Skocz do zawartości
vwtdi90

Licznik 849A nowa struktura aktywacja dod. funkcji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po naradach z Wojtkiem( vipereeek) :),postanowiłem opublikować jak aktywować takie funkcje jak :

Welcome

Ile przejadę na baku

Podświetlanie wskazówek po zapłonie

W licznikach nowego typu 849A ostatni wypust liczników full fis 04-05 rok.

 

Więc zabieramy się do pracy.

Potrzebujemy programów Winhex oraz Vag commander.

Vag commander pozwoli nam zczytać wsad licznika do edycji, a następnie pozwoli nam wgrać wsad zmodyfikowany.

(uwaga lepiej zrobić sobie kopię zapasową wsadu ,gdyż wiadomo jak to bywa )

Winhex jest do edycji wsadów nim zmieniamy wartości komórek.

------------------------------------------------------------------------------

Wiersze 44E i 44F w nich zmieniamy wartości na E1 6B Welcome i ile na baku

Wiersz $21F zmieniamy wartość na 39 wskazówki po zapłonie

Zmieniamy komórki tak jak na zdjęciach :ok

 

welcome.jpg

 

i z powrotem wgrywamy zmodyfikowany wsad i śmiga :)

Dodatkowo :

 

Adres $21F ------> Wiersz 21 Kolumna F(jak np. było 30 serynie to zmieniamy0 na 9 czyli ma być 39-wtedy mamy wskazówki po zapłonie i na dole mamy przykłady funkcji.)

pod tym adresem ustawiamy co ma się świecić, nie interesuje nas jaka jest pierwsza cyfra, drugą wstawiamy odpowiednio do:

 

0- brak podświetlenia

3- wyświetlacz

5- skala

7- skala i wyświetlacz

9- same wskazówki

B- wskazówki i wyświetlacz

D- wskazówki i skala

F- wszystko

Niektóre informację zaczerpnięte z forum leona :)

 

Dodatkowe możliwości :

 

interwały olej - $169 i $16B

aktywny tempomat - $220 Adres 22 kolumna 0 E9 zmieniamy na F9

ttt.jpg

korekta spalania - $187

 

 

Inteligentna funkcja zapięcia pasa

 

Podziękowania dla kolegi Mr.X :ok

 

 

 

w adresie 21A zmiana wartości z 3F na 7F aktywuje funkcję inteligentnej kontroli zapięcia pasa w wersji EU, do aktywacji potrzebne jest dodanie +02 do kodowania licznika (działa jeśli mamy aktywną funkcję kontroli przepalenia żarówki)

 

w adresie 21F zmiana wartości z 3X (gdzie X odpowiada za to jakie mamy aktywne podświetlenie zegarów po włączeniu zapłonu) na 7X aktywuje funkcję inteligentnej kontroli zapięcia pasa w wersji US, do aktywacji potrzebne jest dodanie +02 oraz +08 czyli razem dodajemy +10 do kodowania licznika (nie działa jeśli mamy aktywną funkcję kontroli przepalenia żarówki)

 

jak inteligentna kontrola pasów działa wyjaśnia ten diagram:http://www.users.on.net/~graeme86/clusterprog/beltwarnings.jpg

resztę informacji można zasięgnąć tutaj: http://www.users.on.net/~graeme86/cl...usterprog.html

 

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez vwtdi90
aktual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie mi chodziło o tą nową strukturę bo w archiwum ciężko znaleźć pewnie trafi mój temat do kosza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w temacie "ciekawostki licznikowe" to bylo;) ale fajnie że wrzuciłeś chociaż dla mnie nie przydatne niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie nie przydatne niestety

Licznik bez can pewnie :)

Ktoś z forum zrobił wskazówki po zapłonie w liczniku bez can :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil dorzuć jeszcze to:

- interwały olej - $169 i $16B

- aktywny tempomat - $220

- korekta spalania - $187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licznik bez can pewnie :)

Ktoś z forum zrobił wskazówki po zapłonie w liczniku bez can :)

 

Wiem ze zrobił to Kotii i ja juz niedługo tez będę miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamil dorzuć jeszcze to:

- interwały olej - $169 i $16B

- aktywny tempomat - $220

- korekta spalania - $187

 

dodane :ok

 

 

Wiem ze zrobił to Kotii i ja juz niedługo tez będę miał

 

Działaj :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis przydatny dla nowych liczników w temacie ciekawostki licznikowe było to opisywane dla starszych , jak dla mnie na plus;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- aktywny tempomat - $220

 

Co konkretnie daje nam ta opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co konkretnie daje nam ta opcja?

Kontrolka aktywności świeci się jedynie w momencie faktycznej pracy tempomatu. :ok

Pozdro.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie co sie zmieni gdy w swoim liczniku ustawie interwały olej - $169 i $16B . Co to wogole jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to aktualizacja do ciekawostek licznikowych (np. opis wskazówek po zapłonie był opisany gdzie jest w nowszych licznikach), ale za to czytelniej jest opisane gdzie dokładnie trzeba pozmieniać w epromie, co dla niektórych forumowiczów stanowi kłopot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akualizacja? To wszytko jak welcome , wskazowki , aktywny tempomat wraz inteligentnymi pasami bezpieczenstwa mam włączone . Natomiast o co chodzi z "interwaly olej " to nie wiem i tez nie jest napisane co to zmienia . Dlatego pytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj pierwszy post, gdzie tam jest jak włączyć welcome w nowszych licznikach? Jak ktoś podawał gdzie to zmienić to powinno być zaktualizowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze też się zastanawiam co to te interwały? Jakaś opcja coś jak w bmw co pokazuje kiedy wymienić olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No serwis się chyba zawsze wyświetla, no chyba że np pokazuje od tych 3k kilometrów ile zostało do wymiany np olej za 578km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości aktywowałem sobie aktywną ikone tempomatu no i niestety po tej operacji tempomat nie działa w cale. Jak zmienie jak było to działa po staremu i tempomat też działa. Ktoś też tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w adresie 21A zmiana wartości z 3F na 7F aktywuje funkcję inteligentnej kontroli zapięcia pasa w wersji EU, do aktywacji potrzebne jest dodanie +02 do kodowania licznika (działa jeśli mamy aktywną funkcję kontroli przepalenia żarówki)

 

w adresie 21F zmiana wartości z 3X (gdzie X odpowiada za to jakie mamy aktywne podświetlenie zegarów po włączeniu zapłonu) na 7X aktywuje funkcję inteligentnej kontroli zapięcia pasa w wersji US, do aktywacji potrzebne jest dodanie +02 oraz +08 czyli razem dodajemy +10 do kodowania licznika (nie działa jeśli mamy aktywną funkcję kontroli przepalenia żarówki)

 

jak inteligentna kontrola pasów działa wyjaśnia ten diagram: http://www.users.on.net/~graeme86/clusterprog/beltwarnings.jpg

resztę informacji można zasięgnąć tutaj: http://www.users.on.net/~graeme86/clusterprog/clusterprog.html

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w adresie 21A zmiana wartości z 3F na 7F aktywuje funkcję inteligentnej kontroli zapięcia pasa w wersji EU, do aktywacji potrzebne jest dodanie +02 do kodowania licznika (działa jeśli mamy aktywną funkcję kontroli przepalenia żarówki)

 

Zmieniłem tą wartość na 7F i nic się nie dzieje .

 

Działa u Ciebie ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Bez tytułu.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ok już działa :)

 

Dzięki wielkie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w adresie 21A zmiana wartości z 3F na 7F aktywuje funkcję inteligentnej kontroli zapięcia pasa w wersji EU,

A co w przypadku gdy ktoś miał już zakodowaną kontrolkę pasów +02, a po zmianie z 3F na 7F znikła całkiem z licznika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności