Skocz do zawartości
buki

Moc nadajnika CB ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, jak to jest odnośnie mocy podczas nadawania??? Moc maksymalna to 4 W, mój pierwszy zestaw to antena triflex i cobra wx st 75, fajna zbieranina jeśli chodzi o wygodę i dyskrecję w aucie, ale osiągi niewielkie. Podczas strojenia wówczas swr-miarka pokazała 2 Waty, myślę OK, antenka mała, radio ręczniak nie ma co wymagać.

Niedawno zmieniłem zestaw na unidena 520 i antenkę sirtela santiago 1200( antena przymocowana na uchwycie alana do tylnej klapy). Wszystko dostrojone a watomierz pokazał może 2,5 jednostki. Nie było bardzo czasu się bawić, ale testuję teraz antenę sirtel gamma 2. Antena wstawiona na stałe w otwór po FM. Radio dalej uniden.

No i znowu podpięta swr-miarka i znowu moc podobna jak do santiago, swr dodam max 1.1 czyli bardzo ładnie.

 

To jak to jest z tymi magicznymi czterema watami mocy?? Czy nie powinno to pokazac więcej?? Czy miarka jest kaput??

Dodam, że jak nacisnę przycisk nadawania to wskaźnik staje w okolicach 2,5 W, a jak mówię do mikrofonu to lekko się podnosi, przy każdej antenie kable były nowe,

 

Moja miarka to farun fs222 kupiony za 70 zł, z jakieś 2 lata temu. Uniden czy cobra były kupione nowe. Pozdrawiam i czekam odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tymi SWR miarkami jak i antenami. Zamiast anteny podepnij rezystor 50 Ohm bezindukcyjny i wówczas będziesz widział na 100% czy radio daje 4W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A silnik pracuje? Jakie napięcie masz na kablu do cb? Bo czasami podają dla 14.3V a nie 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności