Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem b8 125km jako samochod zastepczy, 16 sa komfortowe i zawieszenie jest naprawde ciche ale wyglad fatalny. Opony sie nie slizgaly na deszczu ale to tylko 125km u mnie przy 220km na mokrym te continentale maja naprawde duze problemy z trakcja, ale co wymagac od oski i 350nm, brakuje 4x4...

dodam ze spalanie ok 5 litrow nizsze w 125km passacie od mojego a osiagi jak ktos nie potrzebuje super przyspieszen akceptowalne, nie wiem jsk by bylo przy 4 osobach ale w jedna ujdzie w tloku, jestem pozytywnie zaskoczony

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy sa te 16 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te continentale i dokładnie te 125km. Silnik bardzo fajnie skonstruowany bo ma charakterystyke pracy diesla przynajmniej jeżeli chodzi o moc na niskich obrotach. Każdy kto ze mną jedzie jest naprawdę pozytywnie zaskoczony. Co do wyglądy to niestety prawda dlatego też wymianiam na 17. Wiem że 18 wyglądają dużo lepiej a wolę zostać na homologwanych rozmiarach a 215 jest właśnie przy 17. Przy tej mocy nie widzę sensu wchodzić w 225/235.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam roczne CSC 2 w O2 FL i na suchym rewelacja a na mokrym masakra, wczesniej jezdzilem na Turanzie ER300 i narzekałem na nie w deszczu ale okazuje sie ze była o wiele lepsza od Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak jak mówię u mnie jest ok ale ja mam 5k przebiegu. Ostatnio oglądałem ciekawy wywiad z Hołowczycem który reklamując opony Michelin powiedział ciekawą rzecz na którą nie wiele osób zwraca uwagę. Otóż większość testów opon i porównań robi się na oponach nowych. Nie ma za to praktycznie porównań jak taka opona zachowuje się po kilku czy po kilkunastu tysiącach kilometrów. Może więc być tak iż ja przy swoim przebiegu jeszcze owych odczuć mogę nie mieć co nie znaczy iż nie będę miał ich w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy śruby do felg stalowych i aluminiowych są takie same ? Planuje kupić felgi na zimę do passata (http://allegro.pl/felgi-stalowe-16-vw-passat-skoda-superb-yeti-i6669838867.html) i zastanawiam się, czy muszę kupić śruby ?

 

Jeżeli tak, czy ktoś mógł by mi doradzić jakie to powinny być śruby , najlepiej link do aukcji albo sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby te same, natomiast zastanów się jak to będzie wyglądało. B8 słabo wygląda na 16'', a na stalówkach tragicznie. Coś o tym wiem, we wszystkich samochodach miałem zimówki stalowe, cal mniejsze od letnich + oryginalny kołpak i tak mam w b8 - wyjątkowo słabo to wygląda. W b8 od Żony tego błędu już nie popełniłem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu... Ile taka impreza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia gustu... Ile taka impreza?

 

4 nowe 950 PLN

 

Szukałem w tej cenie z odbiorem osobistym jakiś innych felg np. alu , hybryd etc. ale nic ciekawego nie było.

 

Ewentualnie moje pytanie czy ET50 do passata b8 będzie pasować na 16 ? 215/60 r16

http://allegro.pl/8p0601025bj-felgi-audi-16-5x112-audi-a3-a4-a6-c6-i6839239148.html

Edytowane przez dirve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga pewnie wejdzie, ale przy ET50 będzie tak schowana, że do juz totalna padaka bedzie... A te felgi z aukcji dodatkowo majka tylko 6,5" szerokości. Szykaj 7"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zimowych oponach 215/55/R17 Semperit Speed-Grip 2? Na razie auto odebrałem wiadomo na letnich Continentalach no i w salonie mają te Semperity zimowe w cenie 500zł za szt.

Ja bede zmianial tylko opony a nie cale kola (bo nie mam zamiaru placic jeszcze za felgi) i pytanie czy to jest dobra zimówka? Lub ewentualnie jakie w podobnej cenie i takim profilu polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o zimowych oponach 215/55/R17 Semperit Speed-Grip 2? Na razie auto odebrałem wiadomo na letnich Continentalach no i w salonie mają te Semperity zimowe w cenie 500zł za szt.

Ja bede zmianial tylko opony a nie cale kola (bo nie mam zamiaru placic jeszcze za felgi) i pytanie czy to jest dobra zimówka? Lub ewentualnie jakie w podobnej cenie i takim profilu polecacie?

grip 2 to stary model chyba juz jest 3 z zimowych to klasa premium typu nokian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również planuję zakup felg aluminiowych na zimę, trochę mam ograniczony wybór, gdyż dostałem do swojego Passata B8 opony zimowe 18 calowe. Także będę kupował felgi w tym rozmiarze. Podobają mi się prawie wszystkie OEM, ale nie podoba mi się ich cena. Przechodząc do pytania - jakich dobrych firm felgi aluminiowe polecacie, wzór wybiorę sobie sam, chodzi mi o producenta? Budżet do 3 tys. brutto za komplet max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1224/obrecz-kola-ze-stopow-lekkich-18-pegasus-antracyt.html

Troche ponad budzet ale z gwarancja, faktura i pewnie da sie wynego cos.

 

 

Witam

 

Również planuję zakup felg aluminiowych na zimę, trochę mam ograniczony wybór, gdyż dostałem do swojego Passata B8 opony zimowe 18 calowe. Także będę kupował felgi w tym rozmiarze. Podobają mi się prawie wszystkie OEM, ale nie podoba mi się ich cena. Przechodząc do pytania - jakich dobrych firm felgi aluminiowe polecacie, wzór wybiorę sobie sam, chodzi mi o producenta? Budżet do 3 tys. brutto za komplet max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cię tylko opcja z fv? Brat ma nowe ZENITHy do odsprzedania... skoro już o Skodzie mowa.

 

https://www.olx.pl/oferta/felgi-zenith-skoda-superb-sportline-oryginalne-nowe-18-5x112-et-44-vw-CID5-IDlOMNK.html#9352e8e256

 

Cena na bank do dogadania, wiem, bo już trochę to ma wystawione...

Edytowane przez Jumpman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, te Zenithy rozważam... na zimę mogłyby nieźle wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności