Skocz do zawartości
salexy

VW CC 2012 - pęknięte obicie na podłokietniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Samochód niespełna trzyletni 70kkm na blacie. Podczas czyszczenia wiosennego zauważyłem pęknięty boczek tapicerki - podłokietnik od strony pasażera. Zdjęcia poniżej.

Moje pytanie brzmi czy można wymienić sam podłokietnik czy trzeba cała tapicerkę (boczek drzwi )wymienić ?

 

O tyle jest to dziwne ze na prawym siedzeniu bardzo rzadko wożę pasażera. Od samego początku był nie w porządku ponieważ po jakimś czasie odbarwił co widać na zdjęciach. Serwis stwierdził ze to wina użytkowania - musiał ktoś w kurtce skórzanej jechać i odbarwilo. Reklamacji nie uznali a ja to odpuściłem (czyszczenie nawet w auto detailingu nic nie pomogło).

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można rozebrać na czynniki pierwsze...

Kwestia umiejętności i dostępności części na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Samochód niespełna trzyletni 70kkm na blacie. Podczas czyszczenia wiosennego zauważyłem pęknięty boczek tapicerki - podłokietnik od strony pasażera. Zdjęcia poniżej.

Moje pytanie brzmi czy można wymienić sam podłokietnik czy trzeba cała tapicerkę (boczek drzwi )wymienić ?

 

O tyle jest to dziwne ze na prawym siedzeniu bardzo rzadko wożę pasażera. Od samego początku był nie w porządku ponieważ po jakimś czasie odbarwił co widać na zdjęciach. Serwis stwierdził ze to wina użytkowania - musiał ktoś w kurtce skórzanej jechać i odbarwilo. Reklamacji nie uznali a ja to odpuściłem (czyszczenie nawet w auto detailingu nic nie pomogło).

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Odkręcisz to od wewnętrznej strony na kilkanaście wkrętów torx 20, ściągnij tapicerkę i sam już będziesz wiedział co dalej. Mi rozkleiło się po stronie kierowcy tak jak u Ciebie. Mam czarne boczki to tak widać nie było. Wymieniałem boczki na zamianę z dopłatą na takie z chromem (dynaudio) nad głośnikiem i w ten sposób się pozbyłem problemu. Albo podjedź do tapicera niech to podklei bez ściągania. To nawet szyte jedno z drugim nie jest tylko klejone na styk do gąbki. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach fajnie widać jaka to skóra :jasne:jasne

Szkoda, że świnia była plastikowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim oto problemem kiedy podłokietnik w tapicerce drzwi pęka:

 

7552f01c266c3eddm.jpg d6ae5ced0d1e0dccm.jpg

 

Chciałem dokupić na allegro ale nie dość, że nie da się kupić samego tylko z całym boczkiem to do tego oferowane też miały ten defekt. Wygląda na to, że coś jest z nimi nie tak. W tym miejscu co pojawiło się pęknięcie jest takie przetłoczenie i widać materiał jest na tyle cienki, że nie wytrzymuje.

 

Dotarłem do rysunków montażowych VW na których szukany podłokietnik występuje jako osobny element 3C8867165C 86W:

http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/BR/modell/PACC/year/2011/drive_standart/645/hg_ug/867/subcategory/867020/part_id/0/lang/e#sec_22

W ASO koszt to 239zł i do tego trzeba sprowadzać z Niemiec bo obecnie nie ma żadnej sztuki w Polsce.

Czy ktoś ma dostęp do tego elementu w lepszej cenie? Czy może ktoś ma jakiś sprawdzony patent na naprawę bo niestety u mnie w mieście tapicerzy rozkładają ręce. Twierdząc że nie da się, bo pianka z materiałem wierzchnim (tym pękniętym), są scalone termicznie i nie ma możliwości zdjęcia tej wierzchniej powłoki aby ją naprawić i potem ponownie założyć. Takie oto wytłumaczenie usłyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15227965_1096931217072304_1525572111_n.jpg

 

Mam ten sam problem co Ty, przed zakupem w innym Passacie CC widziałem to samo.

Na początku tym się przejmowałem, teraz w sumie o tym zapomniałem.

 

Jak ktoś ma sensowne rozwiązanie tego problemu - dajcie znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Szycie to ściema, wszystko jest klejone. U mnie było kilkucentymetrowe pęknięcie i mam czarny kolor, wymieniłem boczek ale w nowym też pękło po czasie. Wziąłem igłę i super glue czy tam kropelkę itp. i maczając ją w kleju nanosiłem niewidoczną warstewkę w miejsce nacięcia, ścisnąłem górę z dołem tak jak oryginalnie i poczekałem chwilę. Po chwili następny kawałek to samo i tak po kawałeczku szyłem klejem to rozcięcie. Do dzisiaj trzyma czyli już ponad rok. Ogólnie były na olx swego czasu tapicerki do B6 CC za grosze, trzeba obserwować lub pobawić się jak ja, nie przesadzać z klejem lub poćwiczyć na czymś innym.

Edytowane przez rainman777
Usuniętty fragment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności