Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej  nie sciemnia

ZZ drugiej  strony znam osobiście   właśnie craftery które rocznie  robią po 300tys

I nic się nie dziedzieje

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nowym silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbieram używanego B8 2.0 TDI 150 km manual comfortline , kombii rocznik 2016. Na co zwrócić uwagę? Co sprawdzić?

Poniżej to co wyczytałem

1) pękające boczki

2) działanie klimy z tyłu

3) listwy

4) hałasujące zawieszenie i słupki w czasie jazdy

5) top ledy czy nie świecą za krótko

tarcze i klocki mają być nowe, nowe opony

o czym zapomniałem?

ile kpl. kluczyków powinno być?

Edytowane przez Marecki_Gdańsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marecki_Gdańsk napisał:

odbieram używanego B8 2.0 TDI 150 km manual comfortline , kombii rocznik 2016. Na co zwrócić uwagę? Co sprawdzić?

Poniżej to co wyczytałem

1) pękające boczki

2) działanie klimy z tyłu

3) listwy

4) hałasujące zawieszenie i słupki w czasie jazdy

5) top ledy czy nie świecą za krótko

tarcze i klocki mają być nowe, nowe opony

o czym zapomniałem?

ile kpl. kluczyków powinno być?

Ja otrzymałem 2 klucze,jeden ładniejszy ze srebrnymi dodatkami drugi cały czarny?Wady główne wymieniłeś chyba wszystkie.Sprawdź go także lakierniczo,nie wierz nikomu na słowo nawet w salonie.

Edytowane przez 1285
bład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy jak świecą za krótko to można wyregulować jak się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki maja być nowe, opony nowe, oj tam, cały samochód musi być nowy jak nie to nie kupuj ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2019 o 01:06, Marecki_Gdańsk napisał:

odbieram używanego B8 2.0 TDI 150 km manual comfortline , kombii rocznik 2016. Na co zwrócić uwagę? Co sprawdzić?

Poniżej to co wyczytałem

1) pękające boczki

2) działanie klimy z tyłu

3) listwy

4) hałasujące zawieszenie i słupki w czasie jazdy

5) top ledy czy nie świecą za krótko

tarcze i klocki mają być nowe, nowe opony

o czym zapomniałem?

ile kpl. kluczyków powinno być?

Jeżeli ktoś wymieni opony, klocki i tarcze na nowe przed sprzedażą auta  to na pewno zainteresowałbym się dlaczego chce sprzedać skoro wpakował ze 3,5 tys zł...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem - szukałem auta, ale w dotychczasowym wymieniłem to co było do wymiany (olej, kompletny układ wydechowy, tylne hamulce i zacisk - wszystko około 1000-2000 km przed sprzedażą), bo nie chciałem się martwić czy dojadę do celu czy nie. Trafiło się nowe auto, więc tamto poszło na sprzedaż tak jak stało ;) Oczywiście to może budzić wątpliwości ale nie zawsze tak musi być. Nie każdy Polak to dziad i oszust ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy Wasze auta po roku-dwóch mają dużo śladów od kamieni/odprysków na masce oraz przedniej szybie? Ja w poprzednich trzech autach prawie zawsze od razu miałem jakieś mniej lub bardziej poważne ślady, zwłaszcza po jazdach autostradą. Każde uderzenie kamykiem=jakiś drobny ślad....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mają i to boli... Stąd coraz popularniejsze jest oklejanie przodów aut specjalną folią lub powłoki ceramiczne... Ja jeszcze nie zdecydowałem się na żadne z tych rozwiązań, dlatego po 9 mięs. już trochę tych odprysków delikatnych mam... Trzeba by jeździć wolniej i utrzymywać większe odległości od poprzedających aut, ale czy to możliwe w ogóle...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, [email protected] said:

Niestety mają i to boli... Stąd coraz popularniejsze jest oklejanie przodów aut specjalną folią lub powłoki ceramiczne... Ja jeszcze nie zdecydowałem się na żadne z tych rozwiązań, dlatego po 9 mięs. już trochę tych odprysków delikatnych mam... Trzeba by jeździć wolniej i utrzymywać większe odległości od poprzedających aut, ale czy to możliwe w ogóle...?

Problem jest taki, że na autostradzie utrzymywanie bojaźliwe dużych odstępów powoduje zaburzenie płynności ruchu, bo irytuje innych kierowców, którzy albo najeżdżają na tyłek, albo wciskają się przede mnie.  Jest to chyba możliwe tylko wówczas, gdy ustawimy aktywny tempomat i będziemy się wlec cały czas prawym pasem między tirami, bez korzystania z lewego.

A ta folia, czy powłoka, to raczej tylko ochroni lakier, szyby przedniej już nie? Bo u mnie prawie od nowości pojawiają się mikrouszkodzenia na szybie właśnie (wyglądają jak ślad po owadzie, czy trochę brudu, ale wkurzaja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampy wyglądają fatalnie.Są jak za mgłą i nie ma chętnych do ich odnowy.Poza tym maska ma trochę obić.Przebieg 195 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, [email protected] napisał:

Wiem, że lampy i szyby też oklejają, ale tanie to nie jest...

Miałem jedną ofertę szlifowania i oklejenia za 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lada dzień odbieram B8FL z salonu. na co zwrócić uwage? to mój pierwszy zakup nowego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj go dokładnie z zewnątrz i w środku czy nie ma jakichś uszkodzeń. Czy wszystko zgadza się ze specyfikacją zamówienia. Możesz z ciekawości poprosić ich o miernik lakieru i przelecieć sobie dookoła lakier (było by dobrze gdyby był na całym aucie równy z wyjątkiem wnęk drzwi, bo tam często jest mniej). Jak tak zawsze robię, bo poprawki lakiernicze też robią na nowych autach. Technicznie powinno wszystko śmigać, a w razie czego jest gwarancja. Najważniejsze, żebyś jakiego uszkodzenia nie przepuścił, bo później ciężko jest udowodnić, że tak było przed odbiorem i niepotrzebne spięcia... No i pamiętaj, że musisz być skupiony i oglądać dokładnie, bo w pierwszym momencie człowiek jest trochę podjadamy i ciężko się skupić...

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile km na liczniku, powinien mieć nowy samochód przy odbiorze z salonu? Jest to regulowanie w umowie sprzedaży?

Dzięki.

Edytowane przez towerback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy niepewnej historii? Jak się uszkodził samochód w transporcie, no nie wiem, rysa na zderzaku, to po pomalują i już, jak dla mnie to nie jest problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności