Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, M77 napisał:

wzor tej opony to https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/goodyear-ultragrip-performance-g1-215-60-r16-99-h-xl-82185 

Goodyear jest włascicielem Dębicy......

ja kupowałem w tym sklepie i maja dosc dobre ceny, maja tez konto na Allegro gdzie czasem cena jest lepsza plus bonusy od Allegro

Myślisz że nie warto dopłacać do "marki" - oryginału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja duzo jezdze po miescie, raz w zime jade nad morze a tak to czasem kawalek autostrady lub droga Kraków - Kielce, na narty nie jezdze wiec moje oczekiwania ta opona spełnia, zrobiłem juz 600 km i powiem ze jestem zadowolony bo auto rzadko szuka przyczepnosci przy gwałtownym ruszaniu lub szybkim zakrecie, hamowanie tez jest na dobrym poziomie,czekam na snieg ale ponoc wzor bierznika dobrze sobie w nim radzi, decyzja nalezy do Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do kolegow jezdzacych na felgach MAK WOLF

one maja otwor centrujacy 57,1 czyli taki jak w Passacie wiec wejda bez pierscieni centrujacych a co z srubami trzeba je zmieniac  ?czy orginalne beda pasowac

jeszcze sprawa kapselkow beda pasowac orginalne z Londonow?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje plug&play. Bez pierscieni, sruby te same. Wolfy przychodza z wlasnymi dekielkami ale oryginaly pasuja tak samo

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie czytam ten wątek i widzę, że takie oferty się pojawiały to zapytam - może ktoś skieruje mnie w lepszy dział. 

Za jakieś 1,5 tygodnia odbieram Alltracka z felgami Albertville (8J x 19), opony letnie 245/40 samouszczelniające się (mogę dowiedzieć się jakie konkretnie). Czy jest  ktoś zainteresowany kupnem takich kół?

Muszę przed odbiorem kupić jakiś komplet na zimę i sam nie wiem czy brać całe koła 17" z oponami czy też może 18" i komplet opon zima + lato. Różnica w cenie za 17 vs 18 jest spora i nie chce tyle wydawać na koła zimowe, a na 19" zimą jeździć nie chcę. Z drugiej strony kupuję Alltracka ze względu na naprawdę tragiczne warunki dojazdu do domu i jazda na 19" latem też mi średnio pasuje (choć same felgi są prześliczne). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie opon mam swojego Passata na letnich oponach trafiają mi się cale kola z oponami zimowymi PIRELLI Sottozero 3 215/55R17 tylko ze te opony nie są wzmacniane XL,

auto jest jeszcze na gwarancji na serwisie mogą sie pewnie doczepić do takich opon ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko wyczyściłem Wasze nieodpowiednie wrzutki. 

Kontynuacja pyskówki i wyliczanki poskutkuje punktami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytając w serwisie o koła do nowego B8 zaproponowali mi: Corvara 215/55 R17 98V XL razem z oponami Continental. Felgi nie za bardzo mi przypadły do gustu i po moim zapytaniu o felgi 7J 17 dostałem odpowiedź, "że teoretycznie powinny pasować, ale to na moje ryzyko" Domyślam się, że te ww są 6,5J. Ryzyko utraty gwarancji w razie  "w"

W innym temacie o felgach alu na zimę są , 7 JX17H2 ET38

To aż tak różnica? Dzwonić do innych ASO?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kemmot napisał:

Pytając w serwisie o koła do nowego B8 zaproponowali mi: Corvara 215/55 R17 98V XL razem z oponami Continental. Felgi nie za bardzo mi przypadły do gustu i po moim zapytaniu o felgi 7J 17 dostałem odpowiedź, "że teoretycznie powinny pasować, ale to na moje ryzyko" Domyślam się, że te ww są 6,5J. Ryzyko utraty gwarancji w razie  "w"

W innym temacie o felgach alu na zimę są , 7 JX17H2 ET38

To aż tak różnica? Dzwonić do innych ASO?

Zależy o co dokładnie pytasz (szerokość czy ET), katalogowo dla "zwykłego" (nie alltracka) Passata przy 17" są felgi 6,5J ET41 lub 7J ET40. 

5a29c4592c203_Zrzutekranu2017-12-0723_44_19.thumb.png.d35dc81b463cc57283485e0e9536285e.png

Natomiast 7J ET38 vs 7J ET40 to jest tak mała różnica, że nie wiem jak mieliby się do tego przyczepić. Większa rozbieżność jest między tym 6,5J ET41 vs 7J ET40 :) (tutaj fajny kalkulator)

IMGO nie dajmy się zwariować - teoretycznie zarówno auto powinno mieć homologacje na dany rozmiar felgi jak i felga do danego auta, przy czym czasem felga ma homologacje a rozmiar/ET zupełnie od czapy w stosunku do tego co w katalogu. 

Nie mówiąc o tym, że Passat Alltrack ma zupełnie inne rozmiary i ET felg niż zwykły, a w salonie na pytanie o koła zimowe... zaproponowali mi dokładnie to co tobie - Corvara 6,5J (vs oryginalne 8J)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby ktoś w salonie miał wenę na demontaż kół i sprawdzanie ET, a następnie meldowanie tego dalej. Niższe ET oznacza, że felga bardziej wychodzi na zewnątrz (38mm w Twoim przypadku), a pół cala różnicy w szerokości (6,5-7) oznacza, że 1/4 cala (połowa z 0,5") bardziej wychodzi na zewnątrz, a 1/4" do wewnątrz. Tak jak pisze shoo, nie dajmy się zwariować. A czy pasuje? - na luziku pełnym. Ja śmigam w zimie na 7,5" siedemnastkach z ET 35 i jest elegancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu związanego z oponami: czy nie uważacie że warto by było wrzucić tabelkę z właściwymi ciśnienieami powietrza dla różnych rozmiarów opon? Ja w lato jeżdżę na 17, a w zimę na 16 i ciężko znaleźć informację w instrukcji czy nawet na naszym formum jakie jest właściwe ciśnienie w innym rozmiarze opon niż ten który mamy na wklejce na nadwoziu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, shoo napisał:

Zależy o co dokładnie pytasz (szerokość czy ET), katalogowo dla "zwykłego" (nie alltracka) Passata przy 17" są felgi 6,5J ET41 lub 7J ET40. 

Pytając o inne felgi niż fabryczne pytałem właśnie o rozmiar 7J ET40 i dostałem ww odpowiedź:annoyed:

Z tymi rozmiarami robią takie problemy jakby człowiek chciał włożyć koła od monster trucka:crazy:

10 godzin temu, Jumpman napisał:

Nie wydaje mi się żeby ktoś w salonie miał wenę na demontaż kół i sprawdzanie ET, a następnie meldowanie tego dalej. Niższe ET oznacza, że felga bardziej wychodzi na zewnątrz (38mm w Twoim przypadku), a pół cala różnicy w szerokości (6,5-7) oznacza, że 1/4 cala (połowa z 0,5") bardziej wychodzi na zewnątrz, a 1/4" do wewnątrz. Tak jak pisze shoo, nie dajmy się zwariować. A czy pasuje? - na luziku pełnym. Ja śmigam w zimie na 7,5" siedemnastkach z ET 35 i jest elegancja.

Odbieram nowy samochód, więc zobaczą parametry na kołach, które im dostarczę. Albo mi się wydaję, albo dealer robi mi teraz pod górkę:confused: W sumie to pewnie należy do jego obowiązku. Pewnie skończy się tak, że kupie tylko opony na 18 fabryczne felgi bo mnie krew zaleje zanim dobiorę coś do 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jaka jest cena felgi Salvador 7Jx17 w ASO? Marseille i Dartford chyba ponad 2tyś za sztukę, więc raczej skłaniam się do 17', a London średnio mi się podobają:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2017 o 12:38, Mike2 napisał:

Odnośnie tematu związanego z oponami: czy nie uważacie że warto by było wrzucić tabelkę z właściwymi ciśnienieami powietrza dla różnych rozmiarów opon? Ja w lato jeżdżę na 17, a w zimę na 16 i ciężko znaleźć informację w instrukcji czy nawet na naszym formum jakie jest właściwe ciśnienie w innym rozmiarze opon niż ten który mamy na wklejce na nadwoziu. 

Zajrzyj do tego wątku : Zalecane wartości ciśnienia fabrycznego ogumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Robertsas napisał:

Zajrzyj do tego wątku : Zalecane wartości ciśnienia fabrycznego ogumienia

Już to zrobiłem i znalazł się ktoś kto podesłał mi wklejkę z '16 :) Dzięki :) Mimo wszystko taka zbiorcza informacja w jednym miejscu w formie tabelki albo grafiki z pewnością bardzo by się przydała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mike2 napisał:

Już to zrobiłem i znalazł się ktoś kto podesłał mi wklejkę z '16 :) Dzięki :) Mimo wszystko taka zbiorcza informacja w jednym miejscu w formie tabelki albo grafiki z pewnością bardzo by się przydała. 

Wklejka od 16 cali jest ode mnie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Robertsas napisał:

Wklejka od 16 cali jest ode mnie?

ja tez moge prosic na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, M77 napisał:

ja tez moge prosic na PW

Mam cos klopot z PW, prosze oto wklejka do 16 cali

53C0F765-3B0C-434A-BA22-617CC971E437.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności