Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzieki za info. Jutro przetestuje. Przyznam sie ze mam z tymi światłami trochę problem. Najpierw bardzo je chciałem a teraz mam opory zeby używać ich w trybie dynamicznym. Jak na razie to tylko raz mi ciężarówka dała po światłach na autostradzie gdzie były krzaki w pasie rozdzielającym. Świateł ciężarówki nie było widać ale kierowca siedzi wysoko i moje światła widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem. Na autostradzie w Niemczech ciągle mi migali, czyli DLA nie działało tak jak trzeba, więc przekręciłem światła z trybu auto w tryb ręczny i sam przełączałem drogowe i mijania. Tyle że nie o to chodzi. Na drogach lokalnych DLA działa bardzo fajnie. Technologia technologią, a i tak kierowcy i jego oceny nic nie zastąpi. To samo się tyczy ACC. Nie można do końca zaufać elektronice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też to zauważyłem. Na autostradzie w Niemczech ciągle mi migali, czyli DLA nie działało tak jak trzeba, więc przekręciłem światła z trybu auto w tryb ręczny i sam przełączałem drogowe i mijania. Tyle że nie o to chodzi. Na drogach lokalnych DLA działa bardzo fajnie. Technologia technologią, a i tak kierowcy i jego oceny nic nie zastąpi. To samo się tyczy ACC. Nie można do końca zaufać elektronice.

 

Panowie, a testowaliście DLA po akcji serwisowej? Jednym elementów akcji była aktualizacja sterownika DLA, może właśnie w tym kierunku robili upgrade'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, cudów nie ma.

1. Jak jedzie ciężarówka i wyłania się za wzgórza, albo jest za pasem rozdzielającym to widać tylko obrysówki i DLA go nie dostrzega, bo nie może dostrzec. Gdyby miał reagować na obrysówki to gwiazdy na niebie by go wyłączały ;-)

2. Inna sprawa to fakt, że jak jedziesz na DLA to nasz samochód widziany oczami tego z przeciwka daje znacznie mocniej światłami niż inne samochody bez DLA jadące na światłach mijania. I to jest często problem mrugania, co wcale nie oznacza, że oślepiamy tego naprzeciwko. Ludzie zwyczajnie widząc UFO mrugają, bo im się wydaje że jedziesz na długich. Miałem podobne odczucia jak byłem po drugiej stronie. Widziałem, ze auto znacznie mocniej daje z przeciwka światłami niż inne, ale mnie nie raziło. Wiedziałem/podejrzewałem przy tym, że daje na DLA (i to nie tylko passat)

3. czasami jednak z doświadczeń po drugiej stronie mocy miałem wrażenie że auta na DLA potrafią od tyłu nieco razić na autostradach

4. nie wiem, ale w ciężarówkach też ich raczej nie powinno razić, bo siedzą wysoko. Nie wiem czy to też nie jest kwestia asekuracji w niektórych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co pisze MM_VW.

W sobotę jechałem na światłach mijania i gość z naprzeciwka najpierw mrugał a potem załączył światła długie. Oddałem mu tym samym i chyba się lekko zdziwił, gdyż zaraz wyłączył te swoje bajeranckie świeczki ;).

Dzisiaj za mną jechał Passat. W lusterku widziałem jak przełączają mu się światła. Wygląda to kosmicznie, ale o rażeniu nie było mowy. Ale tu jestem trochę mało miarodajny, gdyż u mnie lusterka ściemniają się w nocy.

 

Pytanie z innej beczki: próbował ktoś skopiować płytę CD na JukeBox'a?

Chodzi mi o najzwyczajniejszy CD z muzyką. Nie chce mi się wozić płyt w aucie, gdyż nie ma ich po pierwsze gdzie schować, a po drugie wymiana płyt w urządzeniu znajdującym się w schowku do najbezpieczniejszych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w temacie świateł i aktualizacji po serwisie, czy zauważyliście jakieś problemy z przełączaniem świateł z dziennych na mijania. Chodzi mi tu o czujnik zmierzchu. Ostatnio bardzo często mi wariuje i zapala mi światła w biały dzień. Szyba czysta, nic nie przysłania, jadę centralnie na słońce. Pomaga często restart samochodu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

lusterka ściemniają się w nocy

Fakt lusterka samo-ściemniające są bardzo przydatne, szkoda tylko że VW zrezygnowało z przyciemnianego lusterka prawego, bo często ktoś się chowa za nami z prawej strony i też się odbija. Ja zastanawiam się nad wymianą wkładu prawego lusterka na ten z wersji UK gdzie wszystko jest odwrotnie :) Zapewne miałoby to szansę zadziałać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a w temacie świateł i aktualizacji po serwisie, czy zauważyliście jakieś problemy z przełączaniem świateł z dziennych na mijania. Chodzi mi tu o czujnik zmierzchu. Ostatnio bardzo często mi wariuje i zapala mi światła w biały dzień. Szyba czysta, nic nie przysłania, jadę centralnie na słońce. Pomaga często restart samochodu

 

dzisiaj to zauważyłem bo miałem włączoną nawigację, i widać było jak zmienia barwy pod wpływem świateł on/off, wracałem godz. 17 pełne słońce, kawałek cienia i bach, kawałek słońca bach... bez jaj... musi to wyglądać dla innych jakbym się bawił światłami,

ale jak dojechałem do domu, wszedłem w CAR->Ustawienia->Oświetlenie i tam 3 opcja od góry - automatyczne światła drogowe (lub coś w tym stylu) miałem zmienione na WCZEŚNIE, zmieniłem na PÓŹNO i zobaczymy czy to pomoże... ale wiem, ze na pewno przed akcją serwisową miałem ustawione na PÓŹNO, więc pewnie po update zmieniło się na wcześnie... może to to? warto to przetestować,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zastanawiam się nad wymianą wkładu prawego lusterka na ten z wersji UK gdzie wszystko jest odwrotnie

Wkład Tobie nic nie da. Potrzeba jeszcze prądu. Pytanie czy wiązka elektryczna dla prawego lusterka jest taka sama jak dla anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj to zauważyłem bo miałem włączoną nawigację, i widać było jak zmienia barwy pod wpływem świateł on/off, wracałem godz. 17 pełne słońce, kawałek cienia i bach, kawałek słońca bach... bez jaj... musi to wyglądać dla innych jakbym się bawił światłami,

ale jak dojechałem do domu, wszedłem w CAR->Ustawienia->Oświetlenie i tam 3 opcja od góry - automatyczne światła drogowe (lub coś w tym stylu) miałem zmienione na WCZEŚNIE, zmieniłem na PÓŹNO i zobaczymy czy to pomoże... ale wiem, ze na pewno przed akcją serwisową miałem ustawione na PÓŹNO, więc pewnie po update zmieniło się na wcześnie... może to to? warto to przetestować,

 

dokładnie w takich samych warunkach (też zapewne w Wawie) to dziś testowałem :) ale u mnie to cały czas się świeciły światła mijania, AID był ciemny i navi tak samo w czarnych barwach. Bawiłem się włączając manualnie światła i wyłączając ale nic nie pomagało, spryskiwałem szybę - nic. Dopiero po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu zajarzył, że jest dzień :D

 

Też patrzyłem na tą opcję, o której piszesz, ale ona dotyczy świateł DROGOWYCH, czyli chodzi o to jak szybko będzie reagowało Active Light Assist kiedy dostrzeże na horyzoncie inny pojazd. Więc jeśli koledzy obawiają się że mogą oślepiać innych to można ustawić na WCZEŚNIE i wtedy będzie większy margines błędu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pytanie czy wiązka elektryczna dla prawego lusterka jest taka sama jak dla anglika.

no właśnie takie mam podejrzenia, że wiązka jest taka sama, ale pewnie nie będę w stanie upewnić się przed ew. zakupem.

Skoro lusterko jest podgrzewane i elektrycznie ustawiane to mam cichą nadzieję, że jest spora szansa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za mną jechał Passat. W lusterku widziałem jak przełączają mu się światła. Wygląda to kosmicznie, ale o rażeniu nie było mowy. Ale tu jestem trochę mało miarodajny, gdyż u mnie lusterka ściemniają się w nocy.

 

Też mam ściemniające lusterka, ale niestety nie wszyscy mają :-) Moje doświadczania były jeszcze z poprzedniego auta, gdzie nie miałem niestety ściemniających. No i raczej to co mi świeciło nieco za bardzo to nie był B8, bo jeszcze wcześniej ich nie było. Głównie BMW, audi, merceses. To tak tylko jako uzupełnienie poprzedniej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. nie wiem, ale w ciężarówkach też ich raczej nie powinno razić, bo siedzą wysoko. Nie wiem czy to też nie jest kwestia asekuracji w niektórych przypadkach.

Drogowe rażą tirowców, byłem świadkiem sytuacji jak jeden koleś w ciężarówce włączył wszystko co miał, niezły flash, jak w dzień ;)

Całe szczęście, że to nie ja go oślepiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was ogarnia ten temat. Mam na pokładzie instalacje Real Seat Entertainment i chciałem połączyć się z tabletem przy pomocy programu Media Control. Wyskakuje mi taka informacja !!?? Zwruciłem się do dealera VW i biura Obslugi car-net. Niestety niewiedzą co z tym zrobić ?

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zwracaliście ostatnio uwagę na poziom płynu chłodniczego? Jak tak przez przypadek zerknąłem pod maskę i się okazuje, że jest już na MINIMUM. Ciekawe czy to przez te upały, bo przebieg mam dopiero koło 8tyś. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zwracaliście ostatnio uwagę na poziom płynu chłodniczego? Jak tak przez przypadek zerknąłem pod maskę i się okazuje, że jest już na MINIMUM. Ciekawe czy to przez te upały, bo przebieg mam dopiero koło 8tyś. km.

 

A było wcześniej więcej? Sprawdzales na zimnym czy gorącym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A było wcześniej więcej? Sprawdzales na zimnym czy gorącym silniku?

 

tak było więcej, porównałem sobie ze zdjęciem komory silnika które zrobiłem zaraz po odbiorze. Było na średnim poziomie (pomiędzy MIN/MAX).

Sprawdzałem na zimnym silniku (odstany ok 24h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wtedy był na rozgrzanym, ciecz zwiększa swoją objętość i stąd zmiana poziomu. Parować to raczej nie może, to przecież układ zamknięty. Jeśli by rzeczywiście tyle ubyło przy takim przebiegu, to lepiej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może wtedy był na rozgrzanym, ciecz zwiększa swoją objętość i stąd zmiana poziomu. Parować to raczej nie może, to przecież układ zamknięty. Jeśli by rzeczywiście tyle ubyło przy takim przebiegu, to lepiej sprawdzić.

 

przy odbiorze siłą rzeczy też był zimny silnik, ale może jakaś nieszczelność się pojawiła. Na razie zrobię dolewkę, ale jakby się powtórzyło to jadę na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zwracaliście ostatnio uwagę na poziom płynu chłodniczego? Jak tak przez przypadek zerknąłem pod maskę i się okazuje, że jest już na MINIMUM. Ciekawe czy to przez te upały, bo przebieg mam dopiero koło 8tyś. km.

 

Dla 2.0tsi to norma trzeba co jakis czas sprawdzac plyn i dolewac ja przez 5 lat zuzylem jedna litrowa butelke. Nie przejmuj sie tym no chyba ze ubytki byly by znaczace co kilka dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla 2.0tsi to norma trzeba co jakis czas sprawdzac plyn i dolewac ja przez 5 lat zuzylem jedna litrowa butelke. Nie przejmuj sie tym no chyba ze ubytki byly by znaczace co kilka dni :)

 

O to ciekawe, teraz też tak masz w B8? Zakupię w takim razie litrowy G12 i zobaczymy jak wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zwracaliście ostatnio uwagę na poziom płynu chłodniczego? Jak tak przez przypadek zerknąłem pod maskę i się okazuje, że jest już na MINIMUM. Ciekawe czy to przez te upały, bo przebieg mam dopiero koło 8tyś. km

Coś dla Ciebie Szylton.

Niemcy zauważyli również podobny problem z płynem chłodniczym.

Jeżeli jesteś zainteresowany poczytaj sobie:

http://www.motor-talk.de/forum/motorkuehlmittelstand-zu-niedrig-t5406394.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności