Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

W fabryce zawsze wlewane jest do zbiorników wszystkich aut ok. 10 litrów paliwa (przemieszczanie auta, testy, także na torze fabrycznym i w kabinach rolkowych, transport wjazdy na lawety i wagony, parkingi itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o oszczędność a o prawo dotyczące obrotem paliwami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu jak odbierałem nowego quada (przyjechał kurierem na specjalnej palecie) to w zbiorniku miał ponad połowe paliwa! Ewenement.

'Przerobiłem' juz coś około 10 nowych aut odbieranych z salonu (w tym różne fiaty i ostatnio VW) i te zawsze wydawane na oparach a tu quad mial paliwa na 2h jazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, keneida napisał:

to nie chodzi o oszczędność a o prawo dotyczące obrotem paliwami. 

Obiło mi się to o uszy ale nie wierzę, że nie znaleźliby sposobu aby to obejść gdyby chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jest taka, że w przypadku gdy auto jednak nie zostanie odebrane i stoi długi czas - co z tym paliwem się dzieje? Lepiej więc żeby to klient zatankował na świeżo i brał "odpowiedzialność" za tankowanie. Zawsze można jednak zaznaczyć, że chce się auto zatankowane i za pewną opłatą pewnie byłby zalany do pełna ;)

Ja osobiście też się jeszcze nie spotkałem z tym aby auto było zatankowane przy odbiorze (choć nie odbierałem nigdy osobówki :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj zdążył na czas...:D

 

 

IMG-20171222-WA0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kemmot napisał:

Mikołaj zdążył na czas...:D

 

 

IMG-20171222-WA0001.jpg

 Bogaty ten Gwiazdor, piękny samochód, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty dla mikołaja bardzo fajny prezent .Szerokości i jak najmniej wizyt w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mój mikołaj przywiózł mi taką oto zabawkę848463153_3_1080x720_lim-high-18tsi-180km-dsg-navi-pro-led-top-wyprzedaz-rocznika-w-aso-osobowe_rev028.thumb.jpg.8d129a241e68e642f49b7a56637c126e.jpg848463153_10_1080x720_lim-high-18tsi-180km-dsg-navi-pro-led-top-wyprzedaz-rocznika-w-aso-_rev028.thumb.jpg.60cd358cd72684a48fa8aa7694ce025a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, entrep napisał:

i mój mikołaj przywiózł mi taką oto zabawkę848463153_3_1080x720_lim-high-18tsi-180km-dsg-navi-pro-led-top-wyprzedaz-rocznika-w-aso-osobowe_rev028.thumb.jpg.8d129a241e68e642f49b7a56637c126e.jpg848463153_10_1080x720_lim-high-18tsi-180km-dsg-navi-pro-led-top-wyprzedaz-rocznika-w-aso-_rev028.thumb.jpg.60cd358cd72684a48fa8aa7694ce025a.jpg

Entrep

Zabawka na wysokim poziomie, niech cieszy -Wesołych Świat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś z placu, że zdjęcia są z otomoto?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z placu diler wystawił go na otomoto spodobał mi się i od grudnia mam go w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny , podobny do mojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w czwartek odbiór samochodu, a już dzisiaj dostałem paczkę przesłaną kurierem z dokumentami potrzebnymi do rejestracji samochodu. Mimo problemów z CEPIK 2.0 poszło dość gładko. Teraz w domu przeglądam sobie te dokumenty przesłane przez dealera i znalazłem coś, czego nie umiem do końca zinterpretować. Chodzi mianowicie o punkt nr 35 z tłumaczenia świadectwa zgodności. Mam w nim napisane, że "zespół(-oły) opona/koło/klasa oporu toczenia (w stosownym przypadku):

oś 1: 215/55 R17 94V/7Jx17 ET40/---

oś 2: 215/55 R17 94V/7Jx17 ET40/---"

Jak mam to rozumieć? Dodam, że zamawiałem Passata Varianta comfortline i nie dopłacałem dodatkowo za felgi 17'. Czy nadał standardem dla comfortline są felgi Sepang 16' czy coś się zmieniło?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam u siebie. Są felgi 16, a w dokumencie zgodności 17. Nie wiem czemu, ale nie miałem z tym żadnego kłopotu w sensie rejestracji itp. Comfortline produkcja 2016, MR 2017.

Edytowane przez przemo1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, przemo1996 napisał:

Tez tak mam u siebie. Są felgi 16, a w dokumencie zgodności 17. Nie wiem czemu, ale nie miałem z tym żadnego kłopotu w sensie rejestracji itp. Comfortline produkcja 2016, MR 2017.

Potwierdzam, odbierałem samochód w listopadzie 2017; w wersji Comfortline, dokumenty zawierają ta sama informacje- rejestracja bez kłopotu, mam wrażenie zapis sugeruje ze można opcjonalnie kupić na 17 calach, nie jak w standardzie na 16 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Robertsas napisał:

Potwierdzam, odbierałem samochód w listopadzie 2017; w wersji Comfortline, dokumenty zawierają ta sama informacje- rejestracja bez kłopotu, mam wrażenie zapis sugeruje ze można opcjonalnie kupić na 17 calach, nie jak w standardzie na 16 calach.

Tak mi się właśnie wydawało. Szkoda, myślałem przez chwilę, że może się pomylili na moją korzyść i nie będę musiał już 17' na wiosnę kupować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po odbiorze. Wszystko poszło dość sprawnie, nie znalazłem braków czy niedoróbek. Zasięg miałem na 56km, a stan licznika 22km.  Na razie zrobiłem tylko ok. 150km, więc nie mogę nic obiektywnie ocenić, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Światła top led wyglądają super i dobrze oświetlają jezdnię i pobocze. Od razu skonfigurowałem discover media,  android auto działa czyli google maps, spotify i wybieranie głosoweB|

 

20180104_140353.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w bagażniku gratisy od dilera? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności