Skocz do zawartości
rieder

lampa przód gniazdo żarówki

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie:

- jak fachowo nazywa się ta część lampy co jest na zdjęciu(zdj. kiepskie ale tylko takie znalazłem w necie)

 

 

drugie moje pytanie :

-co by się stało gdybym ściągnął tą metalową osłonę z przodu,chodzi o tą metalową osłonę w którą wchodzi szkło żarówki z przodu lampy

celem uzyskania lepszego światła.czy można tym uszkodzić lampę lub klosz ?

 

czy ta część metalowa powinna być pokryta srebrnym odbłyśnikiem?

oprawka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze żarówki mają i tak czarny front, raczej większość i usunięcie blaszki to tylko kosmetyka.

Niektóre marki ten blaszany kapturek robią mega ogromny, sam nie wiem po co.

 

Jeśli Ci zależy na poprawie świateł to zmierz na początek napięcie na żarówkach.

Sprawdź też czy masz oryginalne lampy czy zamienniki.

Ale skoro na forum jesteś od 2006 roku to nic nowego Ci nie napisałem.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy oryginalne hella.

napięcie zmierzę jutro i zobacze czy nie za małe.

z jednej lampy zdjąłem ten metalowy kapturek z przodu i lampa świeci jaśniej niż ta z kapturkiem.

mam tylko obawy czy nie nagrzeje mi za bardzo kloszy i czy mi od tego nie pożółkną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie zmierzone na pracującym silniku

- napięcie na akumulatorze 14,34v

- napięcie na stykach żarówki 13,35

Więc teraz się zastanawiam czy jest sens zakładać przekażniki skoro żarówka H1 jest na 12v a ja mam 13,35 co oczywiście skróci jej żywot.

Mam jeszcze pytanie odnośnie kleju do kloszy. Na kilku forach po rozebraniu klosza i umyciu lampy sklejano go TEROSON lub SIKALASTOMER 710

Jeśli ktoś sklejał czymś innym i dobrym niech napisze nazwę.Głównie chodzi mi o coś co będe mógł jeszcze kiedyś rozkleić ,więc pomysły typu KROPELKA odpadają.

Edytowane przez rieder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności