Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Tez Wam tam rdzewieja piasty? Strasznie slabo to wyglada i to w aucie za niemal 150k zl :/ 

 Dzis zmienilem kola na letnie. Auto w maju konczy rok, przejechana ledwo 1 zima, a przebieg bagatela 10500km.

BE78AEEC-E0E7-4A97-A1CB-C52C7D965572.jpeg

591009A5-0226-4C1D-AA40-83668C4E9344.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A coś takiego będzie pasować jak ori?

Chodzi mi o ET oraz otwór (kiedyś walczyłem z Dezentami i pierscieniami centrujacymi)

https://www.felgenshop.de/oxigin-18-concave-black-zoll-oxachtzehn8518h135b/volkswagen-vw-passat-3c-b8-variant-alufelgen/2-0l-tdi-4motion-140kw-190-ps/

Edytowane przez Antasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast pomalowałem piasty srebnym hammerite a zaciski na czarno:)

całość wygląda dużo lepiej:)

89FAC66B-0E88-44E2-9E70-18DE1A4A70F7.jpeg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B8 najbliżej Ori który będzie rozmiar:

Vorne - HintenBitte wählen Sie eine Größe

VA 7.50x 18 ET 45 - HA 7.50x 18 ET 45Gutachten (Auflagen beachten)

VA 7.50x 18 ET 37 - HA 7.50x 18 ET 37Gutachten (Auflagen beachten)

VA 8.50x 18 ET 35 - HA 8.50x 18 ET 35Gutachten (Auflagen beachten)

VA 8.50x 18 ET 40 - HA 8.50x 18 ET 40

Edytowane przez Antasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ->https://www.willtheyfit.com/ sobie możesz sprawdzić. Dodam, że jak będzie nieco bardziej wystawało na zewnątrz, to ładniejszy efekt. Ja się nieco bałem jak będzie przy szerokości 8,5 i ET 35, ale jest super! ORI ma 8" i et 42 bądź 44. A te wymiary to z jakiej felgi są, tak z ciekawości?

Edytowane przez Jumpman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary z tej...takie mi wpadły w oko

https://www.felgenshop.de/oxigin-18-concave-black-zoll-oxachtzehn8518h135b/volkswagen-vw-passat-3c-b8-variant-alufelgen/2-0l-tdi-4motion-140kw-190-ps/

 

Kto podpowie którą w końcu wybrać bo muszę zamawiać tak aby wyglądało to smacznie i eksploatacyjnie było w porządku:

7,5 x 18 ET 37

7,5 x 18 ET 45

8,5 x 18 ET 40

8,5 x 18 ET 45

https://www.oxiginshop.de/

Do tego planuje wrzucić Conti Premium 6 (jeżdżę aktualnie na 17" Dunlop Max RT2 i szału nie ma strasznie śliskie, a z kolei zima Dunlop Sport5 rewelacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,5 x 18 ET 40 rozmiarem będzie miodzio, ale szczerze powiem (bez urazy), to zupełnie ta felga nie leży do B8... Ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2019 o 09:33, Antasso napisał:

Kombinujesz...

żadna z tych felg nie leży dobrze jak OEM do passata b8;):)

Chyba że planujesz „german style”;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamieniłem się ze szczeniakiem. Oddałem swoje 18 a on mi dał 16 z b7 na nowych oponach z profilem 60. 215/60/16 . Teraz to dopiero poczułem odrobinę luksusu, bo na 18 miałem wrażenie jak bym jechał jakimś golfem, albo polo. Tak telepało po lokalnych drogach i po mieście.  Szczeniak się cieszy i ja wreszcie czuję się jak bym prawie jechał swoją Suprb, ale mimo wszystko skoda bardziej miękka jest. B8 to jednak taczkowaty bardziej od S2 mimo dużej ilości gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2019 o 23:59, misiekxyz napisał:

Kombinujesz...

żadna z tych felg nie leży dobrze jak OEM do passata b8;):)

Chyba że planujesz „german style”;)

Borbet akurat jest 1:1 łącznie z szerokością ET i otworem....seryjne ORI się zestarzały passat ma już 5 lat, od liftowego może będą nowe wzory

https://www.borbet.de/de/konfigurator/#65672429!769BAC2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany szybkie pytanie

Pasek B8 z 2015

takie koła wejdą bez żadnego tarcia o wahacz przy max skręcie?

felga 8J ET47, opona 245/40/18

auto nieobniżone - póki co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przymierzam się do zakupu felg verona 19 i mam pytanko jaki indeks nośności maja mieć opony do B8 235/40 r19? 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

U mnie jest 96W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Być może już to gdzieś było na forum - jeśli tak to przepraszam. Zostały mi po pasacie B7 koło zimowe 205x55x16. Ponieważ są w dobrym stanie - zastanawiałem się czy można je założyć do B8 (oryginalnie miałem zimówki na 215x60x16). Jeśli tak to czy da się to zakodować za pomocą OBDeleven aby nie przekłamywało prędkość. Obwód różni się o 5% więc sporo by zawyżało. Jest to wykonalne ? Proszę  o poradę. 

 

 

image.png.e82624ee9354aaa40f2ad899a0c76521.png

Z porównywarki wynika że przekłamuje całkiem dużo :) Jest możliwa korekta gdzie np w liczniku ?

Edytowane przez Lucky1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lucky1 napisał:

Cześć,

Być może już to gdzieś było na forum - jeśli tak to przepraszam. Zostały mi po pasacie B7 koło zimowe 205x55x16. Ponieważ są w dobrym stanie - zastanawiałem się czy można je założyć do B8 (oryginalnie miałem zimówki na 215x60x16). Jeśli tak to czy da się to zakodować za pomocą OBDeleven aby nie przekłamywało prędkość. Obwód różni się o 5% więc sporo by zawyżało. Jest to wykonalne ? Proszę  o poradę. 

Ja ma takie zimówki.Miałem w B6,były prawie nowe więc je zostawiłem.Na dystansie 32km dokładało około 1-2 km.Spalanie było mega zadowalające?ale zaraz się kapłem po kilometrach że coś nie gra.Mimo wszystko na ten sezon zimowy również je założę bo po prostu szkoda mi ich wyrzucać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie prośba czy do B8 1.4 TSI ACT 150KM podejdą koła:

- felga 8,0Jx18EH2 ET47 otwór 66 - oczywiście wiem, że trzeba pierścienie - jakie polecacie?

- opony 245/40/18 z indeksem 93Y

Obecnie mam 16" z oponami 215/60

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności