Skocz do zawartości
Gość podikar

Spory szum w środku podczas predkości pow. 80 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikan

he tez sie dolacze bo juz w leb z tym dostaje,mialem inne wozy gdzie stukaly i piszczalo i przewaznie okno uchylonu a tu masakra,to samo od 70 slychac juz a od 130 porazka,jak w maluchu bez uszczelek,bity nie byl na 100% takze nie to,tymbardziej mnie to dziwi ze to 2004r,i nie wiem ale chyba swiszczy tylko w drzwiach kierowcy,regulacja czy wymiana uszczelki ? rozwniez prosze o rade , aha uszczelki wydaje sie ok,szyba jest luzniejsza w szparze w ktorej pracuje niz po stronie pasazera , moze w tym problem , jak ja docisne podczas jazy to gwizsze jeszcze bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek1979

U mnie też gwiżdze. Stało sie tak od momentu odbioru auta od gazowników. Najprawdopodobniej gdy prowadzili kable do przełącznika zostawili małą szczelinę przez którą gwiżdze wiatr. Sprawdz także czy filtr przeciwpyłkowy dobrze leży.pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widze ze problem sie rozrasta a rozwiazania dalej nie widac. Wczoraj pobawilem sie w troche detektywa, i systematycznie jezdzilem w kolko i zaklejalem wszystkie szpary w aucie szeroka tasma. Prawdopodbnie problem tkwi w antenie albo w ksztalcie koncowek relingow. Prawdopodnie bo gdy robilem kolejna rundke myslac ze juz mam rozwiazanie to ponownie slyszalem te wkurzajace gwizdy. Na pewno sa one wieksze gdy na zewnatrz wystepuja tez duze wiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odgrzewam kotleta ...

 

Ponieważ i u mnie w Passacie B5 3B sedanie od 80km/h pojawiał się szum, gwizd wiatru, postanowiłem zbadać sprawę...

 

Gwizd ciężko było zlokalizować o dziwo. Wydawało mi się, że to przednia szyba, a może drzwi i uszczelka ? Słychać to było jakby po całym aucie. Co za cholera ? Jadąc słuchałem, nachylałem się, wypychalem delikatnie szybę czy może głośniej zacznie gwizdać. Nic, bez zmian.

 

Dzisiaj kupiłem rolkę papierowej taśmy klejącej, którą zakleiłem całą przednią szybę dookoła. Ruszyłem w drogę, rozpędziłem się do 80 km/h - 120 km/h i nadal słyszę ten sam gwizd.

Zatrzymałem się po trasie i myślę sobie wykręcę bacik anteny z dachu. Wykręciłem, ruszyłem, rozpędziłem się i .... kurza twarz ! Cisza jak makiem zasiał.

 

Zatrzymałem się znowu, odkleiłem taśmę z szyby, ruszyłem 80, 100 km/h i nadal cisza ( bez bata anteny )

 

Takie gówienko a tyle kombinowania :) Teraz zastanawiam sie co robić. Mojej antence brakowało na jej szczycie nasadki. Pewnie gdzieś kiedyś spadła, odkleiła się. Wydaje mi się również, że moja antenka nie jest oryginalna, ale pewności nie mam. Nie wiem czy to jest powodem, ale jutro zakupie nowy bacik. Gorzej jak z nowym będzie pojawiał się gwizd. Co wtedy robić ? ;-)

 

Jeśli gwiżdże Wam wiatr w aucie, sprawdźcie antenkę. Dałbym rękę uciąć, że ten dźwiek dochodził z przodu, tak niesie się dziwny rezonans tego dźwięku po aucie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Odgrzewam kotleta ...

 

Ponieważ i u mnie w Passacie B5 3B sedanie od 80km/h pojawiał się szum, gwizd wiatru, postanowiłem zbadać sprawę...

 

Gwizd ciężko było zlokalizować o dziwo. Wydawało mi się, że to przednia szyba, a może drzwi i uszczelka ? Słychać to było jakby po całym aucie. Co za cholera ? Jadąc słuchałem, nachylałem się, wypychalem delikatnie szybę czy może głośniej zacznie gwizdać. Nic, bez zmian.

 

Dzisiaj kupiłem rolkę papierowej taśmy klejącej, którą zakleiłem całą przednią szybę dookoła. Ruszyłem w drogę, rozpędziłem się do 80 km/h - 120 km/h i nadal słyszę ten sam gwizd.

Zatrzymałem się po trasie i myślę sobie wykręcę bacik anteny z dachu. Wykręciłem, ruszyłem, rozpędziłem się i .... kurza twarz ! Cisza jak makiem zasiał.

 

Zatrzymałem się znowu, odkleiłem taśmę z szyby, ruszyłem 80, 100 km/h i nadal cisza ( bez bata anteny )

 

Takie gówienko a tyle kombinowania :) Teraz zastanawiam sie co robić. Mojej antence brakowało na jej szczycie nasadki. Pewnie gdzieś kiedyś spadła, odkleiła się. Wydaje mi się również, że moja antenka nie jest oryginalna, ale pewności nie mam. Nie wiem czy to jest powodem, ale jutro zakupie nowy bacik. Gorzej jak z nowym będzie pojawiał się gwizd. Co wtedy robić ? ;-)

 

Jeśli gwiżdże Wam wiatr w aucie, sprawdźcie antenkę. Dałbym rękę uciąć, że ten dźwiek dochodził z przodu, tak niesie się dziwny rezonans tego dźwięku po aucie.

 

Pozdrawiam.

Koniecznie daj znac czy po zmianie antenki szum ucichl bo mam ten sam problem (pisalem o nim wczesniej) ale chcialbym wiedziec na 100% ze po zmianie anteny nie bedzie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Koniecznie daj znac czy po zmianie antenki szum ucichl bo mam ten sam problem (pisalem o nim wczesniej) ale chcialbym wiedziec na 100% ze po zmianie anteny nie bedzie to samo...

Ja u siebie zmienilem antene i szumu juz nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie zmienilem antene i szumu juz nie ma :)

Kupowales jakis oryginal czy obojetnie jaka o tym samym wygladzie??No i czy z oplotem czy gladka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Kupowales jakis oryginal czy obojetnie jaka o tym samym wygladzie??No i czy z oplotem czy gladka??

Zamontowalem oryginal (z drugiego Paska), z oplotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne.

Ja mam bez oplotu i do tego brakuje mi zatyczki na szczycie.

 

Bez anteny nic mi nie huczy, wiec ewidentnie sprawa anteny. Ufff ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać szum z przodu którego nie potrafie zlokalizować :( Czy taka antenka jak na fotce --->http://brtc.pl/images/d%B3ugi1.jpg?fac42b699ff1e694ebeb85960d4fcb5c=d9050dc4a7643e5aa9876259ef1bcf6b&fac42b699ff1e694ebeb85960d4fcb5c=f5f4053966230ca438b46fc4b6e9b5a6 może powodować szum,bo wydaje mi się,że to jest oryginalna(nawigacja była w aucie) Co do anteny do Cb-radia to bez znaczenia czy jest czy jej nie ma ,ale pomińmy to teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka antenka jak na fotce --->http://brtc.pl/images/d%B3ugi1.jpg?f...b46fc4b6e9b5a6 może powodować szum,bo wydaje mi się,że to jest oryginalna(nawigacja była w aucie)

 

To nie jest oryginalna antena. Zdejmij ją, przejedź się. U mnie równiez jest nawigacja, nie ma to nic wspolnego, nie bylo specjalny batów z tego względu. W grzybku jest antena dotycząca navi.

http://www.monstermonster.co.uk/resource/2006/August/Competition/monstermonsterpassat.jpg

 

Ja również byłem pewien, że z przodu wyje mi wiatr. Chyba wyprofilowanie dachu i przenoszony dźwiek z anteny na dach powoduje, że takie sie ma wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak mówisz to spróbuje,bo łeb dałbym odciąć,że to wieje jakby sprzodu od złego wyprofilowania słupków lub szyby;) Nie próbowałem mocno ,ale czy tą antenke ściagnać całą z dupką czy tylko ten bacik okręca się??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Nie próbowałem mocno ,ale czy tą antenke ściagnać całą z dupką czy tylko ten bacik okręca się??

Odkrecasz sam bacik... Stopka pozostaje na dachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslalem ze z przednia szyba jest cos nie tak bo szumy w/g mnie dochodzily od niej ale po odkreceniu antenki zdziwilem sie jak karoseria moze przenosic te denerwujace dzwieki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie, ale czy to producent tak dał Ciała wkładając taką antenę ? Czy Ci którzy mają tą przypadłość mają ją nieoryginalną ?

 

Ja zakupiłem na Allegro ORI antenkę, ale jeszcze do mnie nie doszła. Ucałowania dla strajkującej poczty.

Tak jak wcześniej pisałem. Tą którą posiadam na aucie, ma bardzo drobniutki, niewidoczny prawie oplot, zatem to on może gwizdać, jako, że antenka jest pod kątem ok 45 stopni na aucie. Na chłopski rozum taka tarka powstała z oplotu ma prawo wyć. Na Passatach, Skodach, Audi widuję anteny z grubym oplotem, ślimakiem. Taką właśnie zakupiłem. 40 cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra Panowie, ale czy to producent tak dał Ciała wkładając taką antenę ? Czy Ci którzy mają tą przypadłość mają ją nieoryginalną ?

 

Ja zakupiłem na Allegro ORI antenkę, ale jeszcze do mnie nie doszła. Ucałowania dla strajkującej poczty.

Tak jak wcześniej pisałem. Tą którą posiadam na aucie, ma bardzo drobniutki, niewidoczny prawie oplot, zatem to on może gwizdać, jako, że antenka jest pod kątem ok 45 stopni na aucie. Na chłopski rozum taka tarka powstała z oplotu ma prawo wyć. Na Passatach, Skodach, Audi widuję anteny z grubym oplotem, ślimakiem. Taką właśnie zakupiłem. 40 cm długości.

Daj linka do tej aukcji.Zobacze czy taka jaka ja mam czy inna bo wydaje mi sie ze mam oryginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą z drobnym oplotem i też wyje:(.Wczoraj jechałem trasie i przetestowałem,gdyby nie ten wątek (który już czytałem przedwczoraj)to nieźle bym się wkurzał na ten świst:mad:,a tak przynajmniej wiem co jest grane;)Pozdr.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma chyba troche inny ten oplot.Teraz czekam na wiesci czy jak ja zalozysz to szum ucichnie.Jesli tak to tez zamawiam.Dzieki i czekam na info;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
No dobra Panowie, ale czy to producent tak dał Ciała wkładając taką antenę ? Czy Ci którzy mają tą przypadłość mają ją nieoryginalną ?

Moja teoria jest taka-z czasem material, z ktorego jest wykonana antenka twardnieje, staje sie mniej elastyczny-antena przez to podczas jazdy sie nie odksztalca, co powoduje szum...

Owszem, ja wczesniej mialem antene nieoryginalna i byla ona dosz sztywna... Wyszukalem inna antene, tez byla troche sztywna i rowniez szumialo... Aczkolwiek te dwie anteny nie mialy oplotu-ale przeciez jest pelno VW, ktore maja anteny bez oplotu i nie szumia (np. Golf3, Polo i wiele innych).

Takze nie dopatrywalbym sie przyczyny szumu w oplocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności