Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

uja widać.

Poza tym domyslam sie ze Dunlop na pierwszym a WinterContact Continentala nie ma?

no i raczej ten rozmiar nas nie dodtyczy bo albo 215 R 17 albo 235 R18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w rozmiarze może mieć kolosalny wpływ na budowę opony, poza tym dodając różnicę w indeksie prędkości (wstawiłeś do 210km/h, a często używa się "szybszych" w passacie) też może wskazywać na 2 całkiem różne opony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem dzisiaj te same :) W pobliskim serwisie ogumienia sezon przekładek już na całego :)

Od zeszłego sezonu mam te Dunlopy na 17, gumka poezja polecam ciuchutka, nawet designe ma fajny :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z homologacji dla Passat Variant HL, diesel 190 KM 4Motion,

 

 

IMG_20161008_182259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę, do Alltraca zimówki z możliwością zakładania łańcuchów wg instrukcji powinny być 7J 215x55 ET 38, a podoba mi się oryginalny model Vw o parametrach 6,5J 215x55 ET 41 (sadan ,kombi B8), na moje oko felga mniej wystaje i jest mniejsza ( 0,5" to 1.25 czyli z kazdej strony felgi o o 0,62 mniej et o o,3 więc spokojnie powinny podchodzić- i tak l mniej wystają) , jednak homologacja tego nie dopuszcza, nie wiem czy brać dedykowane czy te które mi wpadły w oko. Chodzi o 17"

Edytowane przez jaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ci na to nie odpowie. jak zapytasz oficjalnie ubezpieczyciela czy uzna szkodę gdy auto było na niehomologowanych kołach - odpowie ze oczywiście nie. Ale jest tez możliwe że ubezpieczyciel nigdy sam z siebie by tego nie sprawdził.

 

wiec to twoje ryzyko i twoja decyzja. ja mam auto leasingowane wiec wszystko chce mieć zgodnie z prawem na 100%, wiele osób jezdząc swoimi wkłada koła nie zgodne w żaden sposób z homologacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można w PL jechac na przegląd techniczny zeby ktos potwierdził ze opony w nimczym nie przeszkadzają? Potem sie wpisuje rozmiar do papierów i żaden ubezpieczyciel tego nie zakwestionuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie już z tymi homologacjami. Jest kalkulator opon i felg i wiadomo, że trzeba dobrać rozmiar taki jaki był w oryginale lub jego zamiennik z kalkulatora. Z felgą jest podobnie. Chociaż u mnie na lato w oryginale było 8x19 ET41 do tego dałem dystans HR przód 15 tył 20mm żeby to jakoś wyglądało (wyszło prawie równo z błotnikami). Na zimę dałem felgę od Tiguana R-line 8.5x19 ET38. Bez dystansu bo wystaje 9mm od fabrycznej, więc na zimę będzie optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja zakupiłem nowe opony w takim samym rozmiarze jak na lato 235/45/18 .

Zamiast 94W jest 98V. Zakładam na te same felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie skończcie już z tymi homologacjami. Jest kalkulator opon i felg i wiadomo, że trzeba dobrać rozmiar taki jaki był w oryginale lub jego zamiennik z kalkulatora. Z felgą jest podobnie. Chociaż u mnie na lato w oryginale było 8x19 ET41 do tego dałem dystans HR przód 15 tył 20mm żeby to jakoś wyglądało (wyszło prawie równo z błotnikami). Na zimę dałem felgę od Tiguana R-line 8.5x19 ET38. Bez dystansu bo wystaje 9mm od fabrycznej, więc na zimę będzie optymalnie.

 

Dystans dystansem ale zeby to wyglądało trzeba auto obniżyć, inaczej wyglada jak wóz drabiniasty, dystanse spoko ale dopiero po obniżeniu jest zadowalajcy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

Miał ktoś może styczność z tymi oponami ???

http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-winter-i-cept-evo2-w320-235-45-r18-98-v-xl-mfs#115176925

 

Poleca mi je znajomy, ale nie do końca jestem pewien

 

 

pozdrawiam

 

AreK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam na tymi oponami, tylko w rozmiarze 16".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciąg z homologacji dla Passat Variant HL, diesel 190 KM 4Motion,

 

 

[ATTACH=CONFIG]148571[/ATTACH]

 

Gdzie można dorwać takie świadectwo homologacji? Chciałbym zobaczyć dla Varianta 2.0 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dystans dystansem ale zeby to wyglądało trzeba auto obniżyć, inaczej wyglada jak wóz drabiniasty, dystanse spoko ale dopiero po obniżeniu jest zadowalajcy efekt.

 

Obniżonego mam golfa 7R. Alltrack podoba mi się wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można dorwać takie świadectwo homologacji? Chciałbym zobaczyć dla Varianta 2.0 TSI.

 

jak kupujesz samochod to daja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które zimówki polecacie?

dunlop-winter-sport-5-215-55-r17-98-v-xl-mfs (608zł/szt)

czy

nokian-wr-d4-215-55-r17-98-h-xl (478zł/szt)

?

 

210km/h spokojnie mi wystarczy, obie opony mają w opisie 69dB, a na ciszy mi zależy.

Dlaczego zatem miałbym wydać więcej na Dunlopy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary opon w homologacji to jakiś bullshit. U mnie jest tylko jeden, zgodny z tym na czym auto przyjechało. Ale do tego auta na pewno można mieć mniejsze i większe koła nawet podczas konfiguracji. Ważne żeby parametry się zgadzały. BTW mój dokument homologacji jest po niemiecku. Skąd ten po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które zimówki polecacie?

dunlop-winter-sport-5-215-55-r17-98-v-xl-mfs (608zł/szt)

czy

nokian-wr-d4-215-55-r17-98-h-xl (478zł/szt)

?

 

210km/h spokojnie mi wystarczy, obie opony mają w opisie 69dB, a na ciszy mi zależy.

Dlaczego zatem miałbym wydać więcej na Dunlopy? :)

 

Kupiłem takie Dunlopy. Moim zdaniem najlepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności