Skocz do zawartości
Gość podikar

Spory szum w środku podczas predkości pow. 80 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,dzisiaj u siebie chciałem wykręcić dla próby sam bacik i co ?! Nie dało się.Ręką wogole się nie ruszyła !! Kombinerkami ruszyła,kręci się z oporem,ale się nie wykręca.Jak ją przekrzywiam to tak jakby była na kulce w środku i chciała wyskoczyć(w tym momencie traci się radio).Poniżej umieszczam fotki tej antenki ,bo według mnie wygląda całkiem inaczej i nie mam pojęcia czy jest oryginalna .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/456ff622261b971b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5f931c79f3a8f923.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f21db58cb13ed23b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/082b11890429ce73.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Poniżej umieszczam fotki tej antenki ,bo według mnie wygląda całkiem inaczej i nie mam pojęcia czy jest oryginalna

No bo jest nieoryginalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w takim razie sama podstawa jest oryginalna czy to może być jedna całość z tą antenką?? Nie chce urwać samego batu,bo nie będe miał radia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ,ale antena urwana :( Okazało się że jest to jedna całość i jak bacik wykręciłem \ułamałem już nie ma do czego wkręcić.Mam nadzieje ,że dostane teraz dupke na antene wkręcaną.

 

Ogólnie efekt pozytywny : Przy prędkości 100km\h napewno jest ciszej niż było,ale to może dlatego ,że w tej chwili wogole nie posiadam anteny ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co to ma być :confused::confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szumy powietrza przy wyższej prędkości są odpowiedzialne źle wyregulowane drzwi :596: Uszczelki słabo i nierówno dociskają:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek78

witam jestem tu nowy i mam ten sam problem zdjelem juz antene szum sie zmniejszyl ale ciagle jest i wydaje mi sie ze od strony drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem niedawno Passata B5 3b 1.9 TDI 110 KM. Ogólnie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jest tylko jeden, jakby to powiedzieć "defekt". Podczas jazdy, gdy na liczniku jest już około 90 km/h zaczyna szumieć. Tak jakbym nie miał dosuniętych szyb. :/ Koleś od którego kupiłem auto mówił, że jest to kwestia regulacji szyb. Ale wydaję mi się, że z szybami jest ok. Może trzeba doregulować zamki żeby drzwi bardziej dochodziły do uszczelek?? :confused::confused:

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie szumi ci czasami przednia szyba, zapewne była wymieniana i kiepsko ktoś ja wstawił. Powodów może być wiele np oponki itp. Dokładnie sprecyzuj skąd ten szum się wydobywa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest przednia szyba. Mi się wydaję że są to uszczelki raczej... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wykręcenia bata antenowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalw_86

Jeżeli ktoś ma problem z tym szumem w środku vw to wystarczy odkręcić bat anteny i okleić go taśmą izolacyjną. Ja tak zrobiłem i mam wreszcie problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś ma problem z tym szumem w środku vw to wystarczy odkręcić bat anteny i okleić go taśmą izolacyjną. Ja tak zrobiłem i mam wreszcie problem z głowy.

Nie lepiej po prostu wymienic bat na nowy??Nie sa to duze koszty a nie ma obciachu z "izolacja"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przekonany że gwizda mi przy szybie od kierowcy. Gwizd się zaczął jak się zrobiło zimno myślę że uszczelka szyby zesztywniała spróbuje wykręci bat od anteny może on też zrobił się twardy przez zimno. Jak okaże się że to uszczelki to nasmaruje je teflonem w sprayu tak jak zrobiłem to w przypadku nie zwijających się pasów. Napisze puźniej jaki efekt to dało!! Mój nie był bity na 100% miał tylko licznik cofany ;]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak zrobiłem to w przypadku nie zwijających się pasów

Jak dokladnie to zrobiles bo mi sie tez nie chca zwijac...mozesz cos podpowiedziec na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie szumi antena... Sprawdzone, wydaje mi się ze jest to szum spowodowany "nieszczelną" obudową filtra przeciwpyłkowego, jest w jednym miejscu pęknięta... (widać kawałeczek filtra w rogu) Jeszcze jedną możliwością jest błędne wklejenie szyby przedniej. Co myślicie o tym?

 

 

 

Jednak nie jest to szum od filtra przeciwpyłkowego, komorę akumulatora wypchałem kocem i przycisnąłem klapą... Jednak szum występuje nadal :/ Albo szyba źle wklejona, albo powietrze jakoś zawirowuje się na podszybiu (wydaje się być prawdopodobne gdyż przy prędkości powyżej 130 zaczyna być słyszalne szumienie z lewej strony), lub też po wypadku gdzieś blacha puściła...

Edytowane przez kmalinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wam napisać czy posmarowanie uszczelek teflonem coś pomoże ale nie miałem czasu na smarowanie. Napisze jednak że u mnie była to wina zmrożonych uszczelek bo objawy pojawiały się tylko przy temp. mniejszej od -5 stopni i zdjęcie anteny nie pomogło. Inne możliwości wykluczam bo niezależnie od pogody by gwizdało!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja natluscilem uszczelki i nabraly swojej elestycznosci i szumy znikly bez wymian nawet w sklepach mozna kupic sztyft na to z wyraznym wskazaniem na nakejce!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to sztyft jak się nazywa zrób foto jak możesz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności