Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja sie dolacze w listopadzie odbieram Passata i na sprzedaz beda niwe Verony 19cali bez opon w cenie 6tys. ( Cena w Aso 8tys. ).

A fakturę VAT wystawisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B7 nie wyskakuje żaden błąd, nie mam tylko dostępu do okna ze wskazniami czujników w kompie.

W B8 na pewno jest podobnie i po prostu nie zobaczysz tej funkcjonalności.

 

eles: dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A fakturę VAT wystawisz?

 

Jestem osoba prywatna wiec noe mam takiej mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kupisz inne felgi w to miejsce, więc weź za nie fakturę na kolegę, który chce kupić tamte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne kupisz inne felgi w to miejsce, więc weź za nie fakturę na kolegę, który chce kupić tamte...

Brawo! Nie ma to jak kogoś namawiać do kradzieży, bo jak inaczej to nazwać?

Jezu ten kraj jest poprany, skoro już ludzie nawet publicznie się nie wstydzą pisać jak ominąć prawo i okraść innych o podatek...

Wybaczcie za OT ale nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam tego typu rzeczy...

PS Rozumiem, że jak idziesz do biedronki to też co czwarty artykuł wrzucasz do kieszeni? Przecież to tak jakbyś odliczał podatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo! Nie ma to jak kogoś namawiać do kradzieży, bo jak inaczej to nazwać?

Jezu ten kraj jest poprany, skoro już ludzie nawet publicznie się nie wstydzą pisać jak ominąć prawo i okraść innych o podatek...

Wybaczcie za OT ale nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam tego typu rzeczy...

PS Rozumiem, że jak idziesz do biedronki to też co czwarty artykuł wrzucasz do kieszeni? Przecież to tak jakbyś odliczał podatek...

 

Kolego niewienikt: Wyhamuj trochę. Oskarżanie kogoś o kradzież to poważna sprawa. Poza tym nie wydaje mi się, żebyś miał rację w swoich wywodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konfiguratory faktycznie są, ale to często uproszczenie, o którym małymi literkami można zazwyczaj przeczytać gdzieś na końcu strony. ET zmienia się w zakresie 15-20 mm na stronę, co wymaga założenia dystansów. Z pierścieniami centrującymi też różnie bywa - niektórzy piszą o biciach na kołach po zastosowaniu pierścieni, problemie z zapiekaniem się itd.

 

Należy pamiętać, że Passat już dość ciężki samochód, a większe felgi (17 cali i większe) mają zdecydowanie większą podatność na wygięcia i pękania niż felgi mniejsze. Takie zestawienie sprawia, że potrzebne są naprawdę dobre felgi, żeby bezpiecznie się na nich przemieszczać przez kilka lat.

 

Jeżeli chodzi o alucenter.eu - sam przez pewien czas byłem pod wrażeniem oferty tej firmy i dość kompletnych opisów felg. Do czasu, gdy przeczytałem że dekle są założone dla picu i w żaden sposób nie mają sugerować jakoby produkt był oryginalny (na ich stronie to bardzo ciężko znaleźć), albo chociaż zaakceptowany przez producenta. Na ich stronie nie sposób znaleźć nazwy producenta felg (patrząc po wzorach to chińskie podróbki felg fabrycznych), a sugestia "Felgi do VW" oznacza jedynie, że "pasują do VW" (po zastosowaniu dystansów i pierścieni). Moim zdaniem: gdybym kupował 14-calowe felgi do używanego miejskiego autka - w porządku. Do Passata w takim rozmiarze i na trasy - nigdy.

 

Zabawę z dystansami rzeczywiście lepiej sobie odpuścić ale skoro ET mieści się w zakresie przewidzianym przez producenta, a otwór centrujący mamy 57,1 mm to nie ma problemu, kolega kriss555 podał wcześniej w tym wątku taki przykład felg MAK Wolf, które właśnie mają homologację do Passata. Przypuszczam że inni renomowani producenci też takie posiadają (ilość sprzedawanych samochodów w Europie wręcz wymusza posiadanie takiej oferty) Poza tym to felgi z Superba będą pasować napewno i jeśli oferta do sezonu zimowego się poszerzy to napewno będzie to też ciekawa alternatywa.

 

Co do samych pierścieni centrujących to z zjawiskiem zapiekania i bicia przynajmniej u mnie nie spotkałem się, a montaż felg, opon powierzam zawsze sprawdzonym fachowcom ale nie neguję, że taka sytuacja może się przydarzyć.

 

Co do wytrzymałości felg też się zgadzam, że to sprawa bezkompromisowa dlatego podchodzę do tych z wymienionej przeze mnie wcześniej strony z przymrużeniem oka tym bardziej, że gwarancja na te felgi to tylko 3 lata, a na lakier zaledwie rok.

Nazwa producenta to Racing Line.(bardzo możliwe że to China)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ofertę opon zimowych do Passata B8 w rozmiarze 215/55/R17 zauważyłem że są w dwóch indeksach prędkości V = max 240 km/h i H = max 210 km/h. Mogą być oba czy tylko V?

 

Opony XL mają wzmocnioną konstrukcję, Faktycznie są twardsze i mniej komfortowe?

 

Można zamontować opony 225/50/R17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akcji jesien felgi corvara 6,5 et41 conti 850p 215\55r17 98v xl cena 1650 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ta oferte ale to wychodzi 6600zl za komplet, troche duzo bo pozadnej jskosci felgi z nawet lepszymi oponami mozna kupic za jakies 4500-5000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie opony to ok 650 zł/szt. czyli za felgę wychodzi ok 1000, dużo.

Co jest lepsze od Continental WinterContact TS 850 P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy lepsze ale ciekawe, co do opinii w internecie, są Pirelli WinterSottoZero3. Przekonam się zimą co potrafią.. :)

http://www.oponeo.pl/model-opony/pirelli-sottozero-serie-3?gclid=Cj0KEQjw98mvBRD-_ciSovKhq7gBEiQAEvsBZ4wjz6-h5IR-iHAabG6-m8gblfsqTzXU8g6sTKiLpB8aAgSZ8P8HAQ#reviewslist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy jak to testy opony beda roznie wypadac

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

wg tego testu pirelli slabo wypadlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie opony to ok 650 zł/szt. czyli za felgę wychodzi ok 1000, dużo.

Co jest lepsze od Continental WinterContact TS 850 P?

 

Ciekawą alternatywą może być nowość od Goodyear'a czyli UG Performance G1, cenowo podobnie, jakościowo wg testów też no ale w klasie premium wśród tych marek poziom zawsze jest wyrównany i praktycznie nie zdarzają się wpadki z jakimś nieudanym modelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczym myśleć o zimówkach do Helmuta. Stwierdziłęm, że nie bede inwestował w dodatkowy zestaw Alu+17. Zaryzykuje przekładke na moje 18. Zdecydowałem sie na Conti TS850P. Ma któryś z kolegów doświadczenie jak te opony zachowują się na 18?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg tego testu pirelli slabo wypadlo

Życie mnie nauczyło, żeby niemieckie testy najlepiej podzielić przez 3 ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powoli zaczym myśleć o zimówkach do Helmuta. Stwierdziłęm, że nie bede inwestował w dodatkowy zestaw Alu+17. Zaryzykuje przekładke na moje 18. Zdecydowałem sie na Conti TS850P. Ma któryś z kolegów doświadczenie jak te opony zachowują się na 18?

Witam,

 

Ja też przyłączam się do Twojego pytania, gdyż mam podobny zamiar, ale zastanawiam się jeszcze nad oponami od Goodyear'a UG 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powoli zaczym myśleć o zimówkach do Helmuta. Stwierdziłęm, że nie bede inwestował w dodatkowy zestaw Alu+17. Zaryzykuje przekładke na moje 18. Zdecydowałem sie na Conti TS850P. Ma któryś z kolegów doświadczenie jak te opony zachowują się na 18?

 

Wg tabeli na stronie producenta tej opony nie ma w rozmiarze 235/45 R18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności