Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie stan licznika przy odbiorze to 9km a benzyny na 5km. Jak podjechałem na stację przy salonie to po otwarciu korka same opary, aż zasyczalo:)

zawsze syczy - ukłąd się*odpowietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze syczy - ukłąd się*odpowietrza.

 

No wiem że się odpowietrza bo już tak miałem nie raz w innych autach ale w takim stopniu to jeszcze nigdy, widocznie nigdy na oparach nie jeździłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!,

Chciałem się przy okazji przywitać, na tym forum jestem nowy,

Passat zamówiony, wejdzie na produkcję w ostatnim tygodniu września, planowany odbiór to druga połowa października. Jak czytam te posty na co zwrócic uwagę, to faktycznie jest to nieco niepokojące, jakie niedoróbki mogą sie przytrafić. Ostatnio, tj. 2 lata temu w 2015r. odbierałem nowa Octavię i na szczęście nic podobnego nie miało miejsca, o czym niektórzy z Was tu piszą, ale te uwagi są bardzo cenne. Wychodzi na to, że będę musiał chyba wziąść kogoś z firmy detailngowej :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka stron ale widzę że to chwalicie się samochód bardziej niż na co zwrócić uwagę :)

Odbieram samochód w przyszłym tygodniu, ktoś podpowie tak jak w temacie, na co specyficznego dla VW zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś, nie ma takich rzeczy ... :-), bo jakby były to by pisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze czy specyfikacja sie zgadza z zamowionym stan lakieru czy plastiki i schowki sie zamykaja nie sa uszkodzone rowno spasowane czy spinki sie nie polamaly itp itd jak kazdy nowy samochod. Na chlodno bez podniety bo potem jest za pozno i trzeba juz walczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem kilka stron ale widzę że to chwalicie się samochód bardziej niż na co zwrócić uwagę :)

Odbieram samochód w przyszłym tygodniu, ktoś podpowie tak jak w temacie, na co specyficznego dla VW zwrócić uwagę?

 

Moim zdaniem szczególnie dobrze przyjrzyj się szybom i lakierowi - tu ( niezależnie od marki samochodu) zdarzają się wady (zarysowania). Porównaj samochód ze specyfikacją do zamówienia, zrób sobie listę tego o co chciałbyś zapytać wydającego samochód, działania większości systemów i tak nie sprawdzisz w salonie, zatem skup się na tym co można stwierdzić "gołym okiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz to weź ze sobą najlepiej dwie osoby i oglądać, dużo oglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Auto obejrzeć w miarę i tyle. Nie ma co się napinac. Wady jak będą to wyjdą w pierwszych miesiącach użytkowania kiedy gwarancją i rękojmia obowiązują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli możesz to weź ze sobą najlepiej dwie osoby i oglądać, dużo oglądać...

 

Albo jednego ,antypicownika' (patrz jeden z odcinków 40-latka) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Passat w progach drzwi ma "listwy progowe ze stali szlachetnej z napisem Passat"? Dokładnie chciałbym wiedzieć czy dobrze to rozumiem. W moim mniemaniu chodzi tutaj o to, że ta listwa aluminiowa osłaniająca elementy wnętrza samochodu powinna mieć napis "Passat".

Dlaczego takie pytanie?! Otóż sprawdzam specyfikację swojego samochodu i jestem przed złożeniem pisma reklamacyjnego ponieważ dopatrzyłem się kilku elementów których nie ma w wyposażeniu mojego pojazdu.

Kolejną sprawą której nie rozumiem jest: "Elementy dekor. w poler. drewnie Brillant Pine: deska rozdz. i drzwi, Piano Black: konsola". Nie mam w aucie żadnych drewnianych elementów i zastanawiam się czy jakiś Pakie Business nie nakłada się na to i przez to jest "Szczotkowane aluminium"?

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez Thomsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąć trzeba przede wszystkim czy nie ma uszkodzen transportowych( glownie drobne zarysowania, przetarcia) bo jak obdierzesz to samochód to mało co potem z tym zrobisz ( w najlepszym wypadku diler pomaluje element)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Thomsoon napisał:

Czy Passat w progach drzwi ma "listwy progowe ze stali szlachetnej z napisem Passat"? Dokładnie chciałbym wiedzieć czy dobrze to rozumiem. W moim mniemaniu chodzi tutaj o to, że ta listwa aluminiowa osłaniająca elementy wnętrza samochodu powinna mieć napis "Passat".

Dlaczego takie pytanie?! Otóż sprawdzam specyfikację swojego samochodu i jestem przed złożeniem pisma reklamacyjnego ponieważ dopatrzyłem się kilku elementów których nie ma w wyposażeniu mojego pojazdu.

Kolejną sprawą której nie rozumiem jest: "Elementy dekor. w poler. drewnie Brillant Pine: deska rozdz. i drzwi, Piano Black: konsola". Nie mam w aucie żadnych drewnianych elementów i zastanawiam się czy jakiś Pakie Business nie nakłada się na to i przez to jest "Szczotkowane aluminium"?

Proszę o pomoc :)

Co do pierwszego to chodzi o srebrną listwę na wewnętrznej części progu (osłony plastikowej progu). Jednakże nie ma ona napisu Passat, mimo że w specyfikacji tak jest napisane.

Co do drugiego to powinieneś mieć listwy na desce i w drzwiach w "drewnie" a konsolę w czerni fortepianowej. Pakiet biznes w niczym tu nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem swojego passka przebieg był 12km a paliwa było na 100 km. Zdziwiłem się ze tak dużo paliwa było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem przy odbiorze nowego to miał 5km.... widać Twoim musieli po mieście pojeździć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy z przebiegiem czy z placu? Bo taki przebieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym przebiegiem to bywa różnie. Każdy nowo wyprodukowany samochód musi jechać na tor próbny, jak miał poprawki to drugi raz, później na plac jeden drugi  trzeci, na wagony i lawety. Jak za dużo nakręcą to diler może skasować licznik. Ale spokojnie, żaden nowy pojazd nie powinien mieć przejechane więcej niż w najdłuższym przypadku 40 km (gdy przypadkiem został losowo wybrany na testową "przejażdżkę" po zwykłych drogach na próbnych tablicach). Fabryka też musi jakoś weryfikować czy produkty spełniają odpowiednią jakość oraz te samochody przemieszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochody przyjeżdżają do dealera w trybie transportowym, są dość szczelnie zapakowane, i raczej nikt nimi w takim stanie na przejażdżki nie jeździ (na pewno nie w Polsce, po transporcie z fabryki - testy w fabryce to inna kwestia).

Samochód w trybie transportowym na nieaktywny system infotainment i większość elektroniki. Nie działa np. szklany dach. Do tego w zawieszeniu są zainstalowane dodatkowe dystanse żeby samochód był wyżej zawieszony w czasie wjeżdżania na lawety.

Większość elementów środka jest też osłonięta. Jeden element, który był nieosłonięty to podłokietnik w drzwiach kierowcy - i na nim było zdecydowanie widać zabrudzenia (tapicerka jasna St. Tropez). Kierowca miał brudny łokieć... W czasie odbioru było już wszystko elegancko wyczyszczone.

Polecam poprosić o możliwość obejrzenia samochodu w takim stanie. Mnie handlowiec mocno zachęcał i przyjechałem go obejrzeć. Nie zmienia to faktu, że podczas finalnego odbioru warto poświęcić trochę czasu na spokojne oglądanie. Ja po prostu dostałem kluczyki i przez godzinę oglądałem i się bawiłem wszystkim, zanim podpisałem ostatecznie dokumenty - w tym protokół odbioru.

Jeżeli chcecie na spokojnie obejrzeć czy nie ma zarysowań itp, czy wszystko spasowane ok, to poproście od razu o czas i dajcie się pospieszać. Każdy w momencie odbioru jest podniecony ale te kilkadziesiąt minut Was nie zbawi. Niestety przy odbiorze nowego samochodu "gwarancja" obowiązuję "do bramy" jak znajdziesz rysę następnego dnia, po podpisaniu protokołu odbioru, to już nikt tego nie uwzględni i jedyne co Ci zaproponują to naprawa z rabatem (ja tak niestety kiedyś miałem - też w Volkswagenie).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem checklistę przy odbiorze - łącznie ze sprawdzeniem stanu oleju w silniku (nie ufam ASO). Może nie zajęło mi to godziny ale dobre 20 minut samochód oglądałem i nikt nie miał mi tego za złe, wręcz przeciwnie - zachęcali do tego. 

Znalazłem jedną rysę (może to za dużo powiedziane - mikrorysę) na dachu ale nie chciałem z tym nic robić, poprosiłem po prostu o wpisanie do protokołu odbioru, nie było z tym żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności