Skocz do zawartości
cola_no

Sposób demontażu turbosprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do demontażu turbo w BLSie z DPFem trzeba ściągać przednie zawieszenie aby wyciągnąć ją na zewnątrz? Zastanawiam się czy mechanik nie próbuje mnie naciągnąć...

Znalazłem tu instrukcję od BKC lecz nie wiem czy to to samo?

Edytowane przez cola_no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wyciągnąć dpf i wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, to możesz rozebrać nawet całe auto, żeby wymienić żarówkę postojową. ALE PO CO?

Trzeba odkręcić DPF-a ale nie trzeba go wyciągać. Reszta w zależności, jaki masz "rozmiar"rąk i chęci do pracy...

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do demontażu turbo w BLSie z DPFem trzeba ściągać przednie zawieszenie aby wyciągnąć ją na zewnątrz? Zastanawiam się czy mechanik nie próbuje mnie naciągnąć...

Znalazłem tu instrukcję od BKC lecz nie wiem czy to to samo?

 

Dwa razy wyjmowałem turbinę z b6 wyposażonego w DPF. W obu przypadkach wystarczyło wyjąć DPFa. Dostęp był na tyle wystarczający żeby się do niej dostać i wyjąć. Uważam, że numer z wyjęciem zawieszenia jest mocno przesadzony i już w tym momencie bym szukał innego mechanika. Kto wie czy ten czegoś po drodze nie wymyśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mechanik "znachor" opuścił zawieszenie i tym sposobem zdemontował turbo, nie oponowałem zbytnio bo aż tak się na tym nie znam. Wyjął,wsadził i jest super. Gdyby ktoś szukał bardzo dobrego warsztatu to polecam firmę TURBOLADERS, turboladers.de z Lubska. Robili wśród moich znajomych juz 3 turbo i wszystkie działają bez zarzutów. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności