Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Pugilares napisał:

Problem wynika z tego, że te wszystkie nowe światła LEDowe są niedopracowane i wszyscy będziemy niedługo tęsknić sa minionymi czasami reflektorów H7, jak każdy każdemu będzie po oczach ciął ostrymi jak brzytwa ledami. Bajerancko to wygląda w pierwszej chwili, a na dłuższą metę takie światła nie podnoszą niczyjego bezpieczeństwa, tyko je opuszczają.

Ja nie będę tęsknił za H7 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Pugilares napisał:

 

Na tym to polega, że jak tobie nie nisko świecą, to w tym samym momencie bliźniemu w oczy świecą agresywne światła o ostrej, jaskrawej barwie.

Ja też sobie podniosę, bo mi "za nisko świecą" i będziemy się spotykać na drodze i nawzajem sobie w oczy razić. "Bo moje bezpieczeństwo".

Problem wynika z tego, że te wszystkie nowe światła LEDowe są niedopracowane i wszyscy będziemy niedługo tęsknić sa minionymi czasami reflektorów H7, jak każdy każdemu będzie po oczach ciął ostrymi jak brzytwa ledami. Bajerancko to wygląda w pierwszej chwili, a na dłuższą metę takie światła nie podnoszą niczyjego bezpieczeństwa, tyko je opuszczają.

Ok, zobaczymy jak odbierzesz co powiesz. Ja za H7 też nie zatęsknię, ale poczekamy na Twoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za H7 nie tęsknię ale dobre ksenony już tak.... z tym podniesieniem linii światła to nie tylko dla własnego bezpieczeństwa musiałem zrobić ale i z tego powodu, że nie widziałem w wielu przypadkach przechodniów czy ludzi idących w martwym zaciemnionym polu. Jeśli wyskoczy jakieś zwierze to ta sama historia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podniosłem odrobine. Auto przeszlo przegląd w Aso i świateł mi nie obniżyli (albo wogóle nie sprawdzali). 

Na autostradzie w nocy nie szło jechać przepisowo - tak blisko świeciły 'mijania'. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może sie podzielić ze swoimi spostrzeżeniami z Area View i brzydką pogodą?

W czasie desczu wjechałem do garażu i na obrazie z kamery w lewym lusterku było wszystko ok natomiast z prawej kamery obraz był rozmyty mocno.

Więc teraz pytanie czy tam jest jakieś samoczysczenie i na jednym lusterku mam zepsute?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@keneida: pewnie miałeś złożone lusterka i wtedy łatwiej się zamoczą od deszczu. Jedna oberwała wodą, druga nie, tak wyszło. Samoczyszczenie polega na samodzielnym czyszczeniu przez kierowcę ;)

Dnia 22.11.2017 o 22:25, Pugilares napisał:

Problem wynika z tego, że te wszystkie nowe światła LEDowe są niedopracowane i wszyscy będziemy niedługo tęsknić sa minionymi czasami reflektorów H7, jak każdy każdemu będzie po oczach ciął ostrymi jak brzytwa ledami. Bajerancko to wygląda w pierwszej chwili, a na dłuższą metę takie światła nie podnoszą niczyjego bezpieczeństwa, tyko je opuszczają.

Tęsknić to będziemy wszyscy ale za lampami naftowymi i świeczkami, bo te halogenowe to też dają po oczach jak nie wiem, a od świeczki to nie widziałem, żeby jeszcze ktoś oślepł.

 

P.S. Czasem poziom tu spada poniżej komentarzy z onetu... "Opuszczają bezpieczeństwo" :( witki mi opadły

Edytowane przez googie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież da się włączyć DLA i wtedy dobrze swieci i nikogo nie oślepia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 14:02, googie napisał:

@keneida: pewnie miałeś złożone lusterka i wtedy łatwiej się zamoczą od deszczu. Jedna oberwała wodą, druga nie, tak wyszło. Samoczyszczenie polega na samodzielnym czyszczeniu przez kierowcę ;)

Tęsknić to będziemy wszyscy ale za lampami naftowymi i świeczkami, bo te halogenowe to też dają po oczach jak nie wiem, a od świeczki to nie widziałem, żeby jeszcze ktoś oślepł.

 

P.S. Czasem poziom tu spada poniżej komentarzy z onetu... "Opuszczają bezpieczeństwo" :( witki mi opadły

LED i laser półprzewodnikowy to przyszłość oświetlenia - czy się nam to podoba, czy nie. O ksenonach też tak mówiono, a dziś wielu bez tego nie wyobraża sobie auta i jazdy nocą.

PS: Co do natomiast do Twojego post scriptum - czasami to chciałbym dawać ostrzeżenia, za każdą akcję typu brak interpunkcji, tylko małe lub tylko duże litery czy notoryczne błędy językowe i ortograficzne. Ale już na jednym forum (jak to mówi mój sąsiad "dziwaków") użytkownik odgrażał się, że zamiast merytorycznie odpowiadać (choć mu odpowiedziałem :) ) to czepiam się pisania posta po pół zdania jak na czacie... to on usuwa konto i ogólnie foch z przytupem. Uznałem więc, że całego świata nie naprawię i tylko w skrajnych przypadkach poprawiam oraz upominam, a tak to staram się aby przynajmniej moje posty miały ręce i nogi. Słownik nie boli, a zawsze można znaleźć choćby w google poprawne znaczenie danego słowa, czy też jego poprawną pisownię. Przepraszam za OT ale musiałem :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

On 11/24/2017 at 2:02 PM, googie said:

@keneida: pewnie miałeś złożone lusterka i wtedy łatwiej się zamoczą od deszczu. ...

nie miałem złożonych. Jechałem w deszczu, wjechałem do garażu podziemnego i jedno lusterko dawało zpikslowany/rozmyty obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam żadnego czyszczenia. po prostu akurat na prawe musiało ci chlapnąć jakimś brudem. Jedyne co pozostaje zrobić to po wyjściu z auta lekko przetrzeć palcem kamery pod lusterkami i ew. z przodu. W praktyce nie trzeba tego robić za każdym razem bo aż tak szybko się nie brudzą ale wiadomo, zależy to od warunków. Super, że tylna kamera się chowa - tak powinno być w każdym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 18:29, szylton napisał:

Panowie, a w temacie świateł i aktualizacji po serwisie, czy zauważyliście jakieś problemy z przełączaniem świateł z dziennych na mijania. Chodzi mi tu o czujnik zmierzchu. Ostatnio bardzo często mi wariuje i zapala mi światła w biały dzień. Szyba czysta, nic nie przysłania, jadę centralnie na słońce. Pomaga często restart samochodu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

U mnie po wymianie modułu F5 (pudełko z czytnikami kart i CD, w schowku, DP) problem z przełączaniem trybu dzień/noc.

Przed południem, brak deszczu, brak ostrego słońca: przełącznik świateł na Auto, inne ustawienia w panelu Ekran i Nawigacji też automatyczne a ja mam włączone wszystkie światła i LCD w wersji nocnej.

Serwis zdziwiony i nie widzi związku z wymianą modułu, przed wymianą działało, jest to na tyle uciążliwe, że zauważyłbym i zgłaszał wcześniej.

Macie jakieś podpowiedzi dla serwisu ;):):)

Edytowane przez Akronaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 

Mam nadzieje ze nie off top.

Czy w naszych b8 światła awaryjne włączają się podczas gwałtownego hamowania?

Nie mogę znaleźć o tym informacji.

Dziekuje z góry za odpowiedz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robertsas napisał:

Czy w naszych b8 światła awaryjne włączają się podczas gwałtownego hamowania?

tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam te świata to nie tylko miganie. Miałem dwa lata temu szkolenia w Adac w Niemczech które właściwie opierało się tylko na tym.

Chodzi o to że jak z całej siły depniesz hamulec to samochód przełącza się w tkzw. tryb "emergency break" czyli włacza się asystent hamowania awaryjnego (EBA). Auto wyczuwa że próbujesz gwałtownie stanąc i  robi wtedy max żeby się natychmiast zatrzymać - po prostu samo aplikuje maksymalną siłę hamowania jaka jest możliwa w połączeniu z aktywacja abs, aby auto bezpieczenie stanęło. Miganie to tylko dodatkowe ostrzeżenie dla auta za Tobą. Pamiętam że cały dzień jeździliśmy po torach testowych i ćwiczyliśmy tylko "emergency break, emergency break..." w różnych warunkach,  żeby sobie wyrobić odruch takiego kopania hamulca z całej siły w razie zagrożenia. Później uczyli nas jak skręcać żeby omijać przeszkody w tym trybie itd. Mogę powiedzieć od siebie że faktycznie szczęka opada jak samochód potrafi się wtedy zatrzymać. Szkoda że u nas się mało mówi o tym systemie i jak on działa. Ma ten system chyba już większość aut w tej chwili to nie tylko passat to ma. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Emergency_brake_assist

Podsumowując jak widzisz zagrożnie to kopiesz z całej siły pedał hamulca i go dociskasz (maksymalnie mocno) i auto staje dęba. Jeżeli widzisz przed sobą auto które tak miga, to moim zdaniem lepiej uważać i też od razu "cisnąc do oporu" bo tamten może zaraz stanąć w miejscu. Tylko trzeba naprawdę użyć sporo siły nie ma się co certolić.

Edytowane przez maciek34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maciek34 napisał:

Witam te świata to nie tylko miganie. Miałem dwa lata temu szkolenia w Adac w Niemczech które właściwie opierało się tylko na tym.

Chodzi o to że jak z całej siły depniesz hamulec to samochód przełącza się w tkzw. tryb "emergency break" czyli włacza się asystent hamowania awaryjnego (EBA). Auto wyczuwa że próbujesz gwałtownie stanąc i  robi wtedy max żeby się natychmiast zatrzymać - po prostu samo aplikuje maksymalną siłę hamowania jaka jest możliwa w połączeniu z aktywacja abs, aby auto bezpieczenie stanęło. Miganie to tylko dodatkowe ostrzeżenie dla auta za Tobą. Pamiętam że cały dzień jeździliśmy po torach testowych i ćwiczyliśmy tylko "emergency break, emergency break..." w różnych warunkach,  żeby sobie wyrobić odruch takiego kopania hamulca z całej siły w razie zagrożenia. Później uczyli nas jak skręcać żeby omijać przeszkody w tym trybie itd. Mogę powiedzieć od siebie że faktycznie szczęka opada jak samochód potrafi się wtedy zatrzymać. Szkoda że u nas się mało mówi o tym systemie i jak on działa. Ma ten system chyba już większość aut w tej chwili to nie tylko passat to ma. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Emergency_brake_assist

Podsumowując jak widzisz zagrożnie to kopiesz z całej siły pedał hamulca i go dociskasz (maksymalnie mocno) i auto staje dęba. Jeżeli widzisz przed sobą auto które tak miga, to moim zdaniem lepiej uważać i też od razu "cisnąc do oporu" bo tamten może zaraz stanąć w miejscu. Tylko trzeba naprawdę użyć sporo siły nie ma się co certolić.

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz maciek, milej Andrzejkowej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2017 o 10:37, okiemserca napisał:

Czy ktoś ma jakiś patent na umierający radar z powodu odrobiny śniegu? Poza recznym czyszczeniem na postoju. już się zaczyna :(

Dziś dowiedziałem się co czujesz, trochę posypało, zwykła jazda po mieście na krótkich dystansach z walącą po oczach kontrolką Front Assist. Masakra, czy w przypadku śnieżnej zimy cały czas tak będzie? W B6/B7 z radarem też tak było?

FA1.jpg

FA2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie "pakiet zima 3"

*podgrzewane czujniki zewnętrzne,

*ciepły nadmuch na koła na wypadek nakładania łańcuchów 

*automatycznie otwierany daszek na drzwiami by śnieg nie leciał do auta jak się wchodzi czy wychodzi :)

W promocji tylko 5tyś :D

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2017 o 23:02, R-line napisał:

Dziś dowiedziałem się co czujesz, trochę posypało, zwykła jazda po mieście na krótkich dystansach z walącą po oczach kontrolką Front Assist.

hmm .. ja mam passka z 2016, też radar się zawalił śniegiem , ale napisało raz że Front Assit i ACC niedostępne z powodu zasłoniętego radaru i tyle. Zero wykrzykników, zero kontrolek. Tylko w menu samochodu informacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dirve napisał:

hmm .. ja mam passka z 2016, też radar się zawalił śniegiem , ale napisało raz że Front Assit i ACC niedostępne z powodu zasłoniętego radaru i tyle. Zero wykrzykników, zero kontrolek. Tylko w menu samochodu informacja. 

Hmmm, może warto się do serwisu zgłosić. Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności