Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje Wam za szybką odpowiedź

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem "trochę zawiedzony" wygłuszeniem auta.

jak jechałem u germanów 190 km/h z kufrem na dachu to odkryłem, że dach jest słabo wyciszony. Szumiało strasznie, że prawie się nie dało rozmawiać.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy 240 z rowerami na dachu tez szumi ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę żart, trochę serio. Generalnie jak się jeździ 160 na autbahnie to auto miło cichutkie. Jak się założy kufer to nagle jest szum z dachu najgłośniejszy.

Wrażenie jest jakby poskąpili wyciszenia na dachu.

A wracając całkowicie na ziemię. Dziś przy staniu na światłach w deszczu duże krople jak walą w dach to głośno jak cholera

Edytowane przez keneida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jest tak wiele zależnych które powodują „szum” boxa dachowego, począwszy od relingów, samego boxa, ustawienia -umiejscowienia w odpowiednim miejscu na dachu, że proponowałbym przeczytać instrukcję samochodu i samego boxa, i później sprawdzić czy wszystko się zgadza, być może „wkradł” się mały błąd w obliczeniach? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma przypadkiem ograniczenia prędkości przy boksie dachowym?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baaa, pewnie że jest, ale widziałem śmiałków co i po 200 śmigali „na autobanie „   U mnie jest cicho a jeżdżę z boxem 3x w roku z SE do PL po 800 w jedną stronę, i ja mam ciszę, z tym że mam THULE a jak wiadomo robią dobre gadżety dla naszych aut, a i relingi mam org VW dedykowane Passat B8. Kolega przed świetami kupił box marki „box” założył go na VW Touarega i przy 100km/h nie słyszy co żona do niego mówi (co niektórzy mogą to uznać za zaletę) ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest ograniczenie i oczywiście, że są różne boxy i belki. Opisuje tylko swoje wrażenia. 

Jadąc octavią 140 km/h ciężko się z pasażerem z boku rozmawia.

Jadąc b8 160 km/h nie jest specjlanie głośno, można normalnie rozmawiać.

Jadąc b8 160 km/h z boxem na dachu największy chałas pochodzi właśnie z tej strony.

Ergo wygłuszenie dachu jest słabe w porównaniu z resztą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się robi nowoczesne samochody. Zamiast wrzucać drogie i ciężkie materiały wygłuszeniowe można tak dostosować aerodynamikę auta aby było ciszej. Niestety założenie źródła hałasu na dach psuje ten efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kamera cofania pokazuje wam kawałek zderzaka waszego auta  (dół ekranu)? Bo nie wiem czy mi sie obraz jakoś przesunął w dół czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pokazuje.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎09 o 15:43, keneida napisał:

jestem "trochę zawiedzony" wygłuszeniem auta.

jak jechałem u germanów 190 km/h z kufrem na dachu to odkryłem, że dach jest słabo wyciszony. Szumiało strasznie, że prawie się nie dało rozmawiać.

Masz box i / lub belki z kiepską aerodynamiką.

Wina tego co masz na dachu a nie samochodu lub dachu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/2/2018 at 9:28 PM, d7d said:

Masz box i / lub belki z kiepską aerodynamiką.

Wina tego co masz na dachu a nie samochodu lub dachu samochodu.

pozwolę się nie zgodzić. Tak jak pisałem w innym komentarzu, w czasie deszczu dźwięk się przenosi strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenia B8 będę bronić, chyba najlepsze w klasie. Przejedź się mazdą 6 bez boksu 160 i wróć do nas z uwagami B|

Chociaż mają wpadki generujące szumy, mój miał przy słupku B ale usunięto. W dieslach pojawia się rezonans chyba przy 140. 

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dziki_pl napisał:

Wyciszenia B8 będę bronić, chyba najlepsze w klasie. Przejedź się mazdą 6 bez boksu 160 i wróć do nas z uwagami B|

Chociaż mają wpadki generujące szumy, mój miał przy słupku B ale usunięto. W dieslach pojawia się rezonans chyba przy 140. 

A co generowało u Ciebie szum, że poprawiali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, brono napisał:

A co generowało u Ciebie szum, że poprawiali?

Tego nie wiem dokładnie, zgłosiłem hałas i usunięto. Problem musiał być znany bo wtedy na tym forum inni mieli podobne problemy. Rok 2015, to już prehistoria tego modelu.

Hałas był zdecydowany, jakby okno nie było domknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam taką zagwozdkę. Przeczytałem, żeby samochodów z turbiną "nie gazować" dopóki olej się nie nagrzeje. Patrzę więc na znaczek jak w załączonym obrazku, aż będzie na "90", ale on chyba nie oznacza temperatury oleju? Kiedy przejdę w ekranie na "temperaturę oleju" to mi pokazuje wtedy "---" i dopiero po chwili 50, 51,52, więc dopiero się nagrzewa.

Przy jakiej temperaturze można sobie pozwolić, by rozpędzić samochód > 100km? 

 

budzik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności