Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bez powodu kandydatka numer jeden jest numerem jeden :)

Viking coś tu kręcisz z rozmiarem bo nie ma rozmiaru R118 jak i R10 nie wejdzie na zaciski :D

Jeśli chcesz zamienić 235/40R18 na 225/40R18 to moim zdaniem jest to dopuszczalne

Sprawdzić można tu

www.oponeo.pl

image.thumb.png.be3c4bb9d1696ea369371c3fd074379b.png

 

Warunek, że masz Passata B7,

bo w B8 powinny być opony 235/45/R18 i zamiana ich na 225/40R18 to kiepski pomysł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym tak bardzo b8 od b7 się różni, że w jedynym dopuszczasz takie zmiany a w drugim nie?:) 

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/205-55-r16 to jak dla mnie są rozmiary które ubezpieczalnia akceptuje... 

Edytowane przez Dreyfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo fabrycznie B8 ma ciut większe buty od B7

image.png.95759d5b257ac888ed6311cff407fb5a.png

image.png.cb0c50d846d68eb48397ac70ad9b0c1a.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi z tego co widzę b8 ma wyższe opony ale już w 17 szersze są w b6/b7 na 18 szerokość już ta sama ale trochę wyższe i racja że są różnice:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Majkel2017 napisał:

Nie bez powodu kandydatka numer jeden jest numerem jeden :)

Viking coś tu kręcisz z rozmiarem bo nie ma rozmiaru R118 jak i R10 nie wejdzie na zaciski :D

Jeśli chcesz zamienić 235/40R18 na 225/40R18 to moim zdaniem jest to dopuszczalne

Sprawdzić można tu

www.oponeo.pl

image.thumb.png.be3c4bb9d1696ea369371c3fd074379b.png

 

Warunek, że masz Passata B7,

bo w B8 powinny być opony 235/45/R18 i zamiana ich na 225/40R18 to kiepski pomysł.

 

juz poprawione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Majkel2017 napisał:

Nie bez powodu kandydatka numer jeden jest numerem jeden :)

Viking coś tu kręcisz z rozmiarem bo nie ma rozmiaru R118 jak i R10 nie wejdzie na zaciski :D

Jeśli chcesz zamienić 235/40R18 na 225/40R18 to moim zdaniem jest to dopuszczalne

Sprawdzić można tu

www.oponeo.pl

image.thumb.png.be3c4bb9d1696ea369371c3fd074379b.png

 

Warunek, że masz Passata B7,

bo w B8 powinny być opony 235/45/R18 i zamiana ich na 225/40R18 to kiepski pomysł.

 

tak mam b7 z 2012 felgi od r-line

 czyli bezproblemu moge kupowac zimówki 225/40/18 zamiast 235/40/18 bo 235 ciezko znalezc a te co sa to nie na moja kieszen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć? Jeden z popularniejszych rozmiarów trzeba było od razu pisać, że o kasę chodzi... Masz ac? Dopytaj w ubezpieczalni jak to u nich jest żebyś potem nie miał do kogoś pretensji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

235 popularny rozmiar ? chyba w chinolach ,  daj mi jakies opony w miare dobrej cenie nie za 3 tysiace !!!  mam jeszcze dwa auta i tam tez musze kupic  opony tak sie złozyło wiec szukam czegos tanszego, bo wywalic hajs na trzy komplety na raz bije po kieszeni a co ma ubezpieczalnia do tego ??? nie jestesmy w DE gdzie nie ma nakazu zimówe ale w razie dzwona , jak miałes letnie to masz przechlapane 

18 minut temu, Dreyfus napisał:

Ciężko znaleźć? Jeden z popularniejszych rozmiarów trzeba było od razu pisać, że o kasę chodzi... Masz ac? Dopytaj w ubezpieczalni jak to u nich jest żebyś potem nie miał do kogoś pretensji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE jak są warunki zimowe, czyli śnieg, lód czy błoto posniegiwe to jest nakaz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-a4-235-40-r18-95-v-xl#203194586_certificate

Pierwsze z brzegu minuta szukania po ile są? Jak masz ac a będziesz miał rozmiar opon niezgodny z homologacją nie wiem czy 225 jest czy nie to się dowiesz co to za różnica:) jak chcesz ciąć koszty dlaczego nie kupisz na zimę 17? 

Edytowane przez Dreyfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Dreyfus napisał:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-a4-235-40-r18-95-v-xl#203194586_certificate

Pierwsze z brzegu minuta szukania po ile są? Jak masz ac a będziesz miał rozmiar opon niezgodny z homologacją nie wiem czy 225 jest czy nie to się dowiesz co to za różnica:) jak chcesz ciąć koszty dlaczego nie kupisz na zimę 17? 

bo 17 to koszt felg plus czujniki ewentualna przekładka , ale to mija sie z celem  plus koszt opon ,chyba ze udało by sie kupic fele z czujnikami i oponmi w fajnej cenie ale to nie mozliwe  wiec najtaniej wyjdzie kupno opon, na 18 stke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zminiłem ostatnio koła na zimowe , stalowe felgi 16 bez żadnych czujników ciśnienia, czy to normalne że kontrolka ciśnienia się nie świeci? Na jakiej to zasadzie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel2017 - jakiekolwiek wzór wybierzesz - ja polecam porządne felgi aftermarketowe. Kupując felgi dobrej marki możesz wybrać na prawdę ładny model, nieco poprawić parametry, a zarazem odróżnić swoje auto od innych. Nie chcę urazić nikogo z jeżdżących na ORI felgach, bo oczywiście są trwałe i zazwyczaj dobrze dopasowane do stylu samochodu, ale... ładna, markowa felga może dodatkowo dodać autu pazura. Ja osobiście nawet z salonu nie wyjechałem na ORI felgach - poszły w świat :)

Edytowane przez Jumpman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2018 o 22:48, sosek napisał:

Witam,

Zminiłem ostatnio koła na zimowe , stalowe felgi 16 bez żadnych czujników ciśnienia, czy to normalne że kontrolka ciśnienia się nie świeci? Na jakiej to zasadzie działa.

tak, też tak mam w kołach zimowych, które nie mają czujników TMPS. 

Nie ma czujnika > komputer nie jest w stanie odczytać ciśnienia, więc zapala kontrolke.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem fajna sprawa, jemu kontrolka się nie świeci mimo braku czujników... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że komputer sprawdza czy ciśnienie nie spada z ABSu, do tego nie są potrzebne czujniki montowane przy wentylach.

Jeśli ciśnienie nie spada to kontrolka się nie świeci. 

Czasem po zmianie kół trzeba nakręcić trochę kilometrów zanim ABS się zorientuje ze coś było grzebane z kołami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić opony na lato i zaczynam myśleć o temacie bo wydaje sie być wskazane zrobić to przed letnim booomem.

Nie mam kola zapasowego więc zastanawiam się nad RSC (runflat) lub standarowe opony + zakup zapasówki

Myślę o 235/40R19, ktoś ma takie runflaty? Nie mam doświadczenia czy będzie dużo "twardziej"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci run flaty? W Passatach mamy raczej wszyscy seal inside, przynajmniej każdy ci oponę przełoży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może fabrycznie tak jest, jednak ja stoję przed wyborem opon stąd moje pytanie.

W B7 miałem conti seal i powietrze po wbiciu gwozdzia uchodziło. Na zimę mam inne koła, także przkładanie opon 2x w roku odchodzi.

Inna sprawa, że jak maszyna dobra to przy wymianie radzi sobie z runflatem jedna osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Run flat po przebiciu i dojechaniu do wulkanizacji będzie nadawał się na śmietnik. Czyli jak nie znajdziesz jednej opony z takim samym zużyciem na wymianę, to musisz kupić 2 nowe... 

Chyba lepszym rozwiązaniem będzie koło zapasowe i zwykłe opony, które da się załatać w tradycyjny sposób.

Poza tym run flat jest strasznie twardy. Miałem w BMW i zdecydowanie nie polecam. Koleiny, dziury to było szarpanie kierownicą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności