Skocz do zawartości
Gość podikar

Spory szum w środku podczas predkości pow. 80 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Gość podikar

Witam mam pytanie, co może być przyczyna tego ze jak jadę prędkością powyżej 80 km/h to mocno słyszalny jest szum w okolicach wszystkich drzwi tak jakby drzwi nie były dobrze zamknięte???? i nie czuć po przyłożeniu palców do krawędzi drzwi oraz wokół szyby, żeby coś dmuchało...Może coś doradzicie?? Pozdrawiam :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną mogą być:

1. Łożyska

2. Opony

3. Niedomknięte szyby

itp.

 

I takie pytanie, kiedy zmieniałeś opony na zimowe, i od kiedy słychać szum? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

jak jedzie tak do 80 km/h to toczy sie jak cień ze nic nie słychać ale tak jak zaczynam dobijac do 100-tki to zaczyna być głośno w środku i to nie jest wina opon ani łożysk tylko albo silowniki szyb mocno nie dociskają albo moze uszczelki są suche i trzeba je czyms nasmarowac zeby szczelniejsze byly?? ale sam nie wiem juz bo jak na ta klase auta to przy 150km/h powinno być wmiare cicho w srodku a nie przy 80 juz jest glosno jakbym Fiatem 126p jechał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

a opony letnie mam zalozone, a to co słychać to wyraznie szum wiatru a nie takies mechaniczne... :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezess
Przyczyną mogą być:

1. Łożyska

2. Opony

3. Niedomknięte szyby

 

4. konkretny unfall :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

opony i lozyska odpadają, a co do szyb to nie wiem bo jak zamykam szyby to sie do konca zamykaja i nic nie dmucha no chyba ze siłowniki od podnoszenia szyb za slabo dociskają i gdzies sie powietrze dostaje :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumy mogą pojawić się przy nie oryginalnej antenie.Sam tego doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz popękane uszczelki dookoła drzwi, sprawdż to czy wszystko gra...

ktoś kiedyś pisał też o podobnym przypadku, a sprawcą była antena :wstyd: już nie pamietam czy to nie orginanalna antena od radia czy od CB

 

 

zaraz poszukam tego tematu i Ci dam...

 

EDIT czyatj TUTAJ i TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szumi - ale przede wszystkim to opony zimowe - po zamianie na letnie jest o połowę ciszej, poza tym dwie anteny - pogodziłem się z tym, podkręcam radio. Upewnij sie, że to nie zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie nie są to opony - mnie też to zastanawia ???

szum słychać i to głuchy usłyszy (tak jak by gdzieś wiał/gwizdał wiatr)

 

teraz zastanawiam się czy to:

- szyba przednia (ma gdzieś dziurkę w kleju była wymieniana)?

- uszczelka drzwiowa (zawinięta lub odstaje)?

- szyba boczna (nie ustawiona przy montażu)?

- antenka (choć orginalna niczym się nie różni od mojej)?

 

najbardziej stawiam jednak na okno (odgłos podobny jak w domu też nie domknie się okna i wiatrzysko chula po dworzu to czasem słychać taki odgłos WIIIIIIUUUUuuuuuuUUUUuuuu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MadMax

Witam,

 

Mam podobny problem, szum i gwizd (jak w domu podczas wichury przy niedomkniętym oknie) w okolicach szyby powyżej 80 km/h. Sprawdziłem gumowe uszczelki na drzwiach i są one powykrzywiane (część schowana jest pod "ościeżnicą" a część wystaje) . Stawiam, że tu tkwi problem.

 

Pozdrawiam

BK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MadMax wymień uszczelke na nową, dobrą i napisz czy pomogło :ok: może właśnie w tym tkwi problem nie tylko Twój ale i innych...

 

uszczelka kosztuje pare zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu31

Witam:) jestem tu nowy, więc chciałbym wszystkich przywitać. Niedawno kupilem Paska 2002 1.9TDI 131KM Kombi i mam podobny problem. Przy prędkości powyżej 70km/h zaczyna być słyszalny szum wiatru i jest on coraz głośniejszy w miare wzrostu prędkości. Nie mogę jego do dziś zlokalizować. Nie jest to szum od drzwi, ani od przedniej szyby, i wydaje mi się, że słyszę go pod tylną szybą od prawej strony. Tam pod nią znajduje się jakaś kratka i nie wiem dokładnie co znajduje sie pod nią (jakieś wloty powietrza? ), ale może się mylę, cieżko mi go zlokalizować. Jeśli ktoś Was spotkał się z takim problemem to proszę o poradę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

u mnie w sedanie AVF 130KM z koncowki 2001 taki sam problem jestem własnie ciekaw czu wymiana uszczelki pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dawna już wiadomo że większość sprowadzonych aut jest po dzwonach i to może być przyczyną różnych przedmuchów powietrza,są sklejane,spawane przez różnych cudotwurców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

no fakt ale niczego nie jestem pewniejszy niz tego ze moj nie bity, bez tragedi to nie jest jakis perfidny swist tylko lekki szum i ja sie nawet do niego przyzwyczaiłem, jak mialem b3 to wogole głosno wszytsko :D a tutaj cichutko tylko przy 110 zaczyna sie własnie ten poszum delikatny i skoro to nie jest normalne według forum to szukam przyczyny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qmax

ktoś pisał o smarowaniu uszczelek - czym najlepiej przesmarować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , u mnie powyżej 130km\h zaczyna szumieć.Kiedys miałem drzwi źle wyregulowane na ryglu i szum juz się przenosił od 70km\h.Dla próby ustawiłem tak że drzwiami trzeba było trzasnąc żeby się zamknęły (żeby dobrze doległy do uszczelki) ale to nie pomogło ,bo przy prędkości 170km\h zaczynało szumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od dawna już wiadomo że większość sprowadzonych aut jest po dzwonach i to może być przyczyną różnych przedmuchów powietrza,są sklejane,spawane przez różnych cudotwurców.

 

A kto Ci takich pierdol naopowiadal o tych sprowadzanych autach??Chyba ze sam wysnules taka teorie....:D Rozsmieszaja mnie ludzie zyjacy w przekonaniu ze z zagranicy sciaga sie szrot :D .

 

A wracajac do tematu u mnie tez mocno swiszczalo ale po pewnym czasie pogodzilem sie z tym choc bardzo mnie to wkurzalo.Wczoraj przed jazda na A4 odkrecilem antene i swist prawie calkowicie ucichl.Wydaje mi sie ze jeszcze delikatnie swiszcze ale pod ta stopka,do ktorej jest przykrecana antena jest taka uszczelka-podkladka i ona jest u mnie peknieta.Podejrzewam ze przez to jeszcze troszke swiszcze ale po odkreceniu anteny jest o niebo lepiej chociaz wydaje mi sie ona oryginalna z oplotem.....No i jeszcze pozostaje lekkie buczenie zimowych oponek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim passku z 99r. jest ten sam problem, powyżej 80 km/h słyszę taki odgłos jakbym miał drzwi niedomknięte, prubowałem podregulować na zamkach tak żeby lepiej drzwi dociskały, trochę sie poprawiło ale dalej nie to co bym chciał, poprubuję z tą anteną , chociaż jest oryginalna, dodam jeszcze że przy wolnej jeździe po nieruwnościach słychać jak te uszczelki trą jedna o drugą jakbym miał drzwi luźne, ale gdy sprawdzałem na postoju to nie ruszają się na zawiasach, także nie wiem o co kaman...:mur::mur::mur::mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności