Jump to content
zakt

Instalacja radia W 3BG 2004

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję schemat instalacji radiowej w Passacie 2004r. Chodzi mi o to w których miejscach są podłączenia wiązki zasilającej do radia. Mam spalony przewód z pinu nr 4 czyli zapłon po stacyjce i muszę go wymienić. Teraz pytanie gdzie on jest podpięty do instalacji auta w którym miejscu. Jeżeli ktoś posiadałby taki schemat lub ewentualnie zerknął gdzie ten przewód jest wpięty to byłbym wdzięczny za informację.

A chciałem tylko wyciągnąć radio żeby założyć separator do anteny bo poprzedni właściciel wymienił na nieoryginalne i oczywiście antena była niezasilana. Przy wyciąganiu radia przewód zasilający zaczepił o ramkę i poszło zwarcie. Efekt to upalony przewód na pinie 4. Teraz mam nauczkę bo nie chciało mi się odłączyć akumulatora.:hehe A dopiero kupiłem auto i go prawie spaliłem:przestraszony

Edited by zakt
Przewód odnaleziony - podłączony bezpośrednio do stacyjki

Piszesz radio nieoryginalne więc pin 4 jeśli ktoś przerobił instalacje pod to radio to jest to stały plus. Jeśli nie to musiał być kluczyk w stacyjce żeby się upalił.

Jeśli to stały plus to powinien upalić bezpiecznik i nic nie powinno się stać, jeśli był to po stacyjce to ten kabel leci bezpośrednio do stacyjki i tu nie ma żadnego bezpiecznika więc dlatego mógł się palić.

Więc dostań się do stacyjki i tam go odnajdziesz. Stacyjka zasilona jest z grubszego kabla więc zapewne z tamtym będzie wszystko ok.

Ale mógł się upalić styk w kostce stacyjki więc może zajść potrzeba jej wymiany.

Było dokładnie tak jak piszesz. Kluczyk był w stacyjce a ze nie ma tam bezpiecznika to upalilo przewód. Ze stacyjką wszystko w porządku, przewód od strony stacyjki nie był przypalony ale dla bezpieczeństwa i tak wymieniłem go na nowy. Całą wiązkę od radia też porządnie zaizolowalem razem z separatorem anteny który dołożyłem żeby nie było niespodzianek na przyszłość. Radio teraz gra i łapie stacje.