Skocz do zawartości
karlik

Usunięty DPF a nie skonfigurowany.

Rekomendowane odpowiedzi

Podjechałem dzisiaj do mechanika pewny że mam usunięty DPF i skonfigurowany, a tu się okazuje że program go widzi i trzeba go usunąć.

Autko kopciło wcześniej ( jak opisywałem w innym poście kopciło na puszczonym gazie jadąc na biegu), i ciężej zapalało.

teraz kopci lekko na postoju i trochę bardziej przy jeździe.

Czy to ma jakiś związek, nieskonfigurowany program z kopceniem.

Nie ma żadnych innych błedów.

Podobno pompowtyskiwacze pracują na granicy ale się mieszczą w przedziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się zapytam, ale czy myślałeś, że przez usunięcie DPF'a pozbędziesz się dymienia w klekocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to kopcenie na czarno to pewnie pierwsze oznaki końca turbinki :)

 

Usunięcie DPF nie miało prawa ograniczyć kopcenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja usuwałem DPF. Miałem nadzieje że ta operacja udała się a okazuje się że nie przebiegła do końca.

Dymienie nie jest na czarno. Bardziej na biało.

Przed skonfigurowaniem oprogramowania nie kopcił na luzie, kopcił tylko jak mu gaz popuściłem jadąc na biegu.

Podobno brana jest pod uwagę wymiana uszczelniaczy pompowtryskiwaczy ale czy to idzie tak sobie na piękne oczy zdiagnozować, to jak nie wierze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolego to kopcenie na czarno to pewnie pierwsze oznaki końca turbinki :)

 

Usunięcie DPF nie miało prawa ograniczyć kopcenia .

 

A co się dzieje jak nie skonfiguruję oprogramowania tylko zastosuję wycięcie DPF.

Ja nie wiem jak ta operacja przebiegała bo to nie ja robiłem ale puszka jest podobno spawana wiec jakieś ślady ingerencji tam są.

Mam małe obawy jak ta operacja przebiegała bo poprzedni właściciel okazał się małym oszustem i co za cuda teraz wychodzą.

Jak wymieniałem rozrząd to mechanik twierdził że turbinka się może kończyć ale to była tylko sygestia. Oleju nie ubywa, ostatnio przed wymiana było ponad stan więc padło by na pompowtryskiwacze, a mam nadzieje że to tylko ich uszczelniacze.Płyna chłodzący bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podjechałem dzisiaj do mechanika pewny że mam usunięty DPF i skonfigurowany, a tu się okazuje że program go widzi i trzeba go usunąć.

Autko kopciło wcześniej ( jak opisywałem w innym poście kopciło na puszczonym gazie jadąc na biegu), i ciężej zapalało.

teraz kopci lekko na postoju i trochę bardziej przy jeździe.

Czy to ma jakiś związek, nieskonfigurowany program z kopceniem.

Nie ma żadnych innych błedów.

Podobno pompowtyskiwacze pracują na granicy ale się mieszczą w przedziale.

 

 

Chłopie przestań obarczac winą za dymienie usunięcie DPF. Kto Ci takich bzdur naga dał , że po usunięciu procedury wypalania z programu dpf jest niewidoczny? ????

Po usunięciu z programu normalnie widać parametry DPF tylko są one tak ustawione żeby dpf się nie dopalal.

Niech mechanik suknie się w czaszkę bo nie ma pojęcia o czym prawi.

 

Leją Ci wtryski to i dymi na siwo. Zrób z tym porządek i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc aby zrobić z tym porządek a nie słuchać już bajek to lanie wtrysków jest spowodowane zużyciem uszczelniaczy czy cały wtrysk do roboty lub wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności