Skocz do zawartości
ares43

Wskażnik temperatury płynu nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę ,nagle wskaznik płynu chłodzącego (białe zegary)przestał pokazywać temperature , wskazówka wcale sie nie podnosi na zimnym i gorącym silniku

wymieniony czujnik g62 temp przy głowicy i bez zmian, na klimie temp. silnika pokazuje dobrze 87stp.Praca silnika i spalanie jak przed awarią. Nie mam kabla by sprawdzic błedy . Poradzcie gdzie szukac przyczyny,czy Ktos wie na jaki pin w liczniku idzie sygnał z komputera.

Z góry dziękuje za wszelkie rady.

Edytowane przez ares43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też miałem problem z czujnikiem ale zmieniałem czujnik przy odpływie z chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o poradę ,nagle wskaznik płynu chłodzącego (białe zegary)przestał pokazywać temperature , wskazówka wcale sie nie podnosi na zimnym i gorącym silniku

wymieniony czujnik g62 temp przy głowicy i bez zmian, na klimie temp. silnika pokazuje dobrze 87stp.Praca silnika i spalanie jak przed awarią. Nie mam kabla by sprawdzic błedy . Poradzcie gdzie szukac przyczyny,czy Ktos wie na jaki pin w liczniku idzie sygnał z komputera.

Z góry dziękuje za wszelkie rady.

 

Nie ma takiego pin-u w zegarach, info o temp. idzie po can z ecu. Może fizycznie padł silniczek pod wskazówką?

Pożycz kabel i zrób test elementów wykonawczych w liczniku. Leży gdzieś u mnie taki licznik, więc jeśli będziesz potrzebował z niego jakąś część, to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może fizycznie padł silniczek pod wskazówką?

Pożycz kabel i zrób test elementów wykonawczych w liczniku

Dzieki Marcin to dla mnie cenna rada ,musze tylko poszukac diagnosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ten temat więc trzeba go zakończyć morze sie komuś przyda ,byłem u diagnosty-test wskażników nie za bardzo chyba wyszedł bo wychyliły sie tylko wskazówki od prędkościomierza i poziomu paliwa ale prędkościomierz mi dzialał więc winkało ze fizycznie uszkodzony wskażnik temperatury. W domu rozbiórka zegarów obudowa silniczka wskaznika temp. jest rozbieralna 4-ry zaczepy i dwa kołki plastikowe które trzeba spilwać i schodzi .Chłopak od diagnostyki mówił ze mógł wypaśc slimak po rozebraniu na oko wszystko dobrze brak oznak zurzycia ,biały nalot na osce ślimaka po przeczyszczeniu spr zwojów czy nie spalone złozyłem i do samochodu nagrzanie silnika i **** nie działa rozbiórka ponowna posprawdałem co mogłem czy nie ma zimnych lutów itp. przed złorzeniem posmarowałem końce ośki smarem, po zmontowaniu o dziwo wskaznik działa.

Ciekawe czy przy grzebaniu złaczył się zimny lut czy przesmarowanie pomogło czas pokarze na razie chodzi oprucz zauważalnych wachań ok 1-2mm wskazówek prędkościomierza i obrotomierza zwykle przy obrotach 1450 ale i to było wczsśniej to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności