Skocz do zawartości
marecki3575

Zawór zwrotny oleju AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szybkie pytanko i szybka odpowiedź:

Czy AWT posiada zawór zwrotny oleju (oprócz tego w filtrze)?

Jeśli tak to gdzie on się znajduje?

Dzięki

 

Czy ktoś zgłosi się chętny do odpowiedzi:cool

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ma,jest tylko ten w podstawie filtra,chłopaki na forum audi a4 mający problem z ciśnieniem wymieniali go,bo kiedys przeglądając Else natknołem się na informacje,że to on może byc winny grzechotania przy porannym odpalaniu,i rzuciłem temat na forum, ale wymiana tego zaworu nie przyniosła spodziewanego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , wszystko już jasne, jeżeli ktoś ma problem porannego grzechotania w 1.8T to powodem jest na 99% zły filtr oleju!

Musi być albo ori albo mann lub bosch tylko te posiadają zawór zwrotny który nie powoduje cofania się oleju co zapobiega porannemu grzechotaniu.

A co do zaworu w podstawie to zgadza się jest ale to zwykła kuleczka która nie wiele daje, najważniejszy jest filtr oleju .

I wszystko mi się zgadza bo zawsze kupowałem filtr w ASO i nigdy mi nie grzechotał nawet w zimie, teraz kupiłem tańszy knechta który nie posiada ów zaworu i co rano grzechotka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz że Knecht nie podsiada zaworu ? jest to gdzieś napisane ? Wiesz może ile teraz kosztuje ori filtr w Aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To was zmartwie, miałem u siebie filtr zakupiony w ASO koszt 68zł, i tez grzechotało, obecnie zamontowany Kneht,wszystkie marki filtrów do AWT mają zawór zwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówisz że Knecht nie podsiada zaworu ? jest to gdzieś napisane ? Wiesz może ile teraz kosztuje ori filtr w Aso?

Taka informacja jest podawana przy produkcie jako "dodatkowa": "zawór zwrotny,ciśnienie otwarcia zaworu 2.5bar"

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To was zmartwie, miałem u siebie filtr zakupiony w ASO koszt 68zł, i tez grzechotało, obecnie zamontowany Kneht,wszystkie marki filtrów do AWT mają zawór zwrotny.

 

A u mnie nigdy nie grzechotało jak kupowałem filtr w ASO,( nawet w zimie była cisza) teraz zakupiłem knechta w sklepie za 40zł i codziennie grzehotka.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Uwierz , przeleciałem mnóstwo sklepów w necie z częściami i przy opisach filtrów do AWT i info o zaworze zwrotnym były tylko przy Mann, Bosch i Valeo no i oczywiście ori.

Knehta kupiłem pierwszy raz i od dwóch tygodni od zmiany oleju mam codziennie grzechotkę.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jeszcze jedno, filtr który pasuje do dziesięciu innych 1.8T w tym do AWT nie koniecznie sprawdzi się w AWT - tak mi wyjaśnił kumpel z ASO i dlatego już kupiłem ori i nie kombinuje więcej, róznica w cenie to 20zł alee za to jaka cisza.

AWT jest specyficznym silnikiem:mlask

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja mam kumpla w ASO więc filtr mam za 50zł:mlask

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ja mam 100km w obie strony do ASO , a nie wysyłają , więc nie opłaca się jechać po ori filtr. Ostatnio kilka razy wrzucałem Knechta i było ok . Za 1000km mam wymianę to wrzucę sobie Boscha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz kupić oryginał w sklepie internetowym getem.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

068115561F ? to ten numer ? cena 49zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w Poznaniu na motoshow w sobote to kupię :) ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę w Poznaniu na motoshow w sobote to kupię :) ,

Orginał to orginał cena tez nie straszna, ale widzisz Marcin007 nie ma problemów a ma knehta jak go mam pierwszy raz i słyszę warkot:[może jakaś podróba....widać kneht knehtowi nie równy:umm

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka mi się przypomniała, jak kupiłem filtr w ASO to na nim było oznaczenie MAHALE, a z tego co pisze w necie to pelna nazwa firmy Kneht to Kneht Mahale, zresztą na filtrze Knehta też jest napis Mahale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam warkotu nie słyszę , ale tak dla odmiany wrzucę ori filtr . Mann był , Knecht był , jak kupiłem to Bosch był , więc teraz czas na ori hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka ciekawostka mi się przypomniała, jak kupiłem filtr w ASO to na nim było oznaczenie MAHALE, a z tego co pisze w necie to pelna nazwa firmy Kneht to Kneht Mahale, zresztą na filtrze Knehta też jest napis Mahale.

Zgadza się też to zauważyłem.....ale gdzieś musi być jakiś haczyk, różnią się zdecydowanie wyglądem ten z ASO z napisami" VW AUDI KNEHT MAHLE" od "kechta mahle" kupowanego w sklepie.....na pewno robi to jedna firma ale te na sprzedaż sklepową i te do ASO czy oprócz wyglądu i ceny faktycznie różnią się w środku tego ni wie nikt.

Ja mogę tylko na swoim przykładzie powiedzieć że różnica u mnie akurat jest odczuwalna.

Ale sądzę że ranne grzechotanie może też zależeć od samego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupi filtr z ASO, to niech napisze czy jest na nim napis Mahale, to było by pewność kto robi filmy do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam warkotu nie słyszę , ale tak dla odmiany wrzucę ori filtr . Mann był , Knecht był , jak kupiłem to Bosch był , więc teraz czas na ori hehe

 

I znów pasacior po 10 latach ujrzy oryginalny filtr oleju hehe

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak ktoś kupi filtr z ASO, to niech napisze czy jest na nim napis Mahale, to było by pewność kto robi filmy do serwisu.

 

oto oryginał

http://www.ebay.pl/itm/Original-Audi-A4-A6-Olfilter-068115561F-Olfilter-Original-Audi-A4-A6-Filter-/360745177958

068115561F.jpg

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe że się różnią wyglądem, miałem obydwa w rękach,Kneht OC 470 i ten z ASO, no chyba że mówimy o innym filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój knecht wyglądał tak

5723f2cs-960.jpg a jak kupowałem w ASO to taki jak pokazałem wyżej.

_vyr_1801OC-470.jpg

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o ten mi chodzi,w/g mnie różnią się tylko napisami.

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności