Skocz do zawartości
videonet

Skrzypienie w przednim zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy z przodu dochodzi silne skrzypienie (tak jagby tarła guma o gumę). Byłem w trzech warsztatach. Brali na trzepaczki, stwierdzili brak luzów. Nikt nie wie skąd to skrzypienie. Może ktoś miał podobny problem ponieważ nie uśmiecha mi się wymiana całego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czasie jazdy z przodu dochodzi silne skrzypienie (tak jagby tarła guma o gumę). Byłem w trzech warsztatach. Brali na trzepaczki, stwierdzili brak luzów. Nikt nie wie skąd to skrzypienie. Może ktoś miał podobny problem ponieważ nie uśmiecha mi się wymiana całego zawieszenia.

 

Wahacze mogą tak skrzypieć. Wstrzyknij trochę oleju ze strzykawki w górne wahacze w miejsce łączenia ze zwrotnicą. Powinno pomóc na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, ja to już zrobiłe. wlałem WD na wszyskich połączeniach (górnych i dolnych) i skrzypi dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo moze gdzieś pękła guma na sworzniu wahacza, woda się dostała i teraz skrzypi. Trzeba wstrzyknać pod gumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej będzie jak rozłączysz oba wahacze i oczyścisz z zanieczyszczeń i ponownie złożysz? Z tym, że trzeba uważać bo może się coś takiego właśnie stać jak na zdjęciu.

[ATTACH=CONFIG]130341[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy wlewać żadnych olejów pod osłonki sworzni, tymbardziej WD40, które bardzo słabo smaruje. Grubą igłą można podać smar molibdenowy (ten, który jest w zestawie z przegubami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam podobny problem. Występuje skrzypienie/stukanie z okolic kierownicy, ciężko to opisać więc nagrałem filmik. Proszę o pomoc w diagnozie. Byłem 3 razy w aso i nie mogą zdiagnozować....

Skrzypienie zaczyna się w 1:18 podczas wjazdu na bruk. Podczas normalnej jazdy również jest slyszalne przy niktóych nierównościach, np tory tramwajowe.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w swoim podobnie. Jak przyjeżdżałem przez próg zwalniający to skrzypił strasznie. Jeszcze jak kreciłem kierownicą na postoju to też skrzypił. U mnie okazało się że jest luz na sworzniu i tulejach wahacza. Dodatkowo mój mechanik wymienił mi łożyska makpersona i od tamtego czasu cisza i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem w swoim podobnie. Jak przyjeżdżałem przez próg zwalniający to skrzypił strasznie. Jeszcze jak kreciłem kierownicą na postoju to też skrzypił. U mnie okazało się że jest luz na sworzniu i tulejach wahacza. Dodatkowo mój mechanik wymienił mi łożyska makpersona i od tamtego czasu cisza i spokój.

 

Od kiedy B5 ma kolumne McPherson?! Z tego co slyszalem tutaj na forum to wszyscy mowili ze takowej nie posiada.

 

U mnie za to skrzypi tyl, niemilosiernie jakby wlasnie guma o gume ocierala, wystepuje to tylko na progach lub gdy auto sie przechyla no i oczywiscie tyl auta musi byc obciazony. Z racji ze mialem wymieniane w styczniu laczniki belki, a skrzypialo przed i po wymianie to postanowilem dojsc do tego. Wychodzi ze najprawdopodobniej amortyzatory padly. Zakupilem juz nowes sachsa wraz z nowymi odbojami, nowe poduszki amortyzatora lemfordera, gumy pod sprezyny oraz sprezyny kayaba ( sachsa nigdzie nie mieli ). 26 oddaje auto do machera, ma mi jeszcze wymienic rozrzad tak ze mam nadzieje ze po tej operacji bedzie smigac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja pisałem bardziej do rysio00 który to wrzucił film na którym skrzypi zawieszenie tak jak było w moim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wiele tlumaczylo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie jeszcze stan gum na łączniku stabilizatora.

U mnie one skrzypiały, a w kabinie niosło się to jak wielkie tłuczenie czegoś pod nogami kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie też wstrzyknąć trochę smaru/oleju w końcówki drążków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie przednie zawieszenie trochę zaczęło skrzypiec podczas letnich upałów, teraz ustało. Ja wychodzę z załorzenia że jeśli nie ma luzòw to się tym nie przejmuje i jade dalej, jeśli natomiast skrzypi i zrobi się luz obojętnie czy na wahaczach czy na lącznikach stabilizatora to wymieniam całe kompletne zawieszenie łącznie z końcówkami drążków kierowniczych. Tak zrobiłem dwa lata temu. Ostatnio wymieniłem na zawieszenie firmy KAMOKA koszt ok. 600 zł u mnie wytrzymuje ok. 60 tyś km. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku też raz skrzypiało później przestawało i znów zaczęło i tak kilka razy. Aż pewnego dnia przy 90 km/h pękł dolny przedni wahacz przy samej główce /był suchy, zatarty/, dobrze, że stało się to na prostej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez skrzypialo....doslownie jak stary tapczan. Winowajcą okazał sie mechanizm od poziomowania xenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też skrzypiało okazało się że dolny prosty miał wyrobioną tuleje gumową dk której przykręcony jest amortyzator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypiał układ samopoziomowania xenonów. Przesmarowałem te plastikowe cięgna od wahacza do czujnika i problem z głowy. Przed smarowaniem podczas przejeżdżania po progach zwalniających dźwięk był jak by ktoś siadał na starym sprężynowym tapczanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności