Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Corio   
Napisano (edytowane)

Siema. Jakis czas temu rano z nudow sprawdzilem parametry pompek, przeplywki itp. wszystko bylo spoko. wieczorem odpalam samochod, a nim trzesie... najbardziej w okoliach 1000obr :/ Podlaczylem pod kompa i widze ze nagle wszystkie pompowtryski maja zle parametry, a na jednym az brakuje skali, i przeplywka daje 2 razy tyle co powinna... nie mam pojecia co jest grane, nawet mechanik rozklada rece, bo dziwne jest to ze wszystko na raz poszlo. moze byc to wina rozrzadu/walka? Egr dzis zaslepilem i nadal to samo, przeplywka kupiona miesiac temu oryginal boscha z znaczkami audi i vw (nowa) pompowtryski regenerowane 4 miesiace temu.

link do logow, mam nadzieje ze sie dobrze zapisaly.

http://vaglog.pl/log-001_003_018_J6KFN4V.html

Edytowane przez Corio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bodino   
Siema. Jakis czas temu rano z nudow sprawdzilem parametry pompek, przeplywki itp. wszystko bylo spoko. wieczorem odpalam samochod, a nim trzesie... najbardziej w okoliach 1000obr :/ Podlaczylem pod kompa i widze ze nagle wszystkie pompowtryski maja zle parametry, a na jednym az brakuje skali, i przeplywka daje 2 razy tyle co powinna... nie mam pojecia co jest grane, nawet mechanik rozklada rece, bo dziwne jest to ze wszystko na raz poszlo. moze byc to wina rozrzadu/walka? Egr dzis zaslepilem i nadal to samo, przeplywka kupiona miesiac temu oryginal boscha z znaczkami audi i vw (nowa) pompowtryski regenerowane 4 miesiace temu.

link do logow, mam nadzieje ze sie dobrze zapisaly. https://megawrzuta.pl/download/6109802eb034438e612bb01ad9dc0fa4.html

Wrzuć te logi tutaj:http://vaglog.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Nie otwieta mi sie tylna klapa bagaznika w moim passacie b5 fl 2003 kombi silnik avb. Mechanik powiedzial ze musze kupic cala listwe klapy ale jak wszedzie szukam to jest tylko do sedana... czy ktos podpowie jak rozwiazac problem a moze posiada taka listwe na sprzedanie ? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bodino   
Witam. Nie otwieta mi sie tylna klapa bagaznika w moim passacie b5 fl 2003 kombi silnik avb. Mechanik powiedzial ze musze kupic cala listwe klapy ale jak wszedzie szukam to jest tylko do sedana... czy ktos podpowie jak rozwiazac problem a moze posiada taka listwe na sprzedanie ? Pozdrawiam

A po co całą listwę...? Jakie uszkodzenie stwierdził że chce listwę. ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KoWaL123   

Witam pacjent 1,9 tdi AVF 130KM . Po wymianie rozrządu zaczęły się dziwne objawy bądź to zbieg okoliczności. Po odpaleniu na zimnym silkinu po około 3 minutach zaczyna kopcic na biało później jasnoniebiesko i śmierdzi jak ze starego jelcza po zagrzaniu sięsilnika problem znika. nie zauważyłem ubytku w oleju , płynie chłodniczym itd. odpala na zimnym i na ciepłym bardzo dobrze spalanie w granicach 7 . Na biegu jałowym pokazuje 1,0 / 1,1 l/h . postanowiłem zaślepić EGR po wykręceniu rury od egr wchodzącej do kolektora wylecialo sporo oleju. Zaślepienie nic nie dało. Wtryski na kompie sąjeszcze w granicy 3 mechanikow obstawia pompowtryski nastepnych 2 obstawia turbo ktore niby puszcza olej . Może ktoś doradzić co robić z tym fantem ???? 20170911_115938.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bodino   
Witam pacjent 1,9 tdi AVF 130KM . Po wymianie rozrządu zaczęły się dziwne objawy bądź to zbieg okoliczności. Po odpaleniu na zimnym silkinu po około 3 minutach zaczyna kopcic na biało później jasnoniebiesko i śmierdzi jak ze starego jelcza po zagrzaniu sięsilnika problem znika. nie zauważyłem ubytku w oleju , płynie chłodniczym itd. odpala na zimnym i na ciepłym bardzo dobrze spalanie w granicach 7 . Na biegu jałowym pokazuje 1,0 / 1,1 l/h . postanowiłem zaślepić EGR po wykręceniu rury od egr wchodzącej do kolektora wylecialo sporo oleju. Zaślepienie nic nie dało. Wtryski na kompie sąjeszcze w granicy 3 mechanikow obstawia pompowtryski nastepnych 2 obstawia turbo ktore niby puszcza olej . Może ktoś doradzić co robić z tym fantem ???? [ATTACH=CONFIG]155085[/ATTACH]

W pierwszej kolejności komplet logów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mam problem z passateb b6 2.0 tdi 170 km DSG. A mianowicie tak. Auto gdy postoi caly dzien ciezko pali. Wtryski sa zrobione.korekta na kompie vag jest ksiazkowa a dalej auto zle pali. Co moze byc przyczyna? Czy vacumpompa moze byc jeszcze walnieta? Dodam ze auto jesli juz odpali to potem pali normalnie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mechanik stwierdzil ze listwa jest spruchniala od wody i ze ten typ tak ma. I cala do wymiany ewentualnie mozna wyczyscic co powiedzial ze moze pomoc na miesiac i bedzie dalej to samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bodino   
Mechanik stwierdzil ze listwa jest spruchniala od wody i ze ten typ tak ma. I cala do wymiany ewentualnie mozna wyczyscic co powiedzial ze moze pomoc na miesiac i bedzie dalej to samo.

Typ to z mechanika (pseudo) jak było dbane o auto i nie było problemu ze spryskiwaczem to nic się nie dzieje. Ale jak rzeczywiście ruda zżarła to trzeba szukać innej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bodino gdzie tego szukac ? W internecie jak patrzylem to tylko do sedanow takie listwy... do serwisu zadzwonilem to gosc powiedzial ze nie ma w tym modelu w kombi takiej listwy. Nie wiem czy on jakis nie ogarniety czy co ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bodino   
Bodino gdzie tego szukac ? W internecie jak patrzylem to tylko do sedanow takie listwy... do serwisu zadzwonilem to gosc powiedzial ze nie ma w tym modelu w kombi takiej listwy. Nie wiem czy on jakis nie ogarniety czy co ?

Nie mam pojęcia o jakiej listwie ten mechanik mówi. Może on ma na myśli całą klapę...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
waski1   

Zrób zdjęcie tylnej pokrywy.Jest pytanie czy nie jest u Ciebie pokrywa z modelu przed liftem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Screenshot_20170913-105330.jpg chodzi o taki panel/listwe.

- - - - - aktualizacja - - - - -

20170913_111804.jpg zdjecie klapy.

Screenshot_20170913-112828.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrajesK   
[ATTACH=CONFIG]155123[/ATTACH] chodzi o taki panel/listwe.

- - - - - aktualizacja - - - - -

[ATTACH=CONFIG]155124[/ATTACH] zdjecie klapy.

Nie wiem skąd tak to nazwałeś szukaj klamka. Można bez problemu kupić sama klamkę.

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-sedan-klamka-klapy-bagaznika-i6956023308.html

https://allegro.pl/listing?string=Klamka%20klapy%20b5&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-uni-1-1-0905

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moze opisze problem bedzie latwiej bo cos czuje ze mechanik czaruje mnie. Nie otwiera sie bagaznik jak podchodze do klamki i lapie. Jak nacisne przycisk w drzwiach to odskoczy klapa lecz dalej nie moge go otwoezyc. Druga osoba z tylu musi jednoczesnie lapac za klamke jak ja naciskam przycisk. Pomozecie ? Do wymiany klamka zamek ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Leider   

Witam.

mam passata B5 (przedlift) sedan

Mam następujący problem otóż w skrócie oświetlenie bagażnika gaśnie mi po jakimś czasie.

Wygląda to następująco:

Np. otwieram auto z pilota (zapala się oświetlenie w środku) Otwieram bagażnik, oczywiście w bagażniku swiatło się zapala, w środku cały czas się świeci, natomiast gaśnie bagażnik wraz z momentem zgaszenia oświetlenia w środku - po jakiś 30s. Oczywiście bagażnik nadal otwarty. I by zapaliło mi się światło w bagażniku muszę otworzyć drzwi (niezależnie od tego czy mam w podsufitce ustawione światło na kompletne 0 czy ON po otwarciu drzwi).

Taka sytuacja zdarza się bardzo często ale są przypadki że bagażnik mi nie zgaśnie - nie wiem od czego jest to zależne.

Właściciel przede mną był elektrykiem, może coś poprzerabiał... ?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BogdanR   

Witam jestem nowym użytkownikiem forum, aktualnie jeżdżę Alfą 147, ale mam zamiar przesiąść się do Passata B5 w Kombi. Moglibyście mi pomóc? Nie wiem za bardzo na co patrzeć przy zakupie, jaki silnik wybrać (ogólnie wolałbym diesel), ale jaka jest najlepsza pojemność i KM. O co pytać sprzedającego czy było robione (takie ważne rzeczy które muszą być na pewno robione).

Poniżej wrzucam ofertę samochodów z mojej okolicy (jeśli możecie to przejrzyjcie ją i powiedźcie czy coś ciekawego widzicie):

https://www.otomoto.pl/osobowe/ruda-slaska/volkswagen/passat/-/-/kombi/?search%5Bfilter_float_price%3Ato%5D=16000&search%5Bfilter_float_mileage%3Afrom%5D=50000&search%5Bfilter_float_mileage%3Ato%5D=220000&search%5Bdist%5D=25&search%5Bcountry%5D=

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomnik   
Witam jestem nowym użytkownikiem forum, aktualnie jeżdżę Alfą 147, ale mam zamiar przesiąść się do Passata B5 w Kombi. Moglibyście mi pomóc? Nie wiem za bardzo na co patrzeć przy zakupie, jaki silnik wybrać (ogólnie wolałbym diesel), ale jaka jest najlepsza pojemność i KM. O co pytać sprzedającego czy było robione (takie ważne rzeczy które muszą być na pewno robione).
http://forum.vw-passat.pl/threads/14021-Kupujemy-Passata-B5-na-co-zwrócic-uwagę-jaką-wersję-wybrać

Poniżej wrzucam ofertę samochodów z mojej okolicy (jeśli możecie to przejrzyjcie ją i powiedźcie czy coś ciekawego widzicie):
http://forum.vw-passat.pl/threads/131955-Porady-w-sprawie-zakupu-konkretnego-samochodu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
slabinio   

Tak jak Ci napisał waski1 test na płyn chłodniczy,ale również

sprawdz czystośc oleju chodzi o to czy jest czarny czy zmienia barwę na bardziej mleczną a po za tym pisałeś o pompie paskach i planowaniu a czy po pplanowaniu sprawdzono szczelność głowicy to ważne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fulma   

Witam przeszukałem forum lecz nie znalazłem takiego samego problemu jak mój. Mianowicie chodzi o to, że mój passat b5 1.6 2001r. raz na jakiś czas ma problemy z odpaleniem (załóżmy, że mniejwięcej co miesiąc) strasznie nim trzęsie podczas próby odpalenia (na zimnym) dopiero po 3-4 próbie normalnie odpala. Co znaczy trzęsie? a no rusza mam wrażenie, że coś stuka puka i cały silnik chodzi jak pisałem jest to jakoś raz na jakiś czas. Mam założoną instalację lpg od lutego br. a pierwszy raz problem ukazał się jakoś 3 miesiące temu. Nie oczekuję, że ktoś mi napiszę i najlepiej jakby naprawił za mnie :D tylko po prostu orientacyjne chcę wiedzieć co może być przyczyną. + właśnie dzisiaj miałem taki przypadek i dodatkowo zapaliła się kontrolka esp (trójkąt w kółku ze strzałką)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta