Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podpowie ktoś jak i gdzie obsługuje się tempomat pacjęt passat cc 2013 r 2,0 TDI 170KM manual jak sprawdzić czy go ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam podpowie ktoś jak i gdzie obsługuje się tempomat pacjęt passat cc 2013 r 2,0 TDI 170KM manual jak sprawdzić czy go ma .

 

Marcin w Passacie B8 tempomat wlacza sie troche inaczej niz w B7 tam masz 2 manetki z lewej strony mniejsza jest od tempomatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Paweł pisał mniejsza to tempomat po wciśnięciu masz zielony zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam tylko jeden przełącznik po lewej od kierunkowskazów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w B8 jest możliwość natychmiastowego wyciszenia radia z kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, może być też z deski rozdzielczej ale bez wyłączania całego systemu. Wydaje mi się, że nie ma takiej opcji i trzeba przytrzymać minus (lub obracać pokrętło) aż muzyka się wyciszy (na szczęście pauzuje to audiobooki/podcasty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam (jeszcze nie sprawdzałem), że można wyciszyć po prostu wyłączająć DP przyciskiem w pokrętle głośności ;) Wiem, że to nie to samo co samo wyciszenie, ale efekt wyciszenia natychmiastowy, w włączenie z powrotem nie powinnno trwać długo - podejrzewam że natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to żeby nie wyłączać całego systemu bo to jest proste ale znika wtedy nawigacja nawet z AID. Poza tym często jeżdżę z bez muzyki, a pozbywanie się wtedy wszystkich funkcji systemu multimedialnego to przesada. W poprzednim aucie miałem przycisk wyciszania na kierownicy i często z niego korzystałem.

 

Czytałem trochę na zagranicznych forach i wychodzi na to, że nie ma takiej opcji w Discover Pro lub Media. W przypadku najniższych modeli radia, przycisk VOICE nazywa się MUTE i oferuje to co nas interesuje (również na kierownicy). Da się to przez VCDS przeprogramować pozbywając się tym samym całkowicie kontroli głosowej z systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ta kontrola głosowa to o dupę rozbić, chyba bym wolał mute ;) Rozpoznawanie mowy kuleje masakrycznie, do tego nie da się niczego zrobić szybko, obsługa wcale nie jest intuicyjna. Ja po początkowych próbach i zmuszaniu się, przeszedłem całkowicie na wstukiwanie adresu ręcznie. Nawet jak jadę, to po prostu czekam na dogodny moment - światła, lub zajazd - i wtedy. Przy kontroli głosowej tylko się denerwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie działa. Najczęściej korzystam z tego tak:

- włączam obsługę głosową

- mówię "wyszukiwanie celu specjalnego online" (długie zdanie, trochę wkurzające)

- auto prosi mnie o podanie nazwy

- podaję nazwę, rozpoznaje zarówno polskie jak i zagraniczne, np. "top shopping" albo "leclrec"

- auto dość długo mieli i w trakcie mówi "chwileczkę"

- trasa jest wyznaczona (lub 3 do wyboru jeśli mamy to włączone)

 

Działa to dla mnie zadziwiająco dobrze i wyszukuje cele przez Google więc baza miejsc też jest super.

 

Tak przy okazji - proponowanie 3 tras jest trochę zepsute. Bardzo często wszystkie 3 są jednakowe, szczególnie na krótkich odcinkach. Mogli by wtedy pominąć etap wyboru trasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... dam temu jeszcze jedną szansę.

 

Wkurza mnie jeszcze brak wielu numerów na ulicach. Już chyba z 5 razy się z tym spotkałem. Wiadomo, że można wybrać numer najbliższy żądanemu, ale w jednym przypadku to oznaczało ostatecznie sporą odległość od faktycznego celu.

 

No i zrąbane ograniczenia prędkości w samej bazie nawigacji (kiedy nie przeczytana ze znaków), o czym pisałem już gdzieś tutaj wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt brak wyciszenia radia jednym guzikiem sprawia,że minusem musisz się nawciskać.W B6 było super,z kierownicy wyciszyłeś - to voice mnie denerwuje,gdy za którymś razem gada - mów ciszej -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nieprawidłowo działa rejestr rozmów w DP.

Po wybraniu rejestru do dyspozycji są 4 zakładki (kolejność może jest inna ale to nie istotne):

1. wszystkie - jest to ustawienie domyślne

2. wykonywane

3. odebrane

4. nieodebrane

Problem polega na tym, że zakładka wszystkie wyświetla wyłącznie nieodebrane a moim zdaniem powinna wyświetlać wszystkie połączenia chronologicznie. Pozostałe zakładki działają prawidłowo.

Możecie sprawdzić u siebie i opisać. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon? Zakładam, że coś z Androidem, bo na iOS nie mam chyba tylu dostępnych zakładek. Niestety z tym Bluetooth często jest tak, że dany telefon może źle odpowiadać na zapytanie o daną listę. Na iOS nie miałem chyba problemów, choć bardzo brakuje mi opcji przesyłania zdjęć kontaktów, która chyba już nigdy nie zostanie dodana.

 

No i zrąbane ograniczenia prędkości w samej bazie nawigacji (kiedy nie przeczytana ze znaków), o czym pisałem już gdzieś tutaj wcześniej.

 

Czuję, że to zostanie poprawione w najbliższej albo w kolejnej aktualizacji map, podpowiada mi tak instynkt zawodowy ;-)

Edytowane przez Tobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam (jeszcze nie sprawdzałem), że można wyciszyć po prostu wyłączająć DP przyciskiem w pokrętle głośności ;) Wiem, że to nie to samo co samo wyciszenie, ale efekt wyciszenia natychmiastowy, w włączenie z powrotem nie powinnno trwać długo - podejrzewam że natychmiast.

Wcisnij minus i przytrzymaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to ta kontrola głosowa to o dupę rozbić

 

Przy wybieraniu kontaktów działa niemal zawsze dobrze.

 

Przy podawaniu adresów jest różnie – nie znajduje „Reymonta” i proponuje najdziwniejsze ulice, za to rozpoznaje „Władysława Reymonta”.

No ale kto zna po imieniu tych wszystkich, którzy mają swoje ulice?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie co jak auto sie zesra co mam zrobic takie typowe dla posiadaczy b8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam pytanie co jak auto sie zesra co mam zrobic takie typowe dla posiadaczy b8 :)

 

Jest coś takiego jak "Dożywotnia gwarancja mobilności". W Fordzie też coś takiego mają. Pewnie tak jak w Fordzie jest to dodatkowo płatne, przy przeglądzie, ale przynajmniej masz spokój jak coś się stanie :) W Fordzie przydało mi się to z dwa razy i działało sprawnie. Mam nadzieję, że tutaj będzie podobnie :) Każde auto ma jakieś mankamenty ... ja wybrałem Passata z uwagi na wielkość bagażnika i dlatego, że nie chciało mi się czekać na Superba ale póki co jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest coś takiego jak "Dożywotnia gwarancja mobilności". W Fordzie też coś takiego mają. Pewnie tak jak w Fordzie jest to dodatkowo płatne, przy przeglądzie, ale przynajmniej masz spokój jak coś się stanie :) W Fordzie przydało mi się to z dwa razy i działało sprawnie. Mam nadzieję, że tutaj będzie podobnie :) Każde auto ma jakieś mankamenty ... ja wybrałem Passata z uwagi na wielkość bagażnika i dlatego, że nie chciało mi się czekać na Superba ale póki co jestem zadowolony :)

 

Ale gwarancja mobilności to darmowe holowanie i kilka drobnych usług, u ubezpieczycieli nazywa się to po prostu assistance. Za naprawę płacisz z własnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności