Skocz do zawartości
Gość KaYteck

Przeciwmgielne (halogeny) w B3

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie trochę z innej beczki,

Jak odkleić szkło halogenu od obudowy żeby go nie zniszczyć??

jakieś patenty macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nagrzanego piekarnika z nim na chwilę i później delikatnie rozdzielać, ten klej zrobi się plastyczny i można popróbować. Działa to na pewno na reflektory, podejrzewam że i na halogeny podziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drobiazg. Od tego jest to forum żeby sobie pomagać :kumple

A powiedz mi taką rzecz, czy ciągnąłeś te kable do włącznika z tej kostki P co pisałem i czy wszystko było tak jak na tej rozpisce jest?

Bo piszesz o kostce Z2 tylko....

A powiedz mi taką rzecz, czy ciągnąłeś te kable do włącznika z tej kostki P co pisałem i czy wszystko było tak jak na tej rozpisce jest?

Bo piszesz o kostce Z2 tylko....

 

Kabla z wtyczki P nie musiałem ciągnąć bo już był orginalnie pociągnięty i idzie on do wtyczki A2. A z wtyczki A2 z pinu 8 trzeba pociągnąć kabel jeżeli ktoś nie ma (orginalnie ma kolor żółto-popielaty) jako minus bezpośrednio już do halogenów. Iwtedy wszystko działa dobrze i można orginalnym przełącznikiem włączać halogenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, Z2 jest minusem ( brązowy ), a A2/8 plusem ( popielato-żółty ), nie odwrotnie.

Chyba, że źle odczytuję schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zrobic jesli w halogenach nie mam juz odblysnikow? strasznie slabo swieca... jest na to jakis patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co zrobic jesli w halogenach nie mam juz odblysnikow?

Zajrzyj na drugą stronę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem sie w końcu do halogenów (w sumie dwie goziny wystarczyły bo miałem zderzak zdjety),

wymontowałem tą połówkę z soczewką -dwa zatrzaski po obu stronach klosza i wykręcenie śruby regulacyjnej,

samą soczewkę wymontowałem odbezpieczając cztery stalowe nóżki które są zalane jakimś "kitem" który potem zastąpiłem silikonem,

i moim oczom ukazał się tylko czarny plastik z odbłyśnika zostały tylko resztki.

U podstawy gdzie wchodzi żarówka widoczne były przetopienia plastiku do takiego stopnia ze żarówka zmieniła kąt świecenia.

Na szlifierece obciąłem resztę po żąrówce z domowego halogenu plus zeszlifowałem okrągły brzeg odbłyśnika z domowego halogenu na kwadratowo aby ostre końce wgryzły się w plastikowy odbłyśnik "experymentu" Helli.

Wszystkoładnie śie spasowało-oryginalnie Hella ma jajowaty odbłyśnik ale wyszło okey.

 

Najlepsze jest to że po złożeniu i podłaczeniu pod napięcie różnica była...

...mało zadowalająca (jasnośc wzrosła o jakieś 25 do góra 50 %)

Dlatego w drugim halogenie po jego rozebraniu psiknąłem na plastik odbłyśnika jakimś srebrnym lakierem.

Po ponownym podłączeniu jasność obu halogenów była zbliżona...

...po jakimś czasie zajrzę które rozwiązanie jest lepsze choć na 90% pewny jestem że ten lakier szybko zniknie tak jak oryginalne "sreberko".

 

Na alledrogo jest niedroga alternatywa tylkoże u mnie nie ma wtyczki na halogenie tylko kabel wtyczka dopiero jest obok lampy, ale to akurat szczegół jak by część z odbłyśnikiem była metalowa to i tak jest o niebo lepiej niz to co spłodziła Hella-chyba na B3 uczyli sie robić soczewki.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotek nie robiłeś czasami z tej przeróbki?

No właśnie nie:dupablada,

ale jedyne co może przysporzyć kłopot to odbezpieczenie blaszanego mocowania soczewki które jest zalane "kitem" w czterech narożnikach, blacha jest dość miękka i łatwo te mocowania odgiąć, po wyjęciu halogenu wszystko ładnie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba i tak pokombinować bo w tym temacie Hella się nie popisała.

Ciekawe jak te zamienniki jakościowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak te zamienniki jakościowo...

też jestem ciekaw..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można bez problemu adoptować przedni zderzak od b4 do b3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie mogę sobie dać rady. Mam halogen w rękach i wytłumaczcie mi tak łopatologicznie jak je rozebrać aby oczom ukazał się odbłyśnik. Mam teraz w reku prawy halo wykręcam śrubę regulacyjną i cały halo ustawia mi się krzywo a tych dwóch zatrzasków za nic nie moge odbezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności