Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o łańcuchy to takie cudo jak poniżej kupiłem w zeszłym sezonie ale jeszcze nie testowałem - śniegu jak na lekarstwo było :)

ktoś może korzystał i może potwierdzić, że działa?

 

http://easy-drive.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś może korzystał i może potwierdzić, że działa?

 

Mam coś w podobie - paski Yeko - konstrukcja trochę inna, ale zasada działania podobna. Działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca wspominał, że w październiku wchodzą dobre ceny na felgi/opony w październiku ?

ktoś kupował może w zeszlym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również słyszałem o październikowych rabatach na opony i felgi. I tez mnie zastanawia jakie to będą rabaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca wspominał, że w październiku wchodzą dobre ceny na felgi/opony w październiku ?

ktoś kupował może w zeszlym roku ?

 

Ale chodzi o ceny przy zamówieniu auta, czy kupnie osobnego kompletu np. zimowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu opon zimowych 18"

Jakie opony polecacie, ewentualnie gdzie można uzyskać dobry rabat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam coś w podobie - paski Yeko - konstrukcja trochę inna, ale zasada działania podobna. Działają.

 

No i to jest dobra informacja - mam wrażenie, że dużo łatwiej je założyć niż normalne łańcuchy a skoro działają to nie ma sensu niczego innego zakładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam coś w podobie

 

Co to znaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Mam takie pytanko odnoście opon zimowych, mianowicie odbieram paszczura na Delfach london 17" z oponami 215/55. Mam w garazu opony nokian wrd4 225/45/17 prawie nowe. Ciekawy jestem czy mogę je ubrać na te felgi london i czy nie będzie za niski profil...

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Maciej86 napisał:

Witajcie :)

Mam takie pytanko odnoście opon zimowych, mianowicie odbieram paszczura na Delfach london 17" z oponami 215/55. Mam w garazu opony nokian wrd4 225/45/17 prawie nowe. Ciekawy jestem czy mogę je ubrać na te felgi london i czy nie będzie za niski profil...

Co myślicie ?

Wg mnie niekoniecznie.

http://podrogach.pl/zamienniki-opon-kalkulator-opon/215-55-r17/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam. Czy jesteście zdania, że felgi aluminiowe nie nadają się na zimę/są mniej wytrzymałe? Zastanawiam się nad kupnem stalowych 17" felg i do tego opon. Auto straci dość mocno wizualnie ale powiedzmy, że jeśli teoria z felgami aluminiowymi się potwierdzi to pozwolę sobie na to żeby cieszyć się nimi w nienagannym stanie przez dłuższy czas w okresie letnim. Miałem z Mazda6 felgi aluminiowe, ktoś mnie kiedyś namówił na oponę całoroczną. Felga po kilku latach już nie wyglądała rewelacyjnie. Miałem wrażenie że lakier się utleniał. Z samej opony też nie byłem w lato tak zadowolony jak w zimę. Najzwyczajniej opona była "głośna". Więc opona całoroczna nie wchodzi w moim przypadku w rachubę. Bardzie zastanawiam się czy nie lepiej na zimę kupić stalową felgę a w lato cieszyć się przez dłuższy czas 18" felgą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lat jeżdżę na felgach aluminiowych zimą i nie zauważam żadnych negatywów z tego wynikających. Dla mnie osobiście felga stalowa jest nie do przełknięcia, ale to moje osobiste "odchyły". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj miewałem do tej pory 2 kpl. kół - na zimę stalowe. Wydaje mi się jednak, że się z nich wyleczyłem. Aktualne wyglądają już słabo - syf z dróg łatwiej je niszczy niż aluski. Na alu jeździłem w zimie w poprzednim aucie. Były to oryginalne fele, nie były polerowane i niekoniecznie zauważałem jakieś problemy z ich wyglądem. Latem też się zasyfią ;) Także jak przyjedzie Passatejro to jeżdżę cały rok na alu. Zastanawiam się jeszcze tylko nad tym czy 17 zimą czy 18.

W tym układzie, @Thomsoon, mamy w części podobny dylemat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2017 o 17:40, brono napisał:

 

Co to znaczy??

 

s-l1000.jpg

 

Coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Passata B8 tegorocznego z oponami 215/55 R17 - samouszczelniające się. Oczywiście jest temat zimówek teraz. W poprzednim aucie (Mondeo) przez 6 lat robiłem przekładki opon na felgach - czyli miałem tylko jedne felgi aluminiowe. Jeżdzę na oponach góra 2 sezony, więc stwierdziłem że nie ma sensu kupować dodatkowych felg - bo oszczędność żadna a ewentualne uszkodzenie opony podczas przekładki - mało prawdopodobne przy tak krótkim czasie jej używania.

Obecnie mam podobny zamiar - tym bardziej że auto w leasingu :)

Nie szaleję za bardzo, wolę komfortową jazdę od sportowej - więc nie zależy mi na najwyższej półce opon.
Do tej pory najczęściej kupowałem Dębicę. Teraz tez bym się przymierzał - Frigo HP2 - Cena za 4 sztuki około 1500 zł.
Macie swoje doświadczenia z tymi oponami?

Czy to że opony są samouszczelniające się - ma jakieś tutaj znaczenie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w pasascie b6 strasznie ząbkują się opony z bieżnikiem jodełkowym. ( zarówno w serwisie i u znajomego wulkanizatora zwrócili mi na to uwagę ).

nie wiem czy to kwestia zawieszenia, nie wiem czy ten sam problem jest przy B8.

Ktoś zrobił jakieś lepsze przebiegi już na oponach zimowych i może podać model który poleca/odradza ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2017 o 12:20, bartekpion napisał:

z tego co się orientowałem (mam na lato 19, na zimę 18) problemem z łańcuchami jest niski profil opon, co za tym idzie łańcuch może poniszczyć felgę, dlatego fabryka nie zaleca i nie ma w ofercie. wiem, że są na rynku łańcuchy renomowanych producentów, które pasują rozmiarowo, o różnej wielkości oczek (17" ma 215mm szerokości, a 18" ma 235mm szerokości), i można je sobie dobrać do koła i samochodu i kupić.

Próbowałeś zakładać łańcuchy na te 18-stki? Ja mam teraz też dylemat, ponieważ do tej pory jeździłem na 17-stkach w lato i zimę, natomiast w Passacie mam 19" i nie za bardzo wiem co wybrać. Rozważam na zimę właśnie jakieś 18-stki ALU lub 18-stki stalowe. Na 19" to już w ogóle będzie problem założyć łańcuchy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że 18" stalowe w ogóle są? Jeśli tak czy owak schodzisz z rozmiaru "letniego" to 17" jest zdecydowanie lepszym wyborem, bo cena felg i opon lepsza, a dodatkowo opona węższa i wyższa, więc na zimę lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności