktoś miał taką sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem letnie opony na zimowe Dunlop Winter Sport 5 i faktycznie opory toczenia przekładają się na spalanie :) Jest niższe niz na letnich Dunlopach. Zimowe 17", ciśnienie 2,7.image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosh... mnie sie nigdy nie udalo zejsc ze spalaniem ponizej 6,8 czy to w trasie czy gdzies na obwodnicach.

Nigdy tez nie widzialem u siebie zasiegu wiekszego niz 740km w zatankowanym aucie.

Podziwiam za wytrwalosc w jednostajnej jezdzie :D

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zmieniłem letnie opony na zimowe Dunlop Winter Sport 5 i faktycznie opory toczenia przekładają się na spalanie :) Jest niższe niz na letnich Dunlopach. Zimowe 17", ciśnienie 2,7.

2,7?

Czemu aż 2,7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się dziwię, że ludzie właśnie jeżdżą z takimi niskimi ciśnieniami (mniej niż 2,7). Ustawienie "komfortowe" ciśnienia w kołach powoduje, że komputer oczekuje ciśnienia co najmniej 2,6 (z czujników), bo mniej oznacza, że jest za mało. Każde inne ustawienie (standard, pełny załadunek) powoduje, ze oczekiwane ciśnienie rośnie do 2,9 albo nawet 3,1.

 

Trochę bym się bał jeździć na mniejszym, ze względu na ryzyko uszkodzenia felgi na dziurze, no i są też większe opory toczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności