Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania:

 

1. Czy można jakoś się dostać w 'szparę' pomiędzy szybą a podszybiem ?? Jest tam szpara w którą najprawdopodobniej wpadła mi karta pamięci SD. jest jakaś szansa na jej wyciągnięcie ??

 

2. W ustawieniach klimy jest opcja 'używaj zawsze w obiegu zamkniętym' (czy jakoś podobnie brzmi). Czy jak ją wybierzecie to świeci Wam się kontrolka obiegu zamkniętego czy nie ?? I czy macie domyślnie ustawiony obieg zamknięty czy otwarty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale gwarancja mobilności to darmowe holowanie i kilka drobnych usług, u ubezpieczycieli nazywa się to po prostu assistance. Za naprawę płacisz z własnej kieszeni.

 

no chyba ze auto na gwarancji to od razu naprawiają . Po zakończeniu rzeczywiście gwarancja mobilności nie dorównuje lepszym assistance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancję dożywotniej mobilności nie dam nic złego powiedzieć. 5 lat temu miałem na autostradzie w Niemczech awarię słynnych pompowtryskiwaczych, (sama naprawa odbyła się na zasadzie "dobrej ręki czy coś podobnego), ale po zgłoszeniu telefonicznym do GDM do VW w Poznaniu, do godziny była laweta z najbliższego serwisu VW, dostaliśmy super apartament (ok. 130 m. kw) w hotelu w małej mieścinie w Niemczech, następnego dnia o godz. 10 rano auto było gotowe, a infolinia GDM dzwoniła jeszcze tego dnia 3 razy sprawdzając czy wszystko jest ok, czy szczęśliwie dojechaliśmy do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podpowie jak uruchomic swiatlo parkowania po jednej stronie? Probowalem wg instrukcji ale cos to nie chce dzialac. Samochod z TOP LED systemem aut. zmiany swiatel na drogowe. Dziekuje za pomoc, czasami takie oswietlenie tez sie przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos podpowie jak uruchomic swiatlo parkowania po jednej stronie? Probowalem wg instrukcji ale cos to nie chce dzialac. Samochod z TOP LED systemem aut. zmiany swiatel na drogowe. Dziekuje za pomoc, czasami takie oswietlenie tez sie przydaje.

 

Możesz napisać dokładnie o co chodzi? Jaki światła parkowania? Też mam takie światła jak Ty ale nie rozumiem o czym piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczasz kierunkowskaz w zaleznosci po ktorej stronie chcesz wlaczyc swiatlo i wylaczasz zaplon i idziesz na piwo...

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wiedziałem, że coś takiego mam :) Ciekawe ile jeszcze nie wie o swoim aucie ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatla ustawione na auto, wlaczam kierunkowskaz, wylaczam zaplon, opuszczam auto, zamykam i blokuje drzwi i swiatla parkingowego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala. Robie dokladnie tak jak opisalem. Tez mam top led.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy cały czas mówicie o światłach doświetlających zakręty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Wy cały czas mówicie o światłach doświetlających zakręty ?

 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o których światłach mówicie? Skąd one świecą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa o swiatlach postojowych, nie sa obowiazkowe w samochodzie - swieca stronami, takze jak komus nie swieca to nie ma problemu:) w vw od 20 lat sa, to sa te same zarowki/ledy co swiatla pozycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Czasami jest tak ze zostawiasz auto ktore wystaje mocno na ulice i chcesz w nocy je oswietlic po jednej, stojacej na ulicy stronie. Wtedy mozesz wlaczyc swiatla parkingowe, swiecace sie albo po lewej albo po prawej stonie samochodu. Wtedy wystarczy zostawic wlaczony kierunkowskaz w ta strone ktora chcemy oswietlic. Wylaczyc zaplon, zamknac samochod i tyle.

 

Dziala to tak :

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatla parkingowe to sa chyba latarnie na parkingu:)

 

Światła postojowe – światła, które są włączane w warunkach niedostatecznej widoczności, w czasie postoju oraz w czasie zatrzymania pojazdu. Dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni w pojeździe niezłączonym przyczepą oraz w pojazdach o długości nieprzekraczającej 6 m i szerokości nieprzekraczającej 2 m (Dz. U. z 2015 r. poz. 305). W samochodach osobowych stosowane są żarówki o mocy 5 W (najczęściej W5W). Światła postojowe nie należą do obowiązkowych elementów samochodu. Często mylone są ze światłami pozycyjnymi.

Sposób włączenia świateł postojowych

Światła postojowe włącza się w samochodach tak jak kierunkowskazy, przy unieruchomionym silniku. W niektórych samochodach światła postojowe włącza się przez ustawienie przełącznika świateł na dodatkową pozycję umożliwiającą włączenie świateł postojowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwa pytania:

 

1. Czy można jakoś się dostać w 'szparę' pomiędzy szybą a podszybiem ?? Jest tam szpara w którą najprawdopodobniej wpadła mi karta pamięci SD. jest jakaś szansa na jej wyciągnięcie ??

 

2. W ustawieniach klimy jest opcja 'używaj zawsze w obiegu zamkniętym' (czy jakoś podobnie brzmi). Czy jak ją wybierzecie to świeci Wam się kontrolka obiegu zamkniętego czy nie ?? I czy macie domyślnie ustawiony obieg zamknięty czy otwarty ??

 

Odkurzacz z wąska ssawka. Na niej zawinięta np. gaza lub pojedyńcza pielucha tetrowa . Tak by karta nie została wessana a została na materiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziala. Robie dokladnie tak jak opisalem. Tez mam top led.

 

 

A jak masz ustawiony włącznik swiatel? Na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dziala na auto i 0.

Bylem sprawdzic bo zwatpilem i dziala jak pisze wyzej.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie oświetlenia działa Wam "coming/leaving home" u mnie coming wogóle nie trybie w kompie mam włączone identycznie jak leaving i po otwarciu auta ładnie świeci, coming pomimo że jest ciemno nic zero...co źle robię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz zapłon i błyśnij długimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności