Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten kolorek...super jest. Oczywiście, że to rzecz gustu. Fajnie wygląda wieczorem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale w Arteonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, [email protected] napisał:

Ikar wstaw zdjęcie :). A ma ktoś może kolor Pyrit?

Ja mam piryt. Jak umyję auto to mogę wrzucić fotkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, z góry dzięki. W 41 tyg. zamówiłem Passata z pakietem r-line w kolorze mangan, a w 43 tyg. zmieniłem na piryt. Wtedy żaden diler nie miał w salonie ani jednego i ani drugiego koloru, żeby zobaczyć na żywo. Chciałem indium, ale go wycofano z oferty. Za ok. 10 dni będę go odbierał i mam nadzieję, że ładny kolor wybrałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie piryt to teraz najładniejszy kolor. Wiadomo... rzecz gustu. W salonie widziałem arteona z czarnymi felgami, bardzo mi się spodobał i go wybrałem. Bardzo mi się jeszcze podoba bordowy. Jednak pięknie wyglada tylko czysty i w słońcu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję w temacie koloru piryt, że jest ładny. Ja poprzedniego Passata b8 (też r-line) miałem białego Pure, wyglądał świetnie, ale tym razem żona zaproponowała, żeby wziąć coś w metaliku. 

20170825_182403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się na stronie vw.pl rabat na Passata 18.000,-. Za tydzień będę akurat odbierał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisuje nową rzecz, której wcześniej nie widziałem. Przy odbiorze sprawdzić hak. Wyciągnąć, zablokować. Na płaskim czubku położyć  równolegle do klapy coś prostego i sztywnego na długość minimum 30 cm.

Jeżeli jest krzywo hak to bęzdie widać różnice w poziomie naszego przyrządu a linii zderzaka. Przez to niektóre platformy na rowery będa krzywo siedzieć. Np Uebler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, [email protected] napisał:

Pojawił się na stronie vw.pl rabat na Passata 18.000,-. Za tydzień będę akurat odbierał :)

Ja odbieram za 3 tygodnie. Daj znać jaki dostałeś ostateczny rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 13:13, [email protected] napisał:

Pojawił się na stronie vw.pl rabat na Passata 18.000,-. Za tydzień będę akurat odbierał :)

 

Dnia 3.12.2017 o 09:23, kemmot napisał:

Ja odbieram za 3 tygodnie. Daj znać jaki dostałeś ostateczny rabat.

Jako nowy Janusz witam wsyzstkich,

Mój już dotarł do salonu wiec kontaktowałem się w sprawie dodatkowego rabatu (jak zamawiałem było -12000) i w zwiazku z tym ze mam auto w drugim progu flotowym to rabatu nie dostane. Żeby było miło to preferencyjne finansowanie również mnie nie obejmuje (co okazało się teraz)... Proszę o info jak sytuacja u Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuję za aktualną cenę w dniu odbioru, a tak dokładniej w dniu wystawienia faktury, a nie zamówienia. Jeżeli po zamówieniu w trakcie oczekiwania trafi się podwyżka w cenniku, to mnie obejmuje, jeśli wzrośnie rabat (np. wyprzedażowy) to również. Ja tak robię trzeci rok z rzędu i zawsze zamawiam tak, aby załapać się na te rabaty. Jedyne co, to może być płynna sprawa z procentami utargowanymi bezpośrednio z dilerem. Im większy rabat wyprzedażowy tym trudniej uzyskać duży rabat od dilera i tutaj faktycznie dilerzy kombinują. Od dwóch lat vw powiązuje wyprzedaż z pakietem Safe+ (czyli przedłużoną gwarancją na 4 lata). Jeżeli to jest nie domówione do auta, to wyprzedaż nie obowiązuje (chyba, że weźmie się z placu).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, [email protected] napisał:

Od dwóch lat vw powiązuje wyprzedaż z pakietem Safe+ (czyli przedłużoną gwarancją na 4 lata). Jeżeli to jest nie domówione do auta, to wyprzedaż nie obowiązuje (chyba, że weźmie się z placu).

Przy składaniu zamówienia wziąłem dodatkowe na 36 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, [email protected] napisał:

Ja zawsze kupuję za aktualną cenę w dniu odbioru, a tak dokładniej w dniu wystawienia faktury, a nie zamówienia. Jeżeli po zamówieniu w trakcie oczekiwania trafi się podwyżka w cenniku, to mnie obejmuje, jeśli wzrośnie rabat (np. wyprzedażowy) to również. Ja tak robię trzeci rok z rzędu i zawsze zamawiam tak, aby załapać się na te rabaty. Jedyne co, to może być płynna sprawa z procentami utargowanymi bezpośrednio z dilerem. Im większy rabat wyprzedażowy tym trudniej uzyskać duży rabat od dilera i tutaj faktycznie dilerzy kombinują. Od dwóch lat vw powiązuje wyprzedaż z pakietem Safe+ (czyli przedłużoną gwarancją na 4 lata). Jeżeli to jest nie domówione do auta, to wyprzedaż nie obowiązuje (chyba, że weźmie się z placu).

Dzięki, przy okazji dowiedziałem sie kilku ciekawych rzeczy. Podejrzewam, ze nie ugram juz wiecej ze wzgledu na wczesniej wynegocjowany rabat. Łącznie, razem z 12000zł rabatu kwotowego, uzbierało sie ~17% rabatu, ale trzeba brac pod uwage ze to rocznik 2017. (o wysokosci rabatu pisze nie dla fejmu, ale zeby przyblizyc moja sytuacje, zreszta na flote nie jest to wyczyn). Relacjonujcie jak wasze poczynania na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wyższym rabacie.

Odpowiedź dealera:

"Jeśli chodzi o cenę to niestety cena cennikowa poszła sporo do góry....... Tak więc mimo, że są nieco większe rabaty nie będę mógł zrobić lepszej ceny niż ustalona........  Dodałem natomiast w cenie pakiet przeglądów na 4lata/60 000km w gratisie (normalnie kosztuje 1490zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w aktualnej promocji ten pakiet przegladow kosztuje....99zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj fakturę. Ja jestem w trochę innej sytuacji, gdyż jestem pracownikiem VW, ale żeby była jasność, do mojego zamówienia diler nie dopłaca ze swojej kieszeni. I tak, jak zamówiłem auto w październiku katalogowo wychodziło ok. 147.000,- (minus 12.000,- rabat Safe+ oraz minus 18% za pracownika VW) czyli w sumie do zapłaty 112.500,-. Klient z poza firmy dostałby wtedy też 12.000,- rabatu, ale procent od dilera mniejszy, tak w granicach 6-10%  (w zależności od umiejętności targowania ;-). Także moja korzyść jako pracownika to ok. 10% mniej do zapłaty niż "normalny" klient. W 45 tyg. była podwyżka o ok. 2% w cenniku, więc katalogowo cena wyszła 149.330,-, ale chwilę później zwiększył się rabat wyprzedażowy z 12.000,- na 16.000,- co dało mi cenę końcową 109.500,-. Teraz parę dni temu jeszcze zwięzkszyli rabat na 18.000,-, ale ponieważ było to na granicy opłacalności zmniejszyło mi procent na pracownika z 18% na 17%. Finalnie do zapłaty dzisiaj miałem 108.500,-. Klient z poza firmy gdyby dzisiaj odbierał fakturę miałby również rabat 18.000,- ale o procent, który dostał u dilera (wtedy 6-10%) musiałby powalczyć. Na pewno nie może być tak, że klient odbiera auto w połowie roku i dostaje 12.000,- rabatu i np 8% od dilera (czyli przyjmijmy razem ok. 20.000,- mniej do zapłaty), a drugi odbiera pod koniec roku i dostaje 18.000,- rabatu i już tylko 2% od dilera bo to finalnie tyle samo, więc gdzie tu sens wyprzedaży... W końcu to auto szybciej traci na wartosci i dlatego musi to być zrekompensowane... Po prostu trzeba trochę powalczyć o swoje racje ;-). Aha, ja nie pracuje u żadnego dilera :) tylko w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabat pracownika nie ma chyba nic wspólnego z rabatem dealera... Ja miałem tyle szczęścia ze samochód kupiłem cenie katalogowej przed podwyżka ale już z rabatem wyprzedazowym 16000zł cały czas meczy mnie czy jakbym poczekał z odbiorem do grudnia czy dostałbym 18000zł + stara cena katalogowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, gdyż podwyżka była dużo wcześniej.

A rabat pracownika nie ma nic wspólnego z rabatem od dilera, tylko że ja przez to, że dostaje właśnie ten rabat jako pracownik, nie mam możliwość otrzymania już rabatu od dilera  (czyli to jest ta różnica ok. 8-10% na moją korzyść). Sprawdzałem to w naszym regulaminie oraz kontaktowałem się telefonicznie z kilkoma dilerami w rożnych miejscach w kraju. Także mu jako pracownicy mamy o 10% taniej niż pozostali klienci i o ok. 6% od klientów flotowych.

Przepraszam wszystkich, że się tak rozpisałem w temacie :rumieniec

We wtorek planuję odbiór.

 

20171208_085907.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@[email protected]   fajnie wiedzieć, tak dla janości na przyszłość, taki Pan z ulicy który kupuje w leasing poza VW, dzisiaj ma cena katalogowa czyli to co wyskakuje z konfiguratora - taki rabat (wyprzedarz) jak obowiązuje teraz (18 000), to jest taki bonus z centrali i do tego dochodzi rabat procentowy od tej ceny pomniejszonej od dealera w granicach 6-10% , i tutaj wychodzi finalna cena samochodu do zamówienia, bo jak rozumiem mówimy o zamawianych samochodach, a nie tych z placu już z jakimiś symbolicznymi przebiegami.... proszę o korektę jeśli się gdzieś pomyliłem..... btw cena 108.500 za tak skonfigurowane auto to jakiś kosmos jak dla mnie, naprawdę wypasiona kwota, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności