Skocz do zawartości
Gość podikar

Spory szum w środku podczas predkości pow. 80 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też słychać było świst jak już się jechało tak koło 70-80km/h, jak wymieniłem filtr przeciw pyłkowy to przestało mi gwizdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasman,takie 2 przykładowe ;)

sztyft.jpg

sztyft1.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kupie sobie a ode mnie masz punkcik "pomógł"

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!Miałem podobny problem i co sie nakombinowałem to poezja.Przyczyna była banalna-miałem nieoryginalną antenę(bez oplotu odprowadzającego powietrze)Zmieniłem i jak ręką odjął.Spróbuj ją wykręcic i sie przejedż.Powodzenia i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj!Miałem podobny problem i co sie nakombinowałem to poezja.Przyczyna była banalna-miałem nieoryginalną antenę(bez oplotu odprowadzającego powietrze)Zmieniłem i jak ręką odjął.Spróbuj ją wykręcic i sie przejedż.Powodzenia i pozdrawiam!

 

Tak,też trochę słychać ale minimalnie i bardziej z tyłu auta :)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passacie B5 2001 mam ten sam problem szum wiatru przy przekroczeniu 70 km/h strasznie denerwuje mnie to.Co zrobic?Pomóżcie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobic?Pomóżcie!!!!
Poczytać wątek od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem,ale u mnie zdjęcie anteny nic nie daje. Szum słychać wg mnie ze strony szyby kierowcy ,ale nie mogę go zlokalizować-jakieś pomysły?Prędkość ok 100km/h lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam ten problem,ale u mnie zdjęcie anteny nic nie daje. Szum słychać wg mnie ze strony szyby kierowcy ,ale nie mogę go zlokalizować-jakieś pomysły?Prędkość ok 100km/h lub więcej.

 

A uszczelkę sprawdzałeś?Może poprostu już nie jest tak sprężysta jak powinna być i poprostu "puszcza" powietrze i tak to słychać.Albo drzwi trzeba podregulować żeby bardziej się domykały,oczywiście bez przesady bo będzie widać później że są nieco "bardziej domknięte" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stawiałbym na uszczelkę bo drzwi były juz regulowane-ponieważ były obwieszone(no chyba,że jeszcze trzeba jakoś docisk doregulować, ale jak brałem je do siebie to nic nie dawało tzn nie miały luzu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no stawiałbym na uszczelkę bo drzwi były juz regulowane-ponieważ były obwieszone(no chyba,że jeszcze trzeba jakoś docisk doregulować, ale jak brałem je do siebie to nic nie dawało tzn nie miały luzu).

W takim razie zmień uszczelkę bo jak dociągniesz regulację zamka to drzwi będą za bardzo się domykać i będzie to źle wyglądało.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslisz czy ma sens psikanie tymi specyfikami do uszczelek-bo one w sumie to chronia przed zamarzaniem, wiec moze sie to na niewiele zdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak myslisz czy ma sens psikanie tymi specyfikami do uszczelek-bo one w sumie to chronia przed zamarzaniem, wiec moze sie to na niewiele zdać.

 

Spróbuj ;) U mnie nie pomogło,szumi nadal-a widać dokładnie że to już uszczelka,bo już nie jest tak elastyczna jak powinna być i nie wraca do pozycji w której powina być po otwarciu drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast dobrze od dobrego miesiąca się przysłuchuję i doszedłem do wniosku że szum zaczyna się przy 70km a jest niesłyszalny przy 100km. Dla mnie to zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co koledzy wczesniej pisali - u mnie tez bym dal sobie reke uciac ze gwizdaly uszczelki - okazalo sie ze po wymianie anteny (mialem problem z odbiorem - zamontowalem najzwyklejsza chyba za 15zl ) przestalo gwizdac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . U mnie jest tak ,że po przekroczeniu 80-90 km/h zaczyna dobiegać nieprzyjemne szumy z prawej strony przedniej szyby , ale wiatru nie czuję i jest coraz głośniej w miarę wzrostu prędkości . Zrobiłem parę testów , ostatni taki ,że uszczelniłem grubym kocem i faktycznie trochę ciszej się zrobiło . Nadal nie wiem co może być przyczyną tego zjawiska... Być może że jest to szum dobiegający z otworu przy dmuchawie ,czyli jakby szumy obiegały wnętrze deski ;/ . Zaznaczam ,że miałem usunięte wszystkie anteny na dachu i został wymieniony filtr kabinowy oraz sprawdzone zostały uszczelki, usterka nadal jest a najgorzej słyszalne są przy porywistym wiaterku . Macie Panowie jakieś pomysły????? Co jeszcze muszę sprawdzić ???

Edytowane przez timol4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a doginał ktos z was ramke szyby w dzrzwiach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie wyginać ramki drzwi to polecam je wyregulować. Pozwala na to konstrukacja zawiasu drzwi. na rysunku prawy otwór jest owalny co pozwala tak ustawić aby drzwi ramki okna i spód drzwi ładnie zgrywały sie zresztą lini wozu. Zawsze można je zpowrotem ustawić postaremu. Wyginanie ramki może się skończyć jak umnie. Poprzedni właściciel miał zablokowane okno i tak nieudolnie wyginał je i chyba blokował szybę klinem i bóg raczy wiedziec co jeszcze robił. Skutkiem szyba cięzko pracuje pomimo że wymieniałem całą blachę a z zewnątrz wygląda jakby szyba wypychała uszczelkę na zewnątrz.

20100620532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oprzedni właściciel miał zablokowane okno i tak nieudolnie wyginał je i chyba blokował szybę klinem i bóg raczy wiedziec co jeszcze robił. Skutkiem szyba cięzko pracuje pomimo że wymieniałem całą blachę a z zewnątrz wygląda jakby szyba wypychała uszczelkę na zewnątrz.

jak to zablokowane ? Z zamknieta szyba te ramki wyginał ? Czy miał klocek zeby szyba nie opadała ? Troszke nierozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a doginał ktos z was ramke szyby w dzrzwiach ?

lepiej pierw spróbować wstawić jakiś koc tak jak kolega timol4 po co wyginać drzwi?? później nie będą pasować do reszty karoserii.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności