Skocz do zawartości
Gość tmpiotrowscy

Ubezpieczenie do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

ubezpieczenie w PZU, upomnij sie o znizke LUX Car w AC w wys. do 30 % ze wzgledu na wartos auta powyzej 120 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ORi

ja w poniedziałek będę ubezpieczał najprawdopodobniej w Compensa, wyliczyli w jakimś pakiecie (AC serwis i bez udziału własnego) chyba 3200 przy 30% zniżkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kono

Ja ubezpieczyłem w PZU ze wszystkimi zniżkami za jazde bez szkodową i za AC zapłąciłem tylko 1590zł. A pasat zakupiony za 65tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za paska z marca 2008 pakiet w pzu zaplacilem 2295. Wartosc do ubezpieczenia 100 000. Oczywiscie max znizki, lux-car i nie pamietam co jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dalsze informacje na temat Waszych doświadczeń z firmami ubezpieczeniowymi (autocasco).

Którą warto wybrać a które odradzacie? Z tego co przeczytałem to PZU tak. Co z innymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ubezpieczenie w Warcie. Na młode auta dają niby takie samo ubezpieczenie jak na nowe, bez utraty wartości w ciągu roku, pełne assistance i likwidowanie szkód w ASO. Doświadczenia z Wartą mam dobre, są dość szybcy przy likwidowaniu szkód z AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy od nowego roku wzrosła składka 0C w PZU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy od nowego roku wzrosła składka 0C w PZU?

 

Osobiście wydaje mi się że ubezpieczenie auta w PZU to duzo większy wydatek niż w innych firmach z tego co słyszałem to w PZU najlepiej ubezpieczyć nowe auto.

Ja mam Paska ubezpieczonego w MTU jest to odnoga HESTII a ubezpieczasz an poczcie. Za paska 2004 r bez znizki na AC i 60% zzniżki na OC zapłaciłem 2250 zł w PZU chcieli 4800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za paska 2004 r bez znizki na AC i 60% zzniżki na OC zapłaciłem 2250 zł w PZU chcieli 4800 zł.

Ciekaw jestem tylko ile dostałbyś w przypadku kradzieży - czy 37tys pln czyli tyle ile mniej wiecej katalogowo auto jest warte czy 22tys pln. Te ceny z kosmosu się nie biorą.

Kolegi ojciec też miał ubezpieczona corollę w link4, cieszył sie, że za AC zapłacił połowę mniej niż w PZU, tylko jak mu ukradli auto, to przeklinał ich przez rok - zdarli z niego niesamowicie i nigdy do końca nie odzyskał pieniędzy. Kolejny przykład to renault laguna brata ubezpieczone w PZU. Samochód miał niecałe 2 lata jak został skradziony, wypłacona kwota przywyższyła najśmielsze jego oczekiwania i była o 25% wyższa od tego ile w najlepszym wypadku dostałby za ten samochód w przypadku sprzedaży.

Dlatego ja ubezpieczam w PZU, za swoje auto w zeszłym roku zapłaciłem ok. 2600 przy 60% OC i 40% w AC. Nie wydaje mi się, żeby to było specjalnie drogo.

OC mozemy sobie wykupić gdziekolwiek, ale AC jest dla nas więc nie warto czasem przyoszczędzić kilkset zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ubezpieczam w PZU, za swoje auto w zeszłym roku zapłaciłem ok. 2600 przy 60% OC i 40% w AC. Nie wydaje mi się, żeby to było specjalnie drogo.

 

w sumie ważne jest ile wynosi wartość auta przy tych zniżkach 40% w AC i ile z 2600 przypada na AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

ja wlasnie jestem po wykupieniu polisy w Link4, OC i AC jakie mi zaproponowali to majstersztyk, nigdzie nie znalazlem taniej, troche kombinowalem bo tez slyszalem te opinie, ale jak chcialem wziasc odzielnie OC w linku i AC gdzie indziej to mnie to dwa razy wiecej wyszlo. Kumpel mi mowil ze czytal OWU przed podpisaniem polisy. No to i rzucilem na to okiem czytaj przeczytalem doglebnie i musze powiedziec ze nie znalazlem tam haczykow, udział własny znniesiony, naprawa na oryginalnych czesciach - czego chciec wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel mi mowil ze czytal OWU przed podpisaniem polisy. No to i rzucilem na to okiem czytaj przeczytalem doglebnie i musze powiedziec ze nie znalazlem tam haczykow, udział własny znniesiony, naprawa na oryginalnych czesciach - czego chciec wiecej.

Czego chceć? Chcieć szczegółowych warunków ubezpieczenia. W OWU masz tylko te detale "ładnie wyglądające dla oka". W szczegółowych warunkach masz dokłądnie wszystko co się wiąże z Twoim ubezpieczeniem. W większości przypadków agenci ubezpieczeniowi rozdziawią japy, ale należy nalegać!

Wracając do głównego wątku. Moje doświadczenia z Wartą i 5-letnim samochodem. Szkoda nie z mojej winy, oczywiście sprawa "popchnięta" przez sąd. Niestety odszkodowania w całości nie otrzymałem. Nie miałem sił już walczyć z tymi parchami, bezczelnie kłamali w oczy, że to... ,że tamto... i takie tam.

Moje doświadczenia wskazują na kilka spraw:

1. Jak masz szkodę i odwiedza Cię "oglądacz", żądaj zawsze potwierdzenia i kopii tego co wyskrobał przy Tobie, inaczej wpisze pierdoły, tak jak mi (np. zamiast tylnego droższego błotnika, wpisał przedni, itp.)

2. Gdy zaniżają Ci wypłatę odszkodowania, nie szarp się, czekaj na wpłatę, później pismo do ubezpieczyciela, że odszkodowanie nie jest wypłacone w całości, podkładka od niezależnego rzeczoznawcy wg wyceny wg. EuroTax i Auto... (nie pamiętam, bo minął gruby kawałek czasu, jak to drugie do wyceniania szkód się nazywało) i że traktujesz to jako pierwszą transzę.

3. Jeżeli stawiają opór nadal i wygadują bzdety, że szkoda całkowita to 70% (zaśmiałem się facetowi z Warty w twarz jak mi to powiedział), szukaj prawnika, poprowadzi sprawę, odpalisz mu % działkę od otrzymanego odszkodowania i tak wyjdziesz na swoje. Czasu i trochę nerwów stracisz, ale sprawę wygrasz! To akurat jest pewne.

Tyle mi się przypomniało sprzed kilkunastoletnich stresów i potyczek pt. Warta. ygh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak już pewnie każdy wie niektóre firmy ubezpieczające pytają o stan pojazdu. W jednym z pytań jest pytanie o modyfikacje pojazdu. Co podajecie w odpowiedzi? Pytanie do osób mających już gwinty itp na pokładzie. Wg mnie zawsze można w trakcie ubezpieczenia dodać to i owo a w momencie ubezpieczenia pojazdu mieć serię.

Robię właśnie kontynuację OC i nie wiem jak ugryźć temat.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, co owe modyfikacje oznaczają dla ubezpieczyciela? Czy są równoznaczne z pogorszeniem stanu pojazdu, czy z podniesieniem jego wartości?

Jak poprzednią B6 ubezpieczałem (mocno zmodyfikowaną w wyposażeniu w porównaniu do serii), to cały czas ubezpieczycielowi podawałem, co tam jest zamontowane.

 

Szczerze to mam obawy z ubezpieczeniem w przyszłym roku-o cenę chodzi oczywiście.

W marcu 2015 za OC auta z silnikiem 4.6 płaciłem mniej, niż w maju za OC auta z silnikiem 2.0.

Aż strach pomyśleć, na ile policzą mi ubezpieczenie w marcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ubezpieczał na dniach lub ma zamiar B6 2.0 tdi 140 CO+AC full wypas? Bo zastanawiałem się czy swojego nie zarejestrować w Polsce ale zrobiłem kalkulację na szybko w link4 (pełne zniżki) i wyszło ponad 2,7k zł :przestraszony toż to więcej niż płacę za granicą :debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego tydzień lub dwa temu. Przyszła kontynuacja z Generali za 1900 z groszem. Ac z Oc . Podjechałem do znajomego co ma dużo firm i próbował gdzie indziej wyliczać. Oczywiście z opcjami oryginał części, auto na 2 tygodnie, hotel jakby co lub przelot samolotem, bagaż itp. dodatkowo szyby w tym za 100zł. Szukał i nie znalazł ciekawszej opcji. Zostałem w Generali. AC na 50tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za rok chyba do Generali przejdę albo coś jeszcze lepszego się znajdzie.

W maju za swojego z maks zniżkami i większością opcji (m.in. ubezpieczenie zniżek) zapłaciłem ok. 2,6k zł w PZU (mam tam ubezpieczone drugie auto i dom).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ubezpieczenie w Compensie. Ubezpieczałem we wrześniu koszt 2450 zł. Kontynuacja OC+AC+NNW+szyby, części oryginał, brak amortyzacji, brak wkładu własnego, stała suma ubezpieczenia, AC na 42 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wpisy odnośnie ubezpieczeń i zastanawiam się z czego to wynika. Dziś z ciekawości zadzwoniłem do swojego ubezpieczyciela LINK 4 z zapytaniem ile na dzień dzisiejszy musiałbym zapłacić za ubezpieczenie auta ( OC,AC , NNW + szyby do 3tyś PLN). Jedynym obwarowaniem które było to udział własny w przypadku szkody do 500PLN. Na dzień dzisiejszy wyliczyli mi ubezpieczenie na kwotę 1296 PLN z ubezpieczeniem auta na 33 tyś PLN.

 

Matka ubezpieczała na koniec Października BMW 08' 3.0 i płaciła za pełny pakiet 2300 PLN....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności