Skocz do zawartości
Guapo

Ciągłą praca wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wielki problem ze sprzętem grającym. Mianowicie sytuacja wygląda tak że posiadam wzmacniacz Sony Xplode XM-504Z + skrzynia basowa JBL Gt -1204BR no i oczywiście radio Pioneer DEH-X3700 UI . Sprzęt był zamontowany w poprzednim aucie i wszystko działało jak należy. Nie dawno zakupiłem inne auto z powrotem Passata i tutaj przełożyłem sprzęt. Wszystko podłączone jak należy czyli +12 do aku z bezpiecznikiem, Ground pod masę no i remote pod niebieski kabel od sterowania pod radio. Wszystko gra jak należy skrzynia cyka ładnie ale problem jest w tym że mimo to iż wyłącze radio i wyciągnę klucze ze stacyjki nadal jest zasilanie na wzmacniaczu i świeci się zielona dioda. Kurde nie wiem co jest grane bo mam pierwszy raz taką sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli radio napewno sie wyl po wyjeciu kluczyka pozostaje Ci sprawdzic czy napewno dobrze wpiales sie w radio ( z rozpedu mogles wpiac sie w remote idacy z kostki ) jesli jestes pewien ze masz wsio podlaczone jak bylo wczesniej to sama koncowka ze wzmaka moze byc uszkodzona albo jakis syf sie dostal i nie styka. Na koniec najbardziej oczywista usterka przerwany przewod, sam wiesz ze gruby to on nie jest :)

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko gra jak należy skrzynia cyka ładnie ale problem jest w tym że mimo to iż wyłącze radio i wyciągnę klucze ze stacyjki nadal jest zasilanie na wzmacniaczu i świeci się zielona dioda. Kurde nie wiem co jest grane bo mam pierwszy raz taką sytuację.

Czy radio tez można włączyć bez kluczyka w stacyjce ? Jeśli tak to gdzieś wcześniej masz połączone kabelki: napięcie ze stacyjki z plusowym kablem (zazwyczaj czerwony i żółty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :)

Radio oaczywiście nie daje się włączyć bez kluczyka w stacyjce. Za chwilkę zawijam do garażu jeszcze raz zobaczyć czy aby na pewno dobrze wpiąłem się z przewodem. Miernik w łapę i zobaczę czy przewód remote idący do wzmaka nie ma przerwy gdzieś po drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądają terminale w tym wzmacniaczu, ale zobacz czy czasem +12V nie styka się gdzieś z remote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miernik w łapę i zobaczę czy przewód remote idący do wzmaka nie ma przerwy gdzieś po drodze

W takim przypadku piec by się nie odpalił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim przypadku piec by się nie odpalił ;)

haha :D no tak :D ale walnąłem bez sensu :D

Dobra generalnie jak kolega wyżej zasugerował przewód z kostki od auta był podłączony a nie od radia remote :) Sprawa prosta jak widać a nerwów poszło. Wszystko hula jak powinno :) Widocznie wczorejszy dzień nie był mój, albo po prostu za dużo na jeden raz - sprzęt grający ( w tym wygłuszenie drzwi matami dokładanie dystansów i wymiana wszystkich głośników) prócz tego tapicerka od innego auta ( fotele, kanapa + boczki) i na koniec wymiana całej tylnej klapy :)

Dzięki za odpowiedzi , temat myślę wyczerpany :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne ze bangla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności