Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Dawid _Harvard napisał:

Witam, 

Odebrałem dwa tygodnie temu B8 HL 1.8 Variant ( auto placowe)  i się zastanawiam czemu akurat ten egzemplarz nie ma oznaczenia silnika na klapie bagażnika  ... ? 

Odpowiedź sprzedawcy  :  " tak  wyprodukowali... "  

Jak u jest u Was  ? 

Widocznie zamówili bez oznaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamówiłem bez oznaczenia bo można tak zamowic więc to całkiem normalne i nawet lepiej że nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem swojego B8 w styczniu 2018r. i nie wybrałem braku oznaczenia silnika na tylnej klapie, a przyjechał w maju  jednak bez tego oznaczenia, dla mnie jeszcze lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziwne z tymi oznaczeniami silnika, jak zamawiałem w marcu to musiałem zamówić z oznaczeniem rodzaju silnika i sprzedawca powiedział, że wszystkie przyjeżdzają z tym oznaczeniem, prosiłem o zdjęcie i zrobili to na miejscu. Zamawiając kilka lat temu golfa, była możliwość odchaczenia w cenniku opcji bez oznaczenia silnika za darmo i też z niej skorzystałem.

Edytowane przez Robert1272
Błąd pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem bez i przyjechał bez. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku VW wprowadził zmianę oszczędnościową polegającą na nie naklejaniu oznaczeń silnika na swoich autach (tylko model). Pracuję w VW Poznań i nas też ta decyzja objęła. Uznano, że oznaczenie silnika i tak nic korzystnego nie wnosi, poza tym ich logika też się trochę rozmyła (np. Tsi 180 KM miało wszystkie litery czerwone, a nie jest najmocniejszą wersją). Myślę, że może też nie chcą uwodaczniać licznie sprzedawanych aut z oznaczeniami TDI... (zaznaczam, że ja nie mam z tym problemu). Taka tendencja jest również widoczna u innych producentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem auto w październiku i mam oznaczenie. Nie zaznaczyłem opcji braku znaczka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listopad/grudzień to się chyba zaczęło. Ja mam z końca listopada auto, nic nie zaznaczyłem w konfiguratorze i mam bez opisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z września 2017 i mam tsi na czerwono :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - wczoraj odebrałem passata b8 sedan w wersji City. W wyposażeniu dodatkowym miałem : System radiowy Composition Media, Pakiet światła, Reflektory LED Basic, System Light Assist - asystent świateł drogowych.

jak sprawdzałem w danych autodna po VINie to faktycznie Light Assist powinien byc:

8G1 Light control systems: High-beam assistant

Nie mogę go natomiast znaleść w menu, z tego co wiem w ustawieniach światła powinna być opcja włączenia/wyłączenia go. Nie mialem jeszcze okazji dobrze się tym pobawić, ale czy dobrze myślę że taki checbox wlacz/wylacz powinien byc w menu ustawien Swiatla?

 

 

Edytowane przez luskan
drobne blędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra:-) opcje są w Ustawienia oświetlenia -> Asystent Świateł, a funkcje trzeba włączyć popychając do przodu manetkę kierunkowskazów. Muszę jeszcze znaleźć okazje do nocnej jazdy w trasie aby to przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na zamówionego Comfortline i brak oznaczeń jest w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie, ile  realnie  mieszanym cyklem idzie przejechać na pełnym baku w    B8 190km a ile na 230Km dieslu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2018 o 14:59, Rivam napisał:

Też czekam na odbiór B8.

Tak mnie zastanawia czy Passaty z rocznika 2018 (moj produkowany w kwietniu) maja ten system eCall? Rozwiazali to jako opcje ukryta w menu? W Tiguanie jest oddzielny guzik od tego.

Wg informacji z Sieci, wszystkie nowe auta rejestrowane od 01.04.18 maja cos takiego miec. 

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,23200673,jak-dziala-system-ecall-ktory-jest-obowiazkowym-wyposazeniem.html  

 

Dnia 23.04.2018 o 12:13, luk1999 napisał:

Z moich informacji wynika, że system ecall będzie obowiązkowy w autach homologowanych po 1.4.2018, więc w produkowanych i mających już homologacje nie jest obowiazkowy, w moim nie będzie.

Odgrzeje temat. 

W październiku zamówiłem  Passata Comfortline z silnikiem 1.5 TSI.

 Z tego co widzę w konfiguratorze linia CL i Trendline w standardzie nie ma eCalla. Czy to możliwe żeby VW omijał dyrektywy skoro jak rozumiem przy wejściu nowego silnika konieczna jest nowa homologacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga chwalę się :-)

Dla odmiany odebrałem 1.6 TDI w Comfort Line. Jedyne 120 PS, ale powiem Wam, że daje radę. Przypuszczałem, że deficyty będą wieksze i spalanie  jak w 2.0 ale wychodzi jeszcze lepiej. Fegi mogłyby być 17" ale już tam... Po Aurisie to i tak przepaść ;-)

Kolor Harvard, z dodatków to tylko dywaniki gumowe. Auto z placu, musieli ściągac z salonu z Wawy. Przy odbiorze wszystko ładnie, czysto, kulturalnie (Krotoski-Cichy Łódź) choc pod koniec roku mieli sporo wydań, więc trochę poczekałem - kolejka do wydań :-) Przebieg 16 km, paliwa max 5l. Acha auto wydają na oponach letnich, więc zawiozłem im zimówki Michelin Alpine 6 i za przekładkę skasowali 199 pln.  

Pozdrawiam.

IMG_20181129_151025.jpg

IMG_20181129_151630.jpg

Dnia 24.10.2018 o 21:56, GrandeCzewa napisał:

Czekam właśnie na zamówionego Comfortline i brak oznaczeń jest w standardzie.

Tak też mam bez oznaczeń.

Edytowane przez arbies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2017 o 11:39, lajkonikos napisał:

e5c2282da1cb.jpg

 

 

Byłem zdecydowany na kolor biały ale gdy zobaczyłem powyższą wersję dokładnie w pakiecie r, który chcę zamówić to zmieniłem decyzję :)

Miałem dokładnie ta samą sytuację :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 01:01, arbies napisał:

Uwaga chwalę się ?

Dla odmiany odebrałem 1.6 TDI w Comfort Line. Jedyne 120 PS, ale powiem Wam, że daje radę. Przypuszczałem, że deficyty będą wieksze i spalanie  jak w 2.0 ale wychodzi jeszcze lepiej. Fegi mogłyby być 17" ale już tam... Po Aurisie to i tak przepaść ;-)

Kolor Harvard, z dodatków to tylko dywaniki gumowe. Auto z placu, musieli ściągac z salonu z Wawy. Przy odbiorze wszystko ładnie, czysto, kulturalnie (Krotoski-Cichy Łódź) choc pod koniec roku mieli sporo wydań, więc trochę poczekałem - kolejka do wydań :-) Przebieg 16 km, paliwa max 5l. Acha auto wydają na oponach letnich, więc zawiozłem im zimówki Michelin Alpine 6 i za przekładkę skasowali 199 pln.  

Pozdrawiam.

IMG_20181129_151025.jpg

IMG_20181129_151630.jpg

Tak też mam bez oznaczeń.

Jak kupujesz auto zawsze negocjuj przekładkę. Ja wymieniałem felgi na swoje 18 i bez problemu mi to w cenie zrobili. Mieli mi 16" jeszcze na zimę przezbroić, ale opony nie doszły o czasie, a dealer był z innego miasta. Proponowali nawet wysyłkę kurierem, ale z obawy o felgi skończyło się na przysłaniu samych opon zimowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 01:01, arbies napisał:

Fegi mogłyby być 17" ale już tam... Po Aurisie to i tak przepaść ;-)

Uwierz mi, że w przypadku zawieszenia B8 podczas jazdy na dziurawych drogach nie będziesz żałować.

Może i na 16" wygląda skromnie ale za to komfort na duży +.

Sam mam na lato 18" i jest to dramat, zwłaszcza akustyka tylnej zawiechy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2019 o 17:59, class napisał:

Uwierz mi, że w przypadku zawieszenia B8 podczas jazdy na dziurawych drogach nie będziesz żałować.

Może i na 16" wygląda skromnie ale za to komfort na duży +.

Sam mam na lato 18" i jest to dramat, zwłaszcza akustyka tylnej zawiechy.

a masz DCC przy tych 18" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności