Skocz do zawartości
Gość siwekj

Opadają przednie drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość siwekj

Czy ktoś może wie jak podnieść troche przednie drzwi? Troche opadły i zrobiła się mała szczelina między górną uszczelką a karoserią. Kombinowałej już troche z podkładkami na zawiasie i zamkiem ale średni wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zawiasie powinna być taka mała śrubka na klucz chyba 5. :cwaniak:

spróbuj ją dobrze dokręcić ale bez przesady.

i nie powinny już opadać. :ok:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Masz na myśli tą srubkę którą przykręca sie drzwi do zawiasa? Tj chyba taka gwiazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on jest z boku na zawiasie drzwiowym .

taka bardzo mała. prawdopodobnie odkręciła się. a zobacz czy na otwartych dzwiach nie masz luzów jak będziesz chciał podnieść drzwi do góry. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Właśnie wydaje mi się ze to nie to. Odkręcałem już dolny zawias od drzwi i nawet dałem tam podkałedkę miedzy zawias a drzwi ale praktycznie nic to nie dało. Może wyrobione są sworznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombinowałej już troche z podkładkami na zawiasie i zamkiem ale średni wyszło.

Witam

Też kombinowałem z podkładką - z tą różnicą, że mi wyszło zupełnie ładnie.

Luz był (i dalej jest) na zawiasie dolnym - tak na oko 1 mm. A że bestia jest nie rozbieralna więc jedyną skuteczną i szybką metodą wydała mi się właśnie podkładka.

Między zawias a drzwi wstawiłem "ręcznie robioną" :) podkładkę ze stali nierdzewnej o grubości też około 1 mm. Podkładka wymiarami mniej więcej (ciut więcej) odpowiadającymi powierzchni przylegania zawiasu do drzwi.

Na koniec minimalna korekta na ryglu zamka znajdującym się na słupku.

 

Efekt - drzwi zamyka się i otwiera jak w nowym aucie, zero nieszczelności.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u mnie była dzura między ramą okienna a karoserją zrobiłem to w mniej profesjamalny sposób nie bawiłem się w regulazje tylko po prostu.

opuściłem szybę do końca złapałem za ramę okna i nagiołem na kolanie. :krzeslem:

sposób bardziej brutalny ale efektywny.

i już nie mam żadnej dziury. :padam:

pozdrawiam i pamiętaj że szyba musi być opuszczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Też słyszałem o tej metodzie ale to może źle sie skończyć jeżeli się ma elektryczne szyby a ja mam:( nie chce pozbyć sie dodatkowo szyby bo jak wygnę troche prowadnice to może trzasnąć przy zamykaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest luz na sworzniu to nie ma co rzeźbić tylko należy go wymienić :). Nie da sie niestety wymienić samego sworznia bo tworzy on nierozbieralny element z częścią zawiasa przykręcanego do drzwi. Cena w ASO ok 55zł/szt. Tak jest w przypadku B4.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dtambor, a podałbyś numer katalogowy tej części po stronie kierowcy, bo się nie mogę w etce połapać. Górny i dolny mają pewnie ten sam numer? chociaż problemem jest chyba dolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zawiasy z tylnych drzwi będą pasowały do drzwi przednich .Prosze o odpowiedź ? Czy to ten sam numer części ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyzio99

witam ja mam ten sam problem z drzwiami od strony kierowcy jak zamykam lub otwieram jest odczuwalne opadanie drzwi a jak otworze i ruszam góra dół to czuje luz nie wiem czy tam jest jakaś regulacja czy po prostu wyrobiony zawias.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak dtambor napisał jedzies zdo ASO kupujesz 1 sztuke u nas 52 zł( w Białymstoku), i zakładasz na drzwi, mała regulacja potem na zawiasie i możes się cieszyć, naszczęście u mnie od strony kierowcy jest extra, tylko od pasażera czuć straszne opuszczanie drzwi(mam przeróbke z angola)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak dtambor napisał jedzies zdo ASO kupujesz 1 sztuke u nas 52 zł( w Białymstoku), i zakładasz na drzwi, mała regulacja potem na zawiasie i możes się cieszyć, naszczęście u mnie od strony kierowcy jest extra, tylko od pasażera czuć straszne opuszczanie drzwi(mam przeróbke z angola)

 

zawias kupiłem za 52 zł w aso ale nie mogę wybić starego , bolec zawiasu nie obraca się w dolnej części zawiasu ( w tej przyspawanej do karoserii ) tylko w górnej części zawiasu, na razie jestem na etapie pśikania odrdzewiaczem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce założyć używane zawiasy z tylnych drzwi do przednich. Za 2 szt . chcą 30 zł. Na oko wyglądają tak samo ale jeżeli ktoś ma taką możliwość to niech sprawdzi numer części czy jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. a ja mam problem z dokupieniem zawiasów.

U mnie nie ma śrubki kontrującej w części przyspawanej do słupka.

W serwisie powiedzieli ,że to nie możliwe, a jednak tak jest.

Czy moze ktoś wie czy to mozliwe i ewentualnie jak je wyjąc z samochodu.

Tylko gdzie takie zdobyć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zostawiam zawiasy dla kochanego teściunia i dorobi mi czpienie z hartowanej stali i mosiężne tulejki, dodam że za freee. :) planowany montaż na przyszły tydzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. a ja mam problem z dokupieniem zawiasów.

U mnie nie ma śrubki kontrującej w części przyspawanej do słupka.

W serwisie powiedzieli ,że to nie możliwe, a jednak tak jest.

Czy moze ktoś wie czy to mozliwe i ewentualnie jak je wyjąc z samochodu.

Tylko gdzie takie zdobyć :mur:

 

a ja tam nie widzę żadnej śrubki :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja na szczęście jestem już dawno po wymianie. Tak jak mówiłem oddałem samochód do blacharza i całe szcęście. Blacharz wycenił to na 50 zł i kazał przyjechać na następny dzień. Okazało sie że sie troche przeliczył i męczyli sie z tym we dwóch przez ok. 2 godziny. Ojciec akurat odstawiał mi tam autko ,mówił że mieli straszny problem z wyciągnięciem starych zawiasów, i podobno roziercali. W sumie zrobili to ok. tylko widze że trzpien zawaisu jest przyspawany od dołu, także może ze starym było podobnie i dlatego to tak ciężko zdemontować. Najważniejsze że teraz mam 2 nowe zawiasy i zero luzu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

roku66, waldek40

 

Macie sądząc po sygnaturkach B4-ki. Tam nie wiem czemu, zlikwidowali tą śrubeczkę (blokuje sworzeń w dolnej części zawiasu).

Sam się zdziwiłem, jak radziłem kumplowi co zrobić z zawiasami opadającymi i już prawie na noże poszło (-K^%&, nie ma tam żadnej śrubki!! -Jest k*&&^ ! :D ) W końcu komisyjnie obejrzeliśmy zawiasy u mnie w B3 i u Niego w B4. Nie ma tam tej śrubki, a jest bardzo wygodna - jak zdejmowałem drzwi wykręciłem śrubeczki z górnego i dolnego zawiasu i zdjąłem drzwi z górną częścią zawiasów i ze sworzniami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności