Jump to content
zakt

Instalacja radia W 3BG 2004

Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuję schemat instalacji radiowej w Passacie 2004r. Chodzi mi o to w których miejscach są podłączenia wiązki zasilającej do radia. Mam spalony przewód z pinu nr 4 czyli zapłon po stacyjce i muszę go wymienić. Teraz pytanie gdzie on jest podpięty do instalacji auta w którym miejscu. Jeżeli ktoś posiadałby taki schemat lub ewentualnie zerknął gdzie ten przewód jest wpięty to byłbym wdzięczny za informację.

A chciałem tylko wyciągnąć radio żeby założyć separator do anteny bo poprzedni właściciel wymienił na nieoryginalne i oczywiście antena była niezasilana. Przy wyciąganiu radia przewód zasilający zaczepił o ramkę i poszło zwarcie. Efekt to upalony przewód na pinie 4. Teraz mam nauczkę bo nie chciało mi się odłączyć akumulatora.:hehe A dopiero kupiłem auto i go prawie spaliłem:przestraszony

Edited by zakt
Przewód odnaleziony - podłączony bezpośrednio do stacyjki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszesz radio nieoryginalne więc pin 4 jeśli ktoś przerobił instalacje pod to radio to jest to stały plus. Jeśli nie to musiał być kluczyk w stacyjce żeby się upalił.

Jeśli to stały plus to powinien upalić bezpiecznik i nic nie powinno się stać, jeśli był to po stacyjce to ten kabel leci bezpośrednio do stacyjki i tu nie ma żadnego bezpiecznika więc dlatego mógł się palić.

Więc dostań się do stacyjki i tam go odnajdziesz. Stacyjka zasilona jest z grubszego kabla więc zapewne z tamtym będzie wszystko ok.

Ale mógł się upalić styk w kostce stacyjki więc może zajść potrzeba jej wymiany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było dokładnie tak jak piszesz. Kluczyk był w stacyjce a ze nie ma tam bezpiecznika to upalilo przewód. Ze stacyjką wszystko w porządku, przewód od strony stacyjki nie był przypalony ale dla bezpieczeństwa i tak wymieniłem go na nowy. Całą wiązkę od radia też porządnie zaizolowalem razem z separatorem anteny który dołożyłem żeby nie było niespodzianek na przyszłość. Radio teraz gra i łapie stacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy