Skocz do zawartości
malin2705

Pierwsze odpalenie po wymianie turbo - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

założyłem turbo po regeneracji i teraz muszę zakręcić silnikiem parę razy, żeby do turbo dostał się olej (żeby pierwszy start nie miał na sucho).

Jak mogę odłączyć pompowtryskiwacze tak, żeby silnik nie odpalił a zakręcił.

A może ktoś ma inny pomysł

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze powiem ale jak by odłączyć przewody od świec to napewno nie odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

założyłem turbo po regeneracji i teraz muszę zakręcić silnikiem parę razy, żeby do turbo dostał się olej (żeby pierwszy start nie miał na sucho).

Jak mogę odłączyć pompowtryskiwacze tak, żeby silnik nie odpalił a zakręcił.

A może ktoś ma inny pomysł

Pozdrawiam.

 

Wyjmij bezpiecznik od sterowania silnikiem (jest ich 3 sztuki nr ich to: 29, 32, 34)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie wiem czy dobrze powiem ale jak by odłączyć przewody od świec to napewno nie odpali

 

Benzyna nie odpali lecz kolega na TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem turbo u siebie także po regeneracji, dałem strzykawką troche oleju i normalnie odpaliłem silnik. Pochodził trochę na wolnych obrotach, przejechałem się, i od roku czasu jest wszystko ok. 1.9 TDI AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik, na krótko rozrusznikiem, albo najszybciej jak masz i tak osłonę silnika ściągniętą , odpiąć wtyczkę z PD w głowicy ( sekunda roboty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego dev14 . Mógłbyś podać zdjęcie gdzie mogę znaleźć tą wtyczkę?? Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tył silnika okrągła wtyczka z prawej strony od vacum pompy pod przewodem dolotowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalalem we dwie osoby. Jedna trzymała klapę gaszaca żeby była zamknięta a druga kręciła rozrusznikiem. Robilem tak 4 razy po 20-30 sekund kręcenia i za 4 razem puscilem klapę i normalnie odpalil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności