Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

2,7?

Czemu aż 2,7?

 

dla bitdi producent podaje ciśnienie bodajże od 2,7 do 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mam interpretować tą tabliczkę (17stki, 1.8 TSI manual)?

3201209451f8f757350f8b68ad16725d.jpg

Aktualnie mam w każdym kole 2,4.

Wydaje mi się to optymalną wartością (2 lub 3 osoby na pokładzie, czaaasem więcej), jednak może nie jestem świadomy czegoś.. tak, nie czytałem jeszcze szczegółowo instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięższe auto potrzebuje większego ciśnienia. W 2.0 TSI mam proponowane ciśnienie w 17" zamiast 2.3/2.6 odpowiednio 2.4/2.7. W lato miałem 2.4, a teraz mam zimówki 16" (bo lubię ten komfort na balonach) i napompowałem je do 2.5 przy temperaturze ok. 5-10°C i nie zastanawiałem się nad tym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, sa 2 systemy, jeden z czujnikami, drugi odczytuje dane z obrotow kola, ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Mam zatem nadzieję ,że mój nie ma. Jak to sprawdzić?

Edytowane przez Franciszek2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz czujniki to podaje konkretne cisnienie, jak kupowales samochod to doplacales do czujnikow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopłacałem. HL My 2017

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pytam ponieważ chce założyć zimówki na fabryczne 17 SOHO. Pierwsze pytanie wulkanizatora czy są czujniki. Czyli jeśli nie dopłacałem to nie mam. Super wiadomość. Jutro zadzwonię jeszcze do ASO do doradcy serwisowego i się upewnię.

Edytowane przez Franciszek2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie masz czujnikow, tylko odczyt z ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Dobra wiadomość na koniec dnia.

Wymiana opon w takiej sytuacji jest rozumiem standardowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób foto zaworu z felgi to Ci powiem czy masz czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko dopiero na produkcje wchodzi na początku grudnia ale oponki już zamówiłem.

opony.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak mam interpretować tą tabliczkę (17stki, 1.8 TSI manual)?

3201209451f8f757350f8b68ad16725d.jpg

Aktualnie mam w każdym kole 2,4.

Wydaje mi się to optymalną wartością (2 lub 3 osoby na pokładzie, czaaasem więcej), jednak może nie jestem świadomy czegoś.. tak, nie czytałem jeszcze szczegółowo instrukcji.

 

2,3 to wartość dla tzw ciśnienia komfortowego ... 2,6 jest dla obciążenia normalnego. Generalnie wg mnie aktualnie masz odp ciśnienie ale musisz pilnować żeby nie spadało np przy spadku temp poniżej 2,3.

Mam prośbę zamieść tą fotkę fotkę wraz z opisem w nowym temacie na pewno komuś taka ściąga się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,3 to wartość dla tzw ciśnienia komfortowego ... 2,6 jest dla obciążenia normalnego. Generalnie wg mnie aktualnie masz odp ciśnienie ale musisz pilnować żeby nie spadało np przy spadku temp poniżej 2,3.

Mam prośbę zamieść tą fotkę fotkę wraz z opisem w nowym temacie na pewno komuś taka ściąga się przyda

 

Dziękuję za wyjaśnienie.

Warto byłoby to opisać w pierwszym poście w dedykowanym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Dobra wiadomość na koniec dnia.

Wymiana opon w takiej sytuacji jest rozumiem standardowa?

Nie wiem w czym ma być problem Tak samo standardowa jest wymiana opon gdy czujniki są lub gdy ich nie ma. Najwyżej co niektórzy doliczają 5-10 zeta do kółka gdy są czujniki, co świadczy tylko o tym, że albo za bardzo nie są pewni swego fachu, albo bez czujników rwą opony bez litości, albo po prostu szukają pretekstu, aby przytulić trochę więcej grosza. Gdy tylko pada takie pytanie, to takich omijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Was. Założyłem kola zimowe bez czujników i oczywiście cały czas teraz pali się kontrolka od ciśnienia w kołach. Czy można to jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie do Was. Założyłem kola zimowe bez czujników i oczywiście cały czas teraz pali się kontrolka od ciśnienia w kołach. Czy można to jakoś wyłączyć?

 

tak, wejdź w menu danych samochodu, masz tam opcję ustawienia prawidłowego ciśnienia we wszystkich kołach.

Bez żadnych kombinacji, tylko "reset" i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności