Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Kupiłem felgi interlagos do mojego b6, 18x8j, ET41 i muszę do nich kupić opony. Volkswagen podaje do 18 cali rozmiary opon 235/40 ale to dla mnie za szerokie koła. Raz, że będą huczeć a dwa że ciężko będzie jeździć po nierównościach. Czy mogę kupić opony 225/40/18? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kup sobie co uważasz skoro kupiłeś felgi do których jak byk masz podane jakie rozmiary mają być a Ty chcesz kombinować, naprawdę? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Dreyfus said:

Możesz kup sobie co uważasz skoro kupiłeś felgi do których jak byk masz podane jakie rozmiary mają być a Ty chcesz kombinować, naprawdę? ?

Tak naprawdę, i żadna to kombinacja bo według kalkulatora mieści się to w dopuszczalnej tolerancji i idealnie pasuje do felgi 8j ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co pytasz? Zakładaj i śmigaj, zapewne te 10 mm zrobi mega różnicę... Ciekawe czy kalkulator uwzględnia to że jednak rozmiar nie jest homologowany (jeśli nie jest) w razie w.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Felgi z passata b8 mają taką samą średnice otworu centrującego jak b6? ET i rozstaw śrub pasuje, nie jestem pewien tylko tej kwestii. Chyba w każdym passacie jest 57,1mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie do osób które mają/miały okazje jeździć na 17 i 18..

Pacjent to 2,0 w gnoju 150 km, na zimę mam 215/55/17 na felgach oem 7x17. Aktualnie auto jest dosyć miękkie  (może przez to że wcześniej jeździłem przez jakiś czas bmw f30) i zima;)

Na lato planuje 18 oem 8x18 i opony 235/45/18..

Jak to się przekłada na komfort, prowadzenie i dynamikę?

Ktoś coś? Jakoś nie mogę znaleźć informacji..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, misiekxyz napisał:

Jak to się przekłada na komfort, prowadzenie i dynamikę?

Dynamika bez zmian, prowadzenie hm czy jest lepiej na 18? Inaczej może bardziej się trzyma zakretów, komfort lepszy w 17 ale to chyba logiczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, misiekxyz napisał:

Cześć,

Mam pytanie do osób które mają/miały okazje jeździć na 17 i 18..

Pacjent to 2,0 w gnoju 150 km, na zimę mam 215/55/17 na felgach oem 7x17. Aktualnie auto jest dosyć miękkie  (może przez to że wcześniej jeździłem przez jakiś czas bmw f30) i zima;)

Na lato planuje 18 oem 8x18 i opony 235/45/18..

Jak to się przekłada na komfort, prowadzenie i dynamikę?

Ktoś coś? Jakoś nie mogę znaleźć informacji..

ja robię taki właśnie upgrade w tym sezonie. Koła letnie z 17 na 18. nowe felgi i opony 18'' leżą już przygotowane i czekam na cieplejsze dni ;) 

Co ja wyczytałem gdy sam szukałem podobnych informacji i do jakich wniosków doszedłem: 

-komfort jest jeszcze OK na 18, a prowadzenie będzie znacznie lepsze

-wygląd na plus

-opona jest o 20mm szersza, więc opory będą większe, ale nikt na dynamikę nie narzekał

-zawieszenie w passacie samo w sobie jest dość miękkie (przynajmniej tak mi sie wydaje, nie mam DCC) więc myślę że felga 18 będzie dobrym kompromisem między komfortem a prowadzeniem. 

 

Jak będę miał własne wrażenia to się podziele ;)

Edytowane przez sadam1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć planuje w moim passerati zminić opony. Wstępny wybór padł na fulda sportcontrol 2 215/55 r17.  Czy ktoś użytkował z was tą oponę i może podzielić się opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Dreyfus napisał:

Dynamika bez zmian, prowadzenie hm czy jest lepiej na 18? Inaczej może bardziej się trzyma zakretów, komfort lepszy w 17 ale to chyba logiczne ?

...no pewnie :) Najbardziej zastanawiała mnie dynamika..;)

14 godzin temu, [email protected] napisał:

W tym wypadku zdecydowanie lepiej postawić na wygląd niż na "różnicę" w komforcie ?

Otóż to :)

13 godzin temu, sadam1988 napisał:

ja robię taki właśnie upgrade w tym sezonie. Koła letnie z 17 na 18. nowe felgi i opony 18'' leżą już przygotowane i czekam na cieplejsze dni ;) 

Co ja wyczytałem gdy sam szukałem podobnych informacji i do jakich wniosków doszedłem: 

-komfort jest jeszcze OK na 18, a prowadzenie będzie znacznie lepsze

-wygląd na plus

-opona jest o 20mm szersza, więc opory będą większe, ale nikt na dynamikę nie narzekał

-zawieszenie w passacie samo w sobie jest dość miękkie (przynajmniej tak mi sie wydaje, nie mam DCC) więc myślę że felga 18 będzie dobrym kompromisem między komfortem a prowadzeniem. 

 

Jak będę miał własne wrażenia to się podziele ;)

Dzięki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Planuje przejść na felgi 18". Przekopałem wątek ale na nic konkretnego się nie natknąłem....chodzi mi o ciekawe propozycje lub Ori(może z nowego B8 po fl). Mam na razie propozycje na Aez steam https://www.felgenshop.de/aez-steam-gunmetal-polished-18-zoll-asm16fp51e/volkswagen-vw-golf-7-alufelgen/0-0l-e-golf-85kw-116-ps/

Proszę o ciekawe propozycje, zależy mi na jakości felg i żeby nie zeszpecić B8 coś smacznego.

Edytowane przez Antasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja założyłem sobie takie 18-tki:

https://www.alusy.pl/fw,1,1827,18/felgi-aluminiowe-bbs-sr-satin-himalaya-grey.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xmarcinx napisał:

Witam,

ja założyłem sobie takie 18-tki:

https://www.alusy.pl/fw,1,1827,18/felgi-aluminiowe-bbs-sr-satin-himalaya-grey.html

A można fotkę jak to na żywo...

36 minut temu, xmarcinx napisał:

Witam,

ja założyłem sobie takie 18-tki:

https://www.alusy.pl/fw,1,1827,18/felgi-aluminiowe-bbs-sr-satin-himalaya-grey.html

A można fotkę jak to na żywo.

Dodam że szukam felg do szarego...ps. Tak źle na 17 nie wygląda ale może zawsze lepiej

20170818_061936_HDR (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro szary, to może czarne, porządne ATS-y?

passat-ATS-perfektion-18-b8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Not my style...coś w typie 17 co mam teraz wolałbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przykurzone ale proszę bardzo BBS Himalaya 18 cali

IMAG1232.jpg

InkedIMAG1231_LI.jpg

Edytowane przez xmarcinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi zacne...juz cieplej...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności