Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę na stacje i sprawdzam. Wszystkie koła tak jak były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat często pojawia się po zmianie opon z letnich na zimowe i na odwrót...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2017 o 21:10, Dolek napisał:

 

Panowie, jakie bezpieczniki są w skrzynce w B8 ??

Unival ?

Minival ?

Mikro ?

 

wsz.jpg

Wszystkie po trochu... Jak podłączałem rejestrator to kupiłem po 2szt. każdego żeby na pewno podłączyć ;-) Skorzystałem z pustych miejsc w skrzynce, sprawdzałem miernikiem, które są po zapłonie, a które zawsze są zasilane. Mogę też od razu powiedzieć, że da się znaleźć takie miejsca, w które wejdą bajpasy jak na zdj. i schowek przy kierownicy zamknie się bez problemu, a na lewo od bezpieczników jest wystarczająco miejsca aby zmieścić zasilacz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tomekk73 napisał:

Taki komunikat często pojawia się po zmianie opon z letnich na zimowe i na odwrót...

Albo przy większym obciążeniu, jak nie masz ciśnienia z górnych zakresów tabeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tobol napisał:

Wszystkie po trochu... Jak podłączałem rejestrator to kupiłem po 2szt. każdego żeby na pewno podłączyć ;-) Skorzystałem z pustych miejsc w skrzynce, sprawdzałem miernikiem, które są po zapłonie, a które zawsze są zasilane. Mogę też od razu powiedzieć, że da się znaleźć takie miejsca, w które wejdą bajpasy jak na zdj. i schowek przy kierownicy zamknie się bez problemu, a na lewo od bezpieczników jest wystarczająco miejsca aby zmieścić zasilacz.

O widzisz, bo w tym samym celu tego potrzebuje. Tylko że ja chce wyprowadzić przewód z gniazdkiem gdzieś pod siedzenie. A nie pamiętasz które wykorzystałeś i gdzie je wpiąłeś ?? Bo po co mam kupować wszystkie, pewnie w życiu pozostałych nie wykorzystam :-) Może masz jakieś foto w które gniazda mas wpięty ten bajpas ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz miejsce gdzie chcesz się wpiąć, zmierz jaki pasuje tam bezpiecznik i dobieraj. Tutaj masz stronę producenta bezpieczników: http://www.mta.it/en/fuses

Są rysunki techniczne z wymiarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisało, że mają wrażenie że led top świecą za nisko. Zrobiłem ostatnio trochę km po Kraju i dziś dochodząc do podobnego wniosku, pojechałem do serwisu. Stwierdzili że jest wszystko ok, ale na moje życzenie nieco mi je podwyższą. Zobaczymy czy będzie to denerwowało jadących z przeciwka. Robiliście coś takiego u siebie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była robiona geometria i kalibracja radaru przy 39 tyś. km. Po odebraniu auta zauważyłem, że światła świecą dalej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomczosi napisał:

U mnie była robiona geometria i kalibracja radaru przy 39 tyś. km. Po odebraniu auta zauważyłem, że światła świecą dalej ;-)

Oj Tomek, gdzie tam 39kkm, ledwo 4 zrobiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2017 o 20:34, R-line napisał:

Kilka osób pisało, że mają wrażenie że led top świecą za nisko. Zrobiłem ostatnio trochę km po Kraju i dziś dochodząc do podobnego wniosku, pojechałem do serwisu. Stwierdzili że jest wszystko ok, ale na moje życzenie nieco mi je podwyższą. Zobaczymy czy będzie to denerwowało jadących z przeciwka. Robiliście coś takiego u siebie?

Tak będzie denerwowało. Tylko skąd będziesz o tym wiedział?

Jak jedzie za mną lub ba przeciw mnie B8 to już z daleka wiem, że to właśnie B8, gdyż razi denerwującym światłem o agresywnej ostrej barwie.

Jak jednak miałbym poinformować jadącego za mną, że razi mnie po lusterkach?

Gdybym miał mrugać każdemu mijanemu z przeciwka, który razi to musiałbym co chwilę mrugać.

Spróbuj może wsadzić żonę/syna/kolegę do swojego B8, a sam usiądź do innego samochodu, tylko nie dostawczaka lub SUVa, tylko zwykłego typu Golf, Seicento, Mini i niech twój B8 jedzie za tobą/z przeciwka. Przekonasz się, jak to jest fajnie.

Edytowane przez Pugilares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pugilares napisał:

Tak będzie denerwowało. Tylko skąd będziesz o tym wiedział?

Jak jedzie za mną lub ba przeciw mnie B8 to już z daleka wiem, że to właśnie B8, gdyż razi denerwującym światłem o agresywnej ostrej barwie.

Jak jednak miałbym poinformować jadącego za mną, że razi mnie po lusterkach?

Gdybym miał mrugać każdemu mijanemu z przeciwka, który razi to musiałbym co chwilę mrugać.

Spróbuj może wsadzić żonę/syna/kolegę do swojego B8, a sam usiądź do innego samochodu, tylko nie dostawczaka lub SUVa, tylko zwykłego typu Golf, Seicento, Mini i niech twój B8 jedzie za tobą/z przeciwka. Przekonasz się, jak to jest fajnie.

Kolego, ja piszę o tym że uważam, że w B8 światła za nisko świecą a Ty, że generalnie B8 oślepiają. Mała rozbieżność. Mam na uwadze komfort innych użytkowników jak zauważyłeś, więc jak tylko dostanę sygnały że kogoś oślepiam, to zaraz to skoryguję. Ale uważam, że moje bezpieczeństwo też jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ledy są niedopracowane i autopoziomowanie powinno działać na innej zasadzie. Najgorzej jest gdy jesteśmy przed wzniesieniem to nic nie widać ponad linią światła. Trochę je podniosłen bo nie dało się jeździć pomimo, że na stacji stwierdzili, że są w normie.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kubek197878 napisał:

te ledy są niedopracowane i autopoziomowanie powinno działać na innej zasadzie. Najgorzej jest gdy jesteśmy przed wzniesieniem to nic nie widać ponad linią światła. Trochę je podniosłen bo nie dało się jeździć pomimo, że na stacji stwierdzili, że są w normie.

 

 

 

 

Dokładnie, jak kolega powyżej pojeździ to może zrozumie o czym mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej obserwacji wynika ze moje świecą bardzo prawidłowo. Jestem zadowolony z tych top ledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie top led OK.

Pytanie: czy pokrętło do regulacji intensywności nawiewu na tył na środkowym tunelu jest podświetlane tak jak na desce z przodu?

U mnie nie świeci. Nie jeżdżę z tyłu więc wcześniej nie sprawdzałem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Akronaut napisał:

U mnie top led OK.

Pytanie: czy pokrętło do regulacji intensywności nawiewu na tył na środkowym tunelu jest podświetlane tak jak na desce z przodu?

U mnie nie świeci. Nie jeżdżę z tyłu więc wcześniej nie sprawdzałem ;) 

U mnie się podświetla. 

Ja mam inne pytanie. Czy Wam panel dotykowy (DP) gdy jest zimno jeszcze w aucie źle działa? Mam tu na myśli że kiedy dotykam np zmianę utworu na kolejny to automaczycznie przeskakuje o "wiele" utworów. Dźkięk dotyku ekranu "strzela serją". Dotykam panel raz, a jest tak jakbym dotknął go wiele razy w jedno miejsce. Taka sytuacja jest tylko do czasu aż samochód nabierze temperatury, dokładnie kokpit się nagrzeje. Można by tu powiedzieć że to tak jakby w samochodzie było chłodno/wilgotno. Kiedy się nagrzej to cała sytuacja mija. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być. mi przy zimnym w samochodzie na wolał Active info Display źle wyświetlając. wymienili na nowy

Czy ktoś ma jakiś patent na umierający radar z powodu odrobiny śniegu? Poza recznym czyszczeniem na postoju. już się zaczyna :(

IMG_20171120_211457.jpg

IMG_20171120_211517.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, okiemserca napisał:

Nie powinno tak być. mi przy zimnym w samochodzie na wolał Active info Display źle wyświetlając. wymienili na nowy

Czy ktoś ma jakiś patent na umierający radar z powodu odrobiny śniegu? Poza recznym czyszczeniem na postoju. już się zaczyna :(

IMG_20171120_211457.jpg

IMG_20171120_211517.jpg

 

Ktoś wynajęty, dobrze opłacony, który biegłby za samochodem i na postoju czyścił...  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Radar powinien być podgrzewany jak w na przykład w BMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2017 o 17:35, R-line napisał:

Kolego, ja piszę o tym że uważam, że w B8 światła za nisko świecą a Ty, że generalnie B8 oślepiają. Mała rozbieżność. Mam na uwadze komfort innych użytkowników jak zauważyłeś, więc jak tylko dostanę sygnały że kogoś oślepiam, to zaraz to skoryguję. Ale uważam, że moje bezpieczeństwo też jest ważne.

 

Na tym to polega, że jak tobie nie nisko świecą, to w tym samym momencie bliźniemu w oczy świecą agresywne światła o ostrej, jaskrawej barwie.

Ja też sobie podniosę, bo mi "za nisko świecą" i będziemy się spotykać na drodze i nawzajem sobie w oczy razić. "Bo moje bezpieczeństwo".

Problem wynika z tego, że te wszystkie nowe światła LEDowe są niedopracowane i wszyscy będziemy niedługo tęsknić sa minionymi czasami reflektorów H7, jak każdy każdemu będzie po oczach ciął ostrymi jak brzytwa ledami. Bajerancko to wygląda w pierwszej chwili, a na dłuższą metę takie światła nie podnoszą niczyjego bezpieczeństwa, tyko je opuszczają.

Edytowane przez Pugilares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności