Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dwa identyczne używane głośniki VW z demontażu z allegro. Poproś tylko sprzedawcę o sprawdzenie membram przed wysyłką. Głośniki przykręciłem na blachowkrety, a nie na nity zrywalne i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z serwisie ile kosztują nowe, może nie będzie tragedii.

Rok temu kupowałem do Touareg`a i płaciłem 100zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś założone do B8 felgi z audi R8 - 19" 8.5j. Mogę okazyjnie kupić - ale nie jestem pewien czy to będzie wglądać OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym wzorze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dokładnie te felgi. Te zdjęcia widziałem. Chętnie bym zobaczył srebrne felgi - najlepiej na białym sedanie.

 

Proszę o wypowiedź czy felgi z Audi R8 pasują do białego Passata. Wiem że wszyscy zachwalają Verony ale mi jakoś się znudziły. Poza tym mam zaciski z Porsche i do Veron musiałem dołożyć dystanse.

Felga bez opony i dekielka.

20220815_133703.jpg

20220626_173732.jpg

Edytowane przez mkpol
nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dodać użyj opcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2022 o 15:31, GRENEK9 napisał:

Chętnie bym zobaczył srebrne felgi - najlepiej na białym sedanie.

Niestety nie udało mi się znaleźć. Mi osobiście ten wzór się tak sobie podoba, do siebie bym nie założył, ale zawsze jest to coś innego niż oklepane Verony i białego sedana na tej feldze chyba nie ma na zdjęciach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jest

20220820_145134.jpg

20220820_150350.jpg

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GRENEK9 Jakie masz ET w tych felgach z R8?

Edytowane przez Deo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.5j/19 et42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem, zmieniłem passata z b7 na b8 i zostały mi ładne felgi aluminiowe 17 cali 44ET o szerokości 7.5. Są na nich opony 235/45/17, czy jest możliwości żebym używał sobie tego kompletu z kołami zimowymi w passacie b8? Aktualnie mam zimowe opony (215/55/16) na felgach 16r 41ET 6.5 szerokość. Nie mogę sobie poradzić z tymi kalkulatorami. Jaki rozmiar opon ewentualnie byłby okej na starych felgach z B7 żebym je przerzucił do b8?

bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w b6/b7 są mniejsze koła, ja w b8 mam 235/45/18 i kosztują 2x tyle co na 17" . Mam oba passaty i nie widzę różnicy w komforcie, nie wiem dlaczego dali większe koła do b8.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakładając opony 225/50/17 albo 215/55/17 jest to wtedy technicznie możliwe? Niby szerokość felgi 7.5 na to pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 215/55/16 możesz śmiało zakładać.   Ja takie mam na stalowych felgach jeszcze po B7 . 

Jeszcze jako ciekawostkę dodam że ostatnio trafiłem za małe pieniądze 2 opony zimowe 215/60/16 i je założyłem na przód . Pozostawiając na tyle 215/55/16 . Jakie było moje zdziwienie że ani system ABS, ASP nie wylapał tej zmiany i różnicy średnicy kół.  Wiem różnica nie przekracza iluś tam procent i system widzi to jakby po prostu tylne były bardziej zużyty i nic się nie dzieje. 

Dzięki tej operacji mam ciut wyższy przód na czym mi zależało .Krawężniki ,podjazdy, zaspy ,może tej zimy w co wątpię ,a tył nie pływa na zakrętach jak na profilu 60.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, ja mam zimówki 215/55/17" , na 16" koło będzie mniejsze i przekłamywać będzie licznik, samochód niżej będzie leżał . Nawet wzrokowo widać dużą różnice w wielkości koła.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik to wiadomo że będzie przekłamywać .  Nie mierzyłem dokładnie ile . Wiem że na 100 km licznikowych przejechanych na profilu 55 trzeba dodać około 3 kilometry ,aby była prawdziwe 100 km. na profilu 60.  Prędkości to nie jestem w stanie stwierdzić różnicy ,bo jest praktycznie nieodczuwalna.

Wizualnie widać różnicę ,ale systemy jej nie wyłapują nawet jak na osiach są inne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności