Skocz do zawartości
agirek

Wypadanie zapłonów AWT

Rekomendowane odpowiedzi

to wkoncu podoginałes te piny?psiknij jeszcze do cewki kontakt do styków el.
Pinow nie podginalem, ale zastosowalem kontakt.

Pomoglo na jakies 2tyg.

 

Dzisiaj popoludniu znowu wrocilo wypadanie i to juz na wieksza skale. 2h pozniej na ostygnietym motorze obserwowalem wypadanie i bywalo czasami tak, ze w momencie przejscia z Pb na LPG silnik prawie gasnal.

Zaplony nie raz sypaly seriami, jak z karabinu maszynowego (doszlo raz do ok 60), na Pb chwile tylko wypadaly i pozniej sie uspakajalo.

Zaplony rowniez przestaja wypadac nawet na LPG gdy zwikeszymy troche rom silnika (min ok 1500rpm)

 

Mimo juz 3 krotnego obnizenia mnoznika w instalce, to dluga koretka znowu z 0% zrobila sie bogatsza na -4,7%. Plywa to jak chce.

MOze winna stacja na ktorej zatankowalem, po zmianie ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu przeczyscilem wtryski LPG za pomoca denaturatu.

Zabieg chyba pomogl, bo nastepnego dnia tylko dwa razy zatrzeslo silnikiem i do dzisiaj spokoj. Na dniach powtorze zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanurzałeś wtryski w denaturacie czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanurzałeś wtryski w denaturacie czy jak ?

 

odlaczylem zasilanie elektrozaworow na butli i reduktorze, i w listwe lpg strzykawka wprowadzalem "pod cisnieniem" denaturat na pracujacym silniku, wlaczajac tylko pojedynczo wtryski.

Przez kazdy wtrysk przelecialo ok 70-80ml denaturatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden problem z denaturatem,lubią puchnąć po nim elementy gumowe we wtryskach, był taki manewr opisywany na lpg forum, stosowali tam płukanie ale czym innym, nie pamiętam dokładnie, ale na dłuższą metę nie zdawało to egzaminu.

Sam niestety przechodziłem problem wypadania zapłonów, nie potrzebnie kupiłem nową cewke, bo skończyło się na wymianie wtrysków gazowych, od tej pory spokój, choć stare i tak wytrzymały ponad 90tys.

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jest jeden problem z denaturatem,lubią puchnąć po nim elementy gumowe we wtryskach, był taki manewr opisywany na lpg forum, stosowali tam płukanie ale czym innym, nie pamiętam dokładnie, ale na dłuższą metę nie zdawało to egzaminu.

Sam niestety przechodziłem problem wypadania zapłonów, nie potrzebnie kupiłem nową cewke, bo skończyło się na wymianie wtrysków gazowych, od tej pory spokój, choć stare i tak wytrzymały ponad 90tys.

Chodzilo ci o ten temat:

http://lpg-forum.pl/czyszczenie-wtryskiwaczy-t17262-90.html

 

Tylko, ze pozniej w temacie wyszlo, iz spotrzezenia dotyczyly tylko jednego rodzaju wtrysku, i nie byla to hana, a posty zostaly usuniete.

 

Dzisiaj znowu mi zarzucalo silnikiem pare razy. Na dniach powtorze zabieg.

Zajechalem tez do gazownikow celem kupna filterka gazu i zonk. Tylko w opcji diagnostyki instalacji gazowej zakladaja filterki, a samych nie sprzedaja i w szczecinie juz raczej nigdzie nie sprzedaja.

W aucie siedzi na Fi14, zapasowy mam Fi12, ale wchodzi bardzo luzno na przewod, i nie wiem czy jak kupie na Fi16 to czy dam rade nalozyc przewod na niego.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wcześniej gość który trudni się czyszczeniem wtrysków napisał że jednak alkohole to nie najlepszy środek do czyszczenia i tyczylo sie to wszystkich typów wtrysków.

Też miałem dylemat bo jak doszedłem że to dwa wtryski mi leja, gazownik chciał wymienić tylko te wadliwe, jednak uparłem się żeby wymienił wszystkie, bo nie chciałem wracać do tematu znowu za pól roku, stare miałem Hanny zielone, nowe zamontował Hanny złote, i dwa lata gwarancji na nie dostalem, całość wyszła 450zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania sa podzielone co do czyszczenia, ale zauwaz ze zdecydowana mniejszosc w temacie nie poleca denaturatu, a wiekszosc jest zadowolona z jego dzialania.

 

Wlasnie znalazlem odpowiedni temat:

http://lpg-forum.pl/hana-czy-barracuda-t21245-75.html

W poprzednim jednak nic nie zostalo wykasowane ;)

 

Zreszta, jak nie pomoze to kupie cala listwe. Chyba barracude ;).

 

Moje juz sa rok po gwarancji, wiec wymiana we wlasnym zakresie.

 

Czy przy wymianie gazownik ustawial ci na nowo instalke w czasie jazdy?

Jakas roznice odczules w spalaniu na nowych wtryskach?

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie kawałek przejechaliśmy,ale gazownik mówił że jest ok,i nic nie trzeba poprawiać,spalanie pozostało bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też miałem wypadanie zapłonu pomogło przejrzenie kabli co idą do cewki były lekko nadłamana izolacja na 2 kabelkach. Izolacja załatwiła sprawę. Dodam że męczyłem się z tym 3 miesiące a tu taki malutki kabelek był przetarty. Oczywiście wymienione po drodze do usunięcia awarii świece cewki lambda i wizyta u fachowca co rozłożył ręce. Pozdro wszystkim użytkownikom pastucha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności