Skocz do zawartości
Gość podikar

Spory szum w środku podczas predkości pow. 80 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio odkryłem źródło szumów w okolicy prawych drzwi i większość jeśli kiedyś miała malowany element np przedni płotnik (nie koniecznie od dzwona) to zapewne będzie miała z tym problem jeśli przy aucie majstrował jakiś tempak ,w błotniku między nadkolem a blachą jest pianka 2 szt która przylega do budy i błotnika u mnie brakowało jednej sztuki z lewej strony efektem był szum przy 100km/h tak jak bym miał chociaż minimetr uchylonej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio odkryłem źródło szumów w okolicy prawych drzwi i większość jeśli kiedyś miała malowany element np przedni płotnik (nie koniecznie od dzwona) to zapewne będzie miała z tym problem jeśli przy aucie majstrował jakiś tempak ,w błotniku między nadkolem a blachą jest pianka 2 szt która przylega do budy i błotnika u mnie brakowało jednej sztuki z lewej strony efektem był szum przy 100km/h tak jak bym miał chociaż minimetr uchylonej szyby

Bardzo ciekawa wskazówka.Jakbys mogł zamiescic zdjecie samej pianki i jej umiejscowienia dokladnego to wiele by wyjasnilo co i jak.Podejrzewalem kiedys to u siebie, ze chyba czegos musi brakowac bo tez lekko swista i wszystkie inne rzeczy wykluczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręcenie bacika anteny nie poskutkowało?

jednak to antena ....:kumple wczoraj jadąc do pracy odkręciłem raz jeszcze i jechałem szybko i nic nie szumi .mam antene tą z splecionym drutem.Co teraz proponujecie jaką antene założyć by nie było szumu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myślicie..Po montażu takiej anteny będą dalej szumy w wewnątrz samochodu? Jest krótsza ciekawe czy szumy ustaną.......http://moto.allegro.pl/antena-5-mm-27-5-cm-bat-skoda-seat-volkswagen-opel-i2347034257.html

http://allegro.pl/antena-5-mm-20-cm-bat-audi-a2-a3-a4-a6-a8-inne-i2289021221.html

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volper

Witam. Dzisiaj elektryk założył mi nowa antena wraz z podstwa bo stara źle przewodziła i gubiła fale. Po wymianie jest jakiś szum z tyłu auta Audi kombi. Stara antena miała gruby oplot a nowa ma cienki. Radio gra super ale teraz szumi mi z tyłu auta. Sprawdziłem uszczelki i jest dobrze. Jutro przełoże stary bacik i zobacze czy szum ustał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien antene ja mialem cienki oplot wymienilem 2 uszczelki klapy i drzwi i okazalo sie ze byl to bat zmienilem na gruby oplot i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy14

twoja teoria z antena ktora powoduje szumy znow sie potwierdzila:hurra:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat aby podzielić się informacją.

 

Szum i świst - słyszalny dosłownie jak by szyba nie dosuwała się do końca albo jak by uszczelka przepuszczała. Można było zużyć 100 metrów taśmy, zakleić co się da a i tak słychać ciągle świst i szum.

 

 

Jestem po walce ze świstem i szumem. Tak jak większość próbowała zaklejałem taśmą wszelkie szczeliny, dokładałem gąbkę w newralgiczne miejsca, regulowałem drzwi aby dociskały uszczelki ze 30 razy, smarowałem uszczelki gliceryną aby je odżywić i przywrócić sprężystość, ugniatałem je. Wpychałem uszczelniacze gdzie się da. I nic ...

 

 

Poczytałem artykuł o szumach aerodynamicznych. Wychodziło z niego, że jak lusterko boczne nie jest opływowe to tworzy świst i szum który przebija się do wnętrza i daje złudzenie kłopotów z szybą i uszczelkami. No i to się zgadza.

 

W swoim lusterku wszelkie szpary, miejsce łączeń, otwory, ostre krawędzie czyli wszystko co rozdziera powietrze okleiłem izolacją tak aby lusterko było możliwe jak najbardziej gładkie, bez ostrych krawędzi i zadarć - I O TO CHODZIŁO. Pomogło w 90% Zupełnie inna jazda.

 

Dał bym sobie obciąć ręce, nogi i jajca, że to uszczelki lub szyba nie dociska ale obojętnie co przykleiłem i gdzie to ciągle słyszałem ten świst i szum. Zrobiłem opływowe lusterko i problem bardzo znacznie zniwelowany. Sprawdźcie u siebie jeżeli też walczycie z niemożliwym szumem.

 

Teraz tylko dopracować patent aby działał maksymalnie skutecznie i estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności