Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, multisync napisał:

A w bagażniku gratisy od dilera? ;)

Niestety szampana i kwiatów nie było, jedynie wynegocjowane wcześniej dywaniki gumowe (te tańsze of course) i brelok z nazwą salonu:/ Mimo wszystko uważam, że kupiłem samochód na miarę oczekiwań za rozsądną cenę, więc nie oczekiwałem czerwonego dywanu itp. Fajnie jednak, że w niektórych salonach klient może poczuć się wyjątkowo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8T 180KM Highline z dodatkami. Przy odbiorze 11km przebiegu i 0km zasięgu. Bez zastrzeżeń do samochodu, ale musiałem prosić o wytarcie całej karoserii z kropli wody, bo pasek był umyty bezpośrednio przed moją wizytą i nie wytarty do sucha,  co dla mnie osobiście jest nie do pomyślenia. Gratisy? Dywaniki i brelok. 

FullSizeRender.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piękny pasek :) mój miał przebiegu 9 km a zasięgu na 75 albo 90 teraz nie pamietam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem dywaniki welurowe. Bryloczek i francuskie wino, paliwa było na 0 km stacja całe szczęście 100 metrów od dilera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu odebrałem swoją machine ?

Przy odbiorze na spokojnie wszystko poogladalem, nikt mnie nie poganial, sprzedawca chętnie pomagał, tłumaczył i opowiadał na pytania. 

Auto bez zastrzeżeń, umyte. Gratisy: etui na kluczyki x2, gumowe dywaniki, wino, woda na drogę ?. 

Licznik 11km. 

Po przejechaniu koło 300km nie stwierdziłem żadnych dolegliwości typu skrzypienie. 

Pozostaje poszukać felga na lato. 

BiTdi highline z dodatkami. 

 

IMG_20180215_165854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do forumowiczow - czekam na odbior i się zastanawiam - czy B8 ma w standardzie dolną osłonę silnika? (plastikową/metalową). W poprzednim aucie (skoda rapid) dokupowałem idealnie dopasowaną aluminiową u rzemieślnika (silnik zawsze czysty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam jest, ale silnik urąbany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na odbiór B8.

Tak mnie zastanawia czy Passaty z rocznika 2018 (moj produkowany w kwietniu) maja ten system eCall? Rozwiazali to jako opcje ukryta w menu? W Tiguanie jest oddzielny guzik od tego.

Wg informacji z Sieci, wszystkie nowe auta rejestrowane od 01.04.18 maja cos takiego miec. 

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,23200673,jak-dziala-system-ecall-ktory-jest-obowiazkowym-wyposazeniem.html  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne pasiorki ale długo nie nacieszycie się chromami tymi od dołu. Polecam od razu czymś zabezpieczyć i unikać aktywnych pian na myjniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, u mnie 3 lata i zero problemów ...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie masz ich w stanie takim jak odbierałeś auto. U mnie z daleka OK ale z bliska już widać kropki, wżery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale o całym aucie mogę powiedzieć, że nie jest w takim stanie jak je odbierałem. Natomiast jest to stan niebudzący zastrzeżeń. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tiguana 3letniego 60 tyś ale listwy są po umyciu jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B8, mija właśnie rok, po umyciu listwy są jak nowe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam auto od 17 m-cy. po umyciu listwy jak asfalt po śniegu,deszczu, gradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji wynika, że system ecall będzie obowiązkowy w autach homologowanych po 1.4.2018, więc w produkowanych i mających już homologacje nie jest obowiazkowy, w moim nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Forumowiczom.

Byłem w salonie oglądnąć zamówionego przeze mnie Passata Varianta HL, jak tylko przyjechał do salonu. Na pierwszy rzut oka wszystko dobrze oprócz listew chromowanych tych przy szybach. Te na tylnych drzwiach nie pokrywają się z tymi przy tylnych szybach, widoczne nawet z 10m. Te tylne w stosunku do tych na tylnych drzwiach idą w górę ze 2 - 3mm. Nie wygląda to dobrze. Co robić w takiej sytuacji? Czy mogą to poprawić w salonie? Mi to przeszkadza, to nowe auto. Proszę o rady. Wystają po obu stronach, zamówiłem szyby dźwiękoszczelne, ale to przecież nie ma znaczenia. Sprzedawca oczami przewrócił, jak na to zwróciłem uwagę?

Edytowane przez Michał17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Odebrałem dwa tygodnie temu B8 HL 1.8 Variant ( auto placowe)  i się zastanawiam czemu akurat ten egzemplarz nie ma oznaczenia silnika na klapie bagażnika  ... ? 

Odpowiedź sprzedawcy  :  " tak  wyprodukowali... "  

Jak u jest u Was  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności